تابناک رومشگان ( RoomeshganTabnak)

آب، الفبای آبادانی

گربه ای که در زمان ناصرالدین شاه صدر اعظم ایران شده بود!
تاریخ  - درخاطرات عین السلطنه، جلد اول، صفحه 870 آمده است:

ناصرالدین شاه یکی از شاهان شناخته شده سلسه قاجار است. او از طرفی طولانی ترین دوران فرمانروایی را در بین شاهان قاجار داشته است (حدود 50 سال) و از طرف دیگر، ایران در دوره وی یکی از بدترین ادوارش را از سر گذرانده است و با مصائبی گوناگونی رو به رو بوده است؛ نفوذ سیاست خارجی در کشور، نا امنی های مختلف، قحطی، بیماری های همه گیر و گسترده به دلیل شرایط نا مناسب بهداشتی، فقر بسیار شدید و باور نکردنی مردم و ... .

اما دلیل همه اینها چه بوده است؟ و آیا حکام قاجار در مسیر رفع این مشکلات تلاش می کردند یا دغدغه های مهم تری (!) داشتند؟ برای یافتن جواب هر دو سؤال به نوشته زیر که از یادداشت های روزانه عین السلطنه (یکی از درباریان قاجاری که خود از نزدیک شاهد قضایا بوده) نقل شده است توجه فرمایید:

«هفتم رجب المرجب 1313 ه.ق
... گربه [ناصرالدین شاه] به اندازه ای تقرب داشت که به تحریر راست نمی آید. مثلاً استدعای عفو واجب القتلی را می کردند و آن عریضه را به گردن گربه انداخته و به حضور روانه اش می کردند فوراً عفو و اغماض و ازدیاد مرسوم و مواجب و منصب جوابش بود.
اگر [توسط عریضه انداختن به گردن آن گربه، تقاضای] عزل حاکمی یا صاحب منصبی که از آن معتبرتر و بکارتری نبود می کردند فوراً معزول و مغضوب می شد.

گربه متصل مشغول صدارت و عزل و نصب بود و در حقیقت امور دولتی تماماً به توسط او می گذشت و نخورد نداشت.
هر وقت گربه ناخوش می شد حکما و اطبا حتی دکترهای فرنگی می آمدند و معالجات می کردند.
گربه در بستر نرمی مثل حریر خوابیده و جمعی متملقین از خانم و کنیز نگهبان های مخصوص آن پرستاری می کردند. چند سال به این منوال گذشت و همه کس متحیر و متعجب بود، اما احدی یارای سخن گفتن و دم زدن نداشت ...

تا آنکه در جاجرود گربه مریض شد. اطباء تجویز کردند هوای جاجرود سرد و مرطوب است باید گربه را به شهر برده لهذا کالسکه هشت اسبه حاضر کرده همین حکیم الممالک و همین دکتر تولوزان فرانسوی با دو نفر دیگر در کالسکه نشسته گربه را با طمطراق تمامی وارد سرای سلطنتی کرده به منزل مخصوصی بردند ... [گربه محبوب شاه] از این بلیه جان به در نبرد و بدرود زندگانی کرد.
[جسد گربه را] در پارچه ابریشمی پیچیده در باغ دفن کردند. تا ده روز کسی جرئت نکرد خبر فوت گربه را عرض کند. بعد به صرافت طبع دستگیر اعلیحضرت شده بود [که گربه محبوبش مرده است].

چند روز دیگر تمام اوقات همایونی به فکر و غم و غصه گذشت و ابداً در این چند روز کسی عرضی و عریضه نکرد. در ایام مرض گربه به قدر ده هزار تومان شاه و امین اقدس (ملکه عزیز شاه) و سایرین که به واسطه آن سودها و نفع ها برده بودند تصدق [یعنی صدقه برای سلامتی آن گربه!] دادند.»

/6262

+   شنبه ۱۳۹۰/۰۲/۳۱   عارف رومیانی  | 

بین الملل > آفریقا  - ایسنا نوشت:

یک روزنامه آمریکایی همسر قذافی را برنده ماراتن جمع آوری ثروت میان همسران روسای جمهور کشورهای عربی دانست. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، انقلاب‌های پی در پی کشورهای عربی نشان داد که همسران روسای جمهوری و مسئولان این کشورها از نقش همیشگی خود و حمایت از زنان وانجمن‌های خیریه خارج شده و به فعالیت‌های سیاسی درجهت منافع شخصی می‌پرداختند تا جاییکه اتهامات مختلفی به آنها وارد شده و برخی از آنها به فساد و گردآوری اموال متهم شدند. زنان مسئولان ارشد و روسای جمهوری این کشورهای عربی وارد مسابقه‌های گردآوری ثروت شدند که براساس گزارش‌های رسانه‌ها تاکنون صفیه قذافی، همسر دوم معمر قذافی در صدر قرار دارد.

وی در سال 1971 که به عنوان پرستار استخدام شده بود با قذافی ازدواج کرد وصاحب 6 فرزند شده است. روزنامه آمریکایی یواس ای تودی نوشت که ثروت صفیه قذافی 30 میلیارد دلار تخمین زده شده است. بدین ترتیب ثروت همسر قذافی از دارایی‌های لیلی طرابلسی، همسر زین العابدین بن علی رئیس جمهوری مخلوع تونس فراتر رفته است.

صفیه قذافی شرکت هواپیمایی البراق را به همراه 20 تن طلا تحت تملک خود دارد. دولت های انگلیس و فرانسه خواهان درج نام همسر قذافی در لیست سیاه شده‌اند. لیلی طرابلسی یکی از بانفوذترین هسمران روسای جمهور غرب به شمار می‌آید چرا که توانست با استفاده از نفوذ خود بر همسرش به نفع افراد خانواده‌اش اقداماتی انجام دهد. برخی لیبی طرابلسی و خانواده‌اش را به دلیل فعالیت‌هایشان "مافیا" می‌خواندند. در مصر نیز سوزان مبارک، همسر حسنی مبارک، رئیس جمهوری سابق این کشور نفوذ زیادی در مصر داشته است. البته او بیشتر به فعالیت‌های خیریه و حمایت از کودکان می‌پرداخت که این مساله باعث شده بود تا فعالیت‌های سیاسی‌اش پشت پرده باقی بماند. همسر حسنی مبارک نیز دارای حساب‌های شخصی و اموال زیادی بوده و برای انجام تحقیقات به مدت 15 روز بازداشت شد اما به قید وثیقه آزاد شد.

+   شنبه ۱۳۹۰/۰۲/۳۱   عارف رومیانی  | 

بازرگانان ایرانی به کویت ممنوع الورود شدند
اقتصاد > بازرگانی  - اداره کل مهاجرت کویت ورود ایرانی ها و حتی بازرگانان کشور را تا اطلاع ثانوی به کویت ممنوع اعلام کرد.


 اداره کل مهاجرت کویت صدور هر نوع مجوز ویژه و ویزا برای سفر خانوادگی، گردشگری، ویژه یا بازرگانی، همچنین پیوستن به خانواده خواه به همسر یا فرزندان و ویزاهای کار را برای شهروندان پنج کشور و از جمله ایران متوقف کرد.

دولت کویت ورود اتباع ایرانی به این کشور را تحت هر بهانه و دلیلی تا اطلاع ثانونی ممنوع اعلام کرد.

به گزارش روزنامه کویتی الوطن، اداره کل مهاجرت کویت صدور هر نوع مجوز ویژه و ویزا برای سفر خانوادگی، گردشگری، ویژه یا بازرگانی، همچنین پیوستن به خانواده خواه به همسر یا فرزندان و ویزاهای کار را برای شهروندان پنج کشور و از جمله ایران متوقف کرد.

این پنج کشور، سوریه، عراق، ایران، پاکستان و افغانستان هستند و این ممنوعیت تا اطلاع بعدی معتبر است./221/

+   شنبه ۱۳۹۰/۰۲/۳۱   عارف رومیانی  | 

به گزارش ايرنا، سد سيمره در فاصله 90 كيلومتري شهر ايلام و در 40 كيلومتري شمال غربي دره شهر و ۱۰ کیلومتری رومشگان در مرز استان هاي ايلام و لرستان و بر روي رودخانه اي سيمره احداث شده است.
اين مراسم با حضور معاون وزير نيرو و مديرعامل شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران، 'حبيب الله دهمرده' استاندار لرستان، 'مجتبي اعلايي' استاندار لرستان، حجت الاسلام و المسلمين 'علي شاهرخي' رييس كميسيون قضايي مجلس و جمعي از مديران اجرايي اين دو استان در محل اجراي اين طرح برگزار شد.
مديرعامل شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران در اين مراسم، گفت: مدت زمان آبگيري كامل مخزن 8/2 ميليارد متر مكعبي سد سيمره در شرايط معمول حداقل دو سال به طول مي انجامد.
'سيدمحمدرضا رضازاده' با اشاره به پيشرفت 84 درصدي عمليات اجرايي طرح سد و نيروگاه سيمره افزود: حجم بتن ريزي بدنه سد سيمره 578 هزار متر مكعب است كه تاكنون 545 هزار مترمكعب آن ( معادل 94 درصد ) اجرا شده است.
وي با بيان اينكه نيروگاه سيمره نيز با سه واحد 160 مگاواتي ظرفيت توليد سالانه 850 گيگاوات ساعت برق را دارد ، افزود : تاكنون 92 درصد از عمليات اجرايي ساختمان نيروگاه و 49 درصد تجهيزات آن نصب و تكميل شده است.
به گفته وي، بر اساس برنامه، مرحله نخست نيروگاه سيمره تا پايان سال 1391 و واحدهاي ديگر نيز هر يك به فاصله دو ماه وارد مدار مي شود.
وي گفت: تنظيم و كنترل سيلاب ها، توليد انرژي پاك برق آبي، تعادل بار شبكه سراسري برق، امكان تبادل برق با كشور هاي همسايه همچنين بهبود شرايط عمران منطقه و اشتغالزايي از جمله مهمترين مزيت هاي اجراي طرح سد و نيروگاه سيمره است.
رضازاده اظهار داشت: در دوران پيك كار حدود دو هزار و500 نفر در كارگاه سيمره مشغول فعاليت بوده و اكنون كه طرح در مرحله آبگيري قرار دارد حدود يك هزار و 500 نفر در آن مشغول به كار هستند كه 80 درصد آنان را نيروهاي بومي منطقه تشكيل مي دهند.
مدير عامل شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران علاوه بر اين به بند تنظيمي سيمره كه در هشت كيلومتري پايين دست اين طرح ساخته خواهد شد ، اشاره كرد و افزود: مطالعات مرحله اول بند تنظيمي سيمره از نوع خاكي با هسته رسي و به ارتفاع 23 متر به پايان رسيده است.
وي افزود: حجم خاكريزي بدنه اين بند حدود يك ميليون متر مكعب و حجم مخزن ايجاد شده 20 ميليون متر مكعب خواهد بود كه هم اكنون در مرحله برگزاري مناقصه قرار دارد.
رضازاده گفت: تاكنون پنج هزار و 700 ميليارد ريال براي اجراي اين طرح هزينه شده و براي اتمام آن نيز به سه هزار ميليارد ريال اعتبار ديگر نياز است.
ساختگاه سد 180 متري سيمره در فاصله تقريبي 700 كيلومتري جنوب غربي تهران، حد فاصل دو استان ايلام و لرستان و 40 كيلومتري شمال غربي شهرستان دره شهر و ۱۰ کیلومتری رومشگان بر روي رودخانه سيمره است.

ندای زاگرسی//مهر: آبگیری سد سیمره در استان ایلام که امروز توسط ریاست جمهور از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد با حاشیه های جالبی همراه بود.

یکی از مهم ترین اتقافات جالب توجه در مراسم آبگیری سد سیمره دعوت از خانواده های افرادی بود که عضوی از خانواده خود را در اجرای این سد از دست داده بودند.

در این بین دختر یکی از مهندسین سد که جان خود را در اجرای سد سیمره از دست داده بود به سخنرانی پرداخت که باعث گریه حضار شد.

وی که حالت بغض گلویش را فشار داده بود و به سختی حرف می زد از دلتنگی خود برای مرحوم پدرش حرف زد و در نهایت با فاتحه حضار صحنه را ترک کرد.

در آبگیری سد سیمره علاوه بر استاندار ایلام، استاندار لرستان نیز حضور داشت که در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرد من هیچ ایرادی ندارم.

از آنجا که در اجرای سد سیمره چندین نفر جان خود را دست داده بودند، تصمیم گرفته شد یادبودی به احترام این عزیزان در سد نصب شود.

خبرنگار مهر که از مجری طرح سد سیمره درخواست گفتگو کرد با گلایه محمد رهبری مواجه شد و گفت: شما از سد سیمره اخبار منفی زیادی کار کرد ه اید و من حاضر به مصاحبه با شما نیستم.

بعد از چند دقیقه نظر مجری طرح سیمره عوض شد و افزود: هر سئوالی می خواهید می توانید بپرسید و من به شما پاسخ می دهم.

افرادی نیز در شروع آبگیری سد سیمره حضور داشتند که ادعا داشتند زمینهایی که پشت سد سیمره از آنها خریداری شده(به دلیل اینکه زیر آب می روند) مسئولان مطالبات آنها را پرداخت نکرده است.

در این بین محمد رهبری مجری سد گفت: کلیه مطالبات و حق افرادی که زمین و باغ آنها خریداری کردند، پرداخت شده است

+   پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۹   عارف رومیانی  | 

 

لپ تاپ

1501.   مشکل سخت افزاری در ویندوز 7 برای لپ تاپ dell
1502. خرابی dvd-rom
1503. نصب ویندوز ویستا روی lap tab dell
1504. مشکل بزرگ روشن نشدن لب تاب dell1557
1505. استفاده از کابل hdmi منجر به از بین رفتن صفحه نمایش لب تاب من شد
1506. مشکل در ویندوز اکس پی بر روی اپ تاپ
1507. کمکککککککککک در usb bluetooth dongle
1508. نصب ویندوز اکس پی روی لپ تاپ با ویندوز 7
1509. لپ تاپم هیچ مودم وایرلسی را نمیشناسه !!!
1510. مشکل عجیب لپ تاپ asus
1511. راهنمایی در مورد بلوتوث و دی وی دی رام اکسترنال
1512. مشکل با ریکاوری ویندوز اورجینال لپتاپ سونی
1513. ناشناخته بودن باتری
1514. نصب اکس پی روی لپ تاپ
1515. مشکل در نصب شدن ویندوز در لوجیکال !
1516. لب تاپ من فنش خاموش نميشه
1517. ارتقا لب تاب
1518. باطری لپ تاپ
1519. بلوتوث لاب توبم کار نمیکنه کمک
1520. درخواست نصب ویندوز xp در لپ تاب جدید
1521. راهنمایی برای استفاده از لپ تاپ در منزل
1522. راهنمایی در مورد نمایش میزان رم
1523. بکاپ گیری از لپ تاپ
1524. windows 7 xp mode
1525. اینترنت وایمکس و لپ تاپ
1526. لپ تاپم کارنمی کنه
1527. صدای فن Sony VGN-CS325J
1528. مشگل در نصب ویندوز XP در لبتاپ دل مدل Latitude E5500
1529. مشکل بلوتوث
1530. مشکل در آوردن باتری
1531. دیشب sony vio CW1 CGX خریدم اما انگار مشکل داره...کمک!
1532. مشکل در نصب ویندوز XP در لبتاب مدل Sony Vaio FW590 FBZ
1533. برداشتن پسورد بایوس لپتاپ سونی مدل vgn cr390
1534. low level format
1535. چه جوری ADSL رو به لپ تاپم وصل کنم؟
1536. سوال در مورد کالیبره کردن باطری !
1537. تقریبا هیچ برنامه مورد نیازم رو لپ تاپ نصب نمیشه
1538. آموزش نصب درایور finger print نوت بوک dell vostro 1520
1539. low level format لپتاپ acer
1540. کمک:اموزش بازکردن لپ تاپ برای تعویض فنpresario f700
1541. مشكل با كيبورد Vaio Cw
1542. باتری لپ تاپم (سوزوکی) بیشتر از 20 دقیقه شارژ نگه نمیداره
1543. طولانی بوت شدن اسوس
1544. لپ تاپمو 4 روزه خریدم باتریش شارژ نمیشه
1545. VAIO 46GJ/B و دمای CPU 65 درجه!!!
1546. پورت usb بعداز تعویض ویندوز فلش رو نمی خونه
1547. نصب finger print لپ تاپ سوني مدل CW 1JGX/U
1548. هنگ كردن لپتاپ پس از بالا آمدن ويندوز
1549. مشكل نصب ويندوز روي لپ تاپي كه لينوكس دارد
1550. ويندوز Xp لپ تاپ Lenovo
1551. 21 گیگ لعنتی...
1552. كمك درباره نصب ويندوز xp بر روي لپ تاب هاي HP با پردازش گر amd
1553. كمك،TouchPad لپ تاپ Lenovo
1554. لپ تاپ sony vaio fw 590 fzb
1555. 2 مشکل با لپ تاپ 1537
1556. hdd password in 1564
1557. باتری دل 1564
1558. فن لپ تاپ
1559. مشكل با وايرلس لن acerr اسپير 5738z
1560. شارژ لپ تاپ
1561. error 680 در لپ تاپ hp هنگام وصل شدن به اينترنت
1562. مشکل ری استارت شدن لب تاپ Acer5715z به جای خاموش شدن
1563. شبکه های م ا ه و ا ر ه ا ی در لپ تاپ
1564. تفاوت ویندوز 7 Ultimate با home Premium
1565. لب تاپم turn off نميشه !!!
1566. esata و استفاده از آن به عنوان usb
1567. نصب ویندوز سون روی لپ تاپ دل 1420
1568. درایور های لپ تاپ
1569. درخواست کمک فوری ASUS F83SE
1570. Express Card
1571. حذف پسورد هارد
1572. نصب ویندوز xp بر روی 7
1573. مشکل در window start up
1574. ریکاوری به تنظیمات کارخونه در Win7 تو لپ تاپ؟
1575. نصب ويندوز 7 روي Lenovo
1576. DVD writer مکشی
1577. بالا نيامدن لپ تاپ وايو
1578. acer aspire 5738z قابليت ارتقاء داره ؟
1579. کارت وایرلس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1580. مشکل خاموش شدن لب تاپ acer و گرم شدن بیش از حد
1581. مشکل وایرلس و درایور لپ تاپم
1582. update windows
1583. اتصال به اينترنت با سيم کارت
1584. فعال نبودن پلوتوث Dell 1510
1585. مشكل با كارت شبكه 2170
1586. پر شدن بدون علت هارد
1587. مشکل با بلوتوس 5738zg
1588. ارور عجیب در نصب vaio utility
1589. تعویض کارت گرافیک لپ تاپ
1590. نداشتن تصویر
1591. سوال درباره ریکاوری
1592. خاموش شدن خود به خود لپ تاپ
1593. bt لپ تاپم کجاست ؟ (hp 2180)
1594. چجوری میتونم از TV TUNER نوت بوک مدل Hp Pavilion dv6000 استفاده کنم؟
1595. نرم افزار های VAIO
1596. آیا باتری لپ تاپم به دیار باقی شتافته است ؟!!
1597. اتصال باند به لپ تاپ
1598. دمای قطعات لب تاب
1599. buddau44
1600. budau44
1601. ناپديد شدن 180 گيگ از هارد در Dell Latitude E6400
1602. راهنمایی در مورد تنظیم بایوس
1603. صدای عجیب هارد دیسک و هنگ کردن سیستم عامل در XPS 1530
1604. الکتریسته بدنه لپ تاپ
1605. DVD Writer
1606. نصب ویندوز
1607. گرافيكVostro 1510
1608. شارژ و باتری
1609. ويروسي شدن لپ تاپ
1610. اشکال درسی پی یو لب تاب
1611. باتری 1564
1612. مشکل عجیب با 1510
1613. مشکل با ریکاوری hp -2170ee
1614. تاچ پد 1510 و ویندوز 7
1615. نشان ندادن عگس ها در windows
1616. مشکل در کلیدهای کیبورد
1617. مشکل روشن نماندن لپ تاپ
1618. مودم های اکسترنال لپ تاب
1619. صدای بلند فن لپ تاپ
1620. نصب XP روی لپ تاپ باویندوز Seven x64
1621. اتصال به اینترنت
1622. مشکل در stand bye شدن لپ تاپ
1623. نشناختن رایتر در presario f700
1624. مشکل در راه اندازی bluetooth 1564
1625. نشناختن کارت گرافیک در Dell 1520
1626. کمک کنید خیلی فوریه نمیزاره ویندوز نصب کنم
1627. مشکل لپ تاپ hp
1628. مشكل با راه اندازي بلوتوث Hyundai 745 TU
1629. فوری!!!!!!!!!!!!!!!!
1630. سوال درباره کارت گرافیک
1631. داغ شدن بيش از حد اداپتور 1557 دل
1632. مشکل در بوت ...
1633. مشکل فوری: باتری لبتاپ hp
1634. لب تاپ dell studio 1557
1635. چطور Recovery رو رایت کنم؟
1636. مشکل با Safe mode
1637. تعویض ویندوز لپ تاپ
1638. نحوه استفاده ریکاوری لپ تاپ دل .... کمک !
1639. نصب ویندوز بدون درایو ریکاوری!
1640. حل مشکله BLUETOOTH لپ تاپ INSPIRON 1564 در ویندوز7 - 32 بیتی
1641. اشکال در کیبورد
1642. اومدن پیاپی صفحه آبی
1643. نصب کردن ویندوز xp کنار ویندوز 7 روی acer 5738
1644. مشکل restart شدن لپ تاپ
1645. در خواست راهنمايي در مورد مدل سوني وايو vpcf113fx
1646. مشکل در WLAN نوت بوک Dell Studio 1557
1647. قدرت cpu
1648. نصب ویندوز xp رویه لب تاپ سونی ؟؟
1649. تعمیر یک سیستم قدیمی.
1650. سرعت کپی انواع فایلهای موجود در cd یا dvd روی هارد چنده؟
1651. Pinnacle Game Profile?
1652. مشکل هنگ در hp-2170ee
1653. سه تا مشکل با hp
1654. بازگرداندن Dell Studio 1557 به فرمت کارخانه
1655. از کار افتادن touch لپ تاپ hp
1656. Toshiba FingerPrint
1657. آیا میشه ویندوز سون و لینوکس رو نصب کرد ؟
1658. حتما به ذهن شما هم رسیده
1659. خسته شدم از بس دنبال باطری 9 یا 12 سلولی سونی گشتم
1660. کیف خورشیدی برای شارژ لب تاپ
1661. مشکل با پارتیشن بندی
1662. راهنمایی در مورد سیستم عامل موبیلین برای نت بوک
1663. کانکت نشدن با وایرلس
1664. هارد من ای دی ای نداره؟؟
1665. کمک فوری برای حل مشکل کارت گرافیکی ATI 4570 در لپ تاب دل استدیو 1555
1666. خرید DVD Writer
1667. HDMI
1668. کمک درباره لپ تاپ HP
1669. یه مشکل عجیب با cpu در hp!
1670. temporary profile چیه؟
1671. کمک برای کارت حافظه خوان 1510
1672. بالا نیامدن ویندوز
1673. چگونه مانیتور LED را از LCD تشخیص دهیم ؟
1674. کند شدن ناگهانی لپ تاپم
1675. چرا پرینتر تو لپ تاپ تصب نمی شود؟ کمک..
1676. ایراد لپ تاپ های acer aspiro one
1677. مشکل با برنامه phone try dialup
1678. روش خاموش کردن مانیتور
1679. از این بچه سست عنصر دلم گرفت
1680. اورژانسی: چند ساعته لپ تاپ رو خریدم ویندوز نصب نمیشه روش!
1681. روشن نشدن لپ تاپ Del XPS 1530l
1682. آیا گولم زدن ؟!!
1683. اتصال لپ تاپ به کامپیوتر
1684. مشکل اساسی با لپ تاپ در ویندوز 7
1685. سرعت تبادل اطلاعات در شبكه وايرلس لپ تاپ
1686. displayport to hdmi
1687. هنگ کردن HP-nc6220
1688. این مشکل سخت افزاری ماله چیه؟
1689. چند سوال در مورد باطری نت بوک
1690. مشکل ویندوز
1691. مشکل ویندوز
1692. ارتباط نت بوک و pc با کابل؟
1693. وندوز log on نمي شه
1694. مشکل در نصب ویندوز روی لپ تاپ (یه صفحه ابی باز میشه)
1695. مشاوره فوری و خیلی سریع در مورد ویندوز 7
1696. تقسیم بندی هارد در ویندوز سون 64 بیتی
1697. نصب درايو هاي لپ تاپ
1698. مورد جالب بازیابی اطالاعات گم شده در لینوکس
1699. سوالی در مورد ویندوز 7 اورجینال نت بوکم
1700. >> سوال: سر و صدای لپتاپ
1701. مشکل با دروایورهای لپ تاپ hp pavilion 6500 در ویندوز 7
1702. سیستم برق ایران برای macbook pro دردسر درست نمی کنه ؟
1703. مشکل در نصب ویندوز Seven 32 bit
1704. مناسب ترین نسخه ویندوز 7 برای نت بوک
1705. چگونگی فعال کردن بلوتوث؟
1706. کمک
1707. یه سوال خیلیییی ساده ؟!!!
1708. مشکل اورژانسی 1525 == لطفا حتما مطالعه و راهنمایی کنید
1709. 2 تا سوال دارم
1710. مشکل با مدیاپلیر
1711. این Error از چی میتونه باشه ؟
1712. نصب ویندوز xp روی لپ تاپی که ویندوز 7 64بیت اورجینال داره؟
1713. ویندوز سون
1714. روشن نشدن لپتاپ دل مدل وسترو 1510 لطفا کمک کنید
1715. برچسب گارانتی لپ تاپ
1716. مشكل با صداي DELL 1015
1717. مشکل با Vaio FW-590 GIB
1718. درايور vpccw16fg
1719. درخواست برنامه و یا یک کرک برای عوض کردن لوگوی لبتاب سونی
1720. کارت گرافیک dell vestro 1510 عوض میشه؟؟
1721. دوستان بشتابید برای کمک :: مشکل در نصب درایور سونی
1722. خیلی گیج شدم:: فقط بگو آره یا نه ؟!
1723. کمک برای باز کردن dell vestro 1510 ؟
1724. مشاوره : یه مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ دل میخوام .!
1725. غیر فعال شدن Sleep پس از نصب ویندوز 7 در لپ تاب Sony VGN-Z530
1726. مشکل وب کم در dell 1400
1727. موس از کار افتاده ؟! کمک کنید
1728. کلید fn لپ تاپ
1729. نمیتونم از وایرلس لبتابم استفاده کنم!
1730. نصب ویندوز 7 و بالا نیامدن سیستم
1731. ويندوز ايكس پي براي سوني core i7
1732. 2 تا DVD مرموز ؟!!!
1733. مموری rs-mms کردم تو نوت بوکم ولی نمیتونم درش بیارم؟
1734. مشکل wireless
1735. مشکل در نصب XP بر روی HP DV4
1736. کار کردن مداوم فن لپ تاپ
1737. اولین استفاده از ویندوز
1738. حذف ویستا و نصب xp بر روی Dell چگونه ؟
1739. مشكل
1740. سوالی در مورد لپ تاپ دل 1564
1741. هنگ پس از مدتی
1742. باتری vaio cs280
1743. نصب ویندوز 7 بدون برنامه های اضافه در VAIO
1744. bootmgr is missing ...مشکل اینه که نمیتونم برم توی تنظیمات بایوس
1745. راهنمایی برای متصل شدن لپتاپ به اینترنت خانگی
1746. نحوه پارتیشن بندی هارد 500 گیگ لبتاپ
1747. فوري فوري-چطور ميشه برچسب گارانتي و هولوگرام رو بدون آسيب رساندن به آن، باز كرد؟
1748. فراموش كردن رمز
1749. hibernate نشدن لپ تاپ
1750. هماهنگ نکردن بلوتوث دل 1510 وسترو با گوشی
1751.   ریکاوری لپ تاپ ایسوس
1752. مشکل با HP PAVILIAN DV 1000
1753. استندبای نشدن لپ تاب
1754. مشکل با DVD Writter
1755. backup از asus 1005
1756. ریکاوری از روی هارد برای لپ تاپ 1640
1757. عوض کردن گرافیک لپ تاپ
1758. مشکل با وایرلس 1564
1759. کمک کنید، خیلی فوری
1760. بالا نیامدن سون بعد از نصب مجدد xp
1761. کمک فوری لپ تاپ دل : TIME OF DAY CLOCK IS STOPPED
1762. مشکل با wireless لبتاپ dell vostro 150
1763. کمک
1764. سوال در مورد cpu لب تاب
1765. dvb-t برای 1640
1766. سئوالی در مورد Core i7 استفاده شده در سری f سونی
1767. بالا نیامدن XP به علت خرابی ریجستری
1768. پنجره ی dial up connection
1769. خرابی چیپ گرافیک و تعویض مادربورد
1770. راه حل مشکل صدای هارد در لب تاپهای dell
1771. مشکل نصب وایرلس مدل M1330
1772. مشکل با باطری لپ تاپ
1773. کمک
1774. مشکل در رایت DVD
1775. درخواست درایور
1776. نصب نشدن درایور ها پس از نصب کامل ویندوز indego edition 2008
1777. نظر در مورد Acer Aspire 5738Z
1778. مشکل با باطری
1779. مشکل مشترک با باطری در سه لپ تاپ مختلف
1780. نصب نشدن ویندوز 7 بر روی Sony PCG-61411L
1781. سوال در مورد تبدیل ویندوز 7 از home به ultmite
1782. blutose
1783. من یه hp-dv6 1375dx از دبی خریدم الان لپ تاپم زبان فارسی نداره کسی هست منو راهنمایی کنه
1784. نحوه نصب وایرلس وفینگر پرینت
1785. بلوتوث studio 1557
1786. >>کمک : وصل کردن keyboard به لب تاپ<<
1787. كمك در مورد ريست شدن سيستم من
1788. مشکل باتری لپ تاپ
1789. مشکل نصب دوباره ویندوز برروی لپ تاب hp
1790. مودم لپ تاپ
1791. خطا در نصب وایرلس در وسترو 1015
1792. مشکل رایتر نوت بوک dell inspiron 1564
1793. حذف کردن پسورد هارد
1794. Sleep نشدن لبتاپ
1795. FINGER PRINT
1796. رستارت شدن خود به خود به خودی لپ تاپ سونی
1797. امکان تعمیر لپ تاپ hp pavillion dv5
1798. مشکل wireless در asus F3sr
1799. بلوتوث ارور میده: bluetooth device not found.
1800. ایجاد ریکاوری مستقل
1801. استفاده از usb در dos
1802. یه سوال از اساتید ؟
1803. مشکل در نصب سیستم عامل روی Sony Vaio Cw2dgx/b
1804. مشکل webcam dell vostro 1520
1805. مشکل در نمایش رم لپ تاپ Asus
1806. میزان رم قابل ساپورت وایو vgn-fz290
1807. مشكل خاموش شدن خودبخودي لپ تاپ(acer)
1808. وب کم دل وسترو 1520
1809. مشکل در نصب xp بر روی msi
1810. مشکل کانکت شدن با مودم وایرلس
1811. سوالات درباره hp dv6000
1812. به اشتراک گذاشتن اطلاعات دو سیستم
1813. مشکله داغ شدن و خاموش شدن خودبخودی لپ تاپ
1814. CPU Usage بالا در استارت آپ
1815. هر كي گرافيك سري f را توي Xp نصب كرده بگه
1816. سفید شدن صفحه XPS 1330
1817. مشکل در لب تاب سونی
1818. خرابی چیپ ست لپ تاپ دل
1819. امروز مشکل کرش پیدا کردم
1820. مشکل صدا در dell studio 1558
1821. سون در کنار ويندوز اورجينال
1822. فن cs280
1823. درخواست راهنمایی برای نصب xp بروی 7
1824. مشاوره و کمک درباره مشکلی عجیب !
1825. عدم نشان دادن شبکه های WIFI در دل مدل 1557
1826. چطور با لبتاب به اینترنت متصل بشم؟
1827. روشن نشدن sony f111
1828. رسیت شدن لب تاپ HP 2020ev
1829. از بین رفتن fn در لبتاپ aser مدل ao751h
1830. سیستم روشن می شه چیزی بالا نمیاد .کمک.
1831. مشکل با لپ تاپ Vaio
1832. مشکل فونت فارسی در 1558 دل
1833. حل دو مشکل در hp2170
1834. مشکل در نصب ویندوز روی نوت بوک سونی وایو
1835. .:: آموزش ها ، سئوالات و اشکال های سخت افزاری و نرم افزاری Apple iPad ::.
1836. نصب لئوپارد روی PC (اینتل و AMD)
1837. مشکل Wi-Fi در Dell Latitude E6500
1838. پارتیشن بندی هارد
1839. windows error report>>>??
1840. لینوکس یا مک؟
1841. bluepage موقع نصب ویندوز؟؟؟؟
1842. چرا DELL 1015 ریست میشه وسط فیلم؟
1843. مشکل بلوتوث در 1558 دل
1844. کار با بلوتوث 1564
1845. خراب شدن bios در هنگام آپ دیت
1846. بوت نشدن لپتاب hp
1847. صدای عجیب از درون لب تاپ
1848. جلوگیری از غیر فعال شدن فرم استارت آپ اکسس
1849. سوال درباره شارژ لب تاب
1850. درخواست کمک مشکل ریکاوری f11dgx وایو
1851. مشکل در ارتباط Wireless
1852. دیتا شیت برد لپ تاپ
1853. مشکل نصب درایور بلوتوث dell vostro 1520(فوری)
1854. طریقه روشن کردن وبکم سونی
1855. طریقه روشن کردن وبکم سونی
1856. ماوس پد acer 5738g
1857. مشکل باتری
1858. نحوه ساخت کانکشن درویندوز7
1859. مشکل فن vaio
1860. مشكل با ريكاوري منيجر لپ تاپ ايسر 5740جي
1861. registry booster
1862. Local user and Grops کجاست؟
1863. مشکل در رزولیشن لپ تاب
1864. درایور 1530 دل
1865. درایور بلوتوث
1866. دماي مجاز قطعات اصلي سيستم ؟؟؟
1867. مشكل hidden شدن پارتيشن در acer 5471g
1868. مشکل در رم acer aspire 4710
1869. مشکل با کیبود لپ تاپ
1870. وایرلس لپ تاپم کار نمیکنه
1871. مشکل در بوت نشدن لب تاپ Inspiron 1520
1872. ریکاوری ویندوز 7 سونی وایو
1873. خرابی باتری hp pavilion 1330ev
1874. سفید شدن صفحه لب تاب اچ پی کمک
1875. شناخته نشدن هارد و طریقه نصب ویندوز 7
1876. چرا فن cpu داره اينقدر كار ميكنه ديوونه شدم به خدا
1877. ارتقا رم در لپ تاپ سونیcr205eو انتخاب باس مناسب رم
1878. نیاز به درایور های Sony Vaio Cw2dgx/B
1879. asus n61(x64) مشکل با درایور گرافیکی
1880. مشکل در شارژ لپ تاپ (Fujitsu siemens)
1881. Apple
1882. آپدیت آفیس 2007
1883. مشکل با حالت Sleep!!!
1884. مشکل ریکاوری در لب تاپ lenovo با ویندوز 7
1885. مشکل در اتصال به اینترنت
1886. مشکل هارد
1887. ارتقاء رم لپ تاپ دل
1888. مشکل هنگ لپ تاپ HP کمممک!
1889. سوال در مورد گرافیک لب تاپ
1890. سوالات من در مورد وايرلس و مودم وايرلس؟؟!!
1891. سیم کارت لپ تاپ!
1892. مشکل باطری لب تاب
1893. سوال (نصب ویندوز XP از روی USB )
1894. سریال نامبر Acronis True Image Home 2010 v 13.0.0.7046
1895. سئوالي درباره گرافيك بعضي لپ تاپ؟
1896. نصب نرم افزار روی windows 7
1897. مشکل شارژ HP 2300
1898. خاموش شدن خود به خودی 1557
1899. @@@@مشکل نصب درایور های 1564 در ویندوز 7 32 بیتی@@@@
1900. >> مشکلات نرم افزاری Asus N Series <<
1901. این دکمه چیه در لپتاب ها؟
1902. چگونه در بایوس وارد پاور منیجر بشم؟dv6870
1903. تصویر وارونه وبکم - Asus K40 IE -
1904. من مشکل Hibrenate باطریه لپ تاپ دارم!!
1905. کمک فوری!
1906. عدم اتصال لپ تاب به اینترنت
1907. HP pavilion_web cam
1908. مشکل لب تاب
1909. مشکل خاموش شدن ناگهانی مانیتور لپ تاپ
1910. مشکل شارژر
1911. قاب لپ تاپ
1912. پاک شدن دریور USB
1913. استفاده از وب کم
1914. مشکل در اجرای فایل های یوتوب و ویدیو های فیس بوک
1915. روش روشن کردن آداپتر بلوتوث؟
1916. یک مشکل عجیب
1917. پاک شدن گزینه های power management در win7
1918. مشکل بعد از نصب ویندوز 7 در لپ تاپ
1919. مشکل گرافیکی
1920. مشکل گرافیکی خیلی خیلی عجیب
1921. بازگرداندن ویندوز 7 به حالت اولیه ...
1922. خاموش روشن شدن صفحه (مشکل گرافیکی) لطفا منو راهنمایی کنید
1923. تفاوت WXGA Bright و Bright LED , HD چی هست؟
1924. معنی چند اصطلاح در لیست لپتاپ فروشندگان
1925. کار نکردن دوربین لبتاپ acer a0751h
1926. مانیتور مات (no glassy)
1927. تفاوت چیپست ها
1928. درایور ویندوز 7 32 بیتی جهت لپ تاپ sony vio cw 2pfx/r
1929. کمک
1930. خاموش شدن لپ تاپ HP با 90 درصد شارژ
1931. تعمیر ایسر
1932. راه اندازی Bluetooth و WebCam در Sony Vaio cw2dgx/b
1933. درخواست کمک
1934. درخواست کمک
1935. شارژ نشدن لپتاپ
1936. ارتقا hp compaq nc6000
1937. هارد لبتاپ من
1938. مشکل عجیب در کیبورد
1939. مشکل نصب ویندوز 7 بر روی لپ تاپ dell vostro 1015
1940. مشکل با vga به component
1941. یه فلش مموری 16 گیگ دارم بعد از عکاسی باز نمیشه ( اطلاعاتش برام مهمه )
1942. مشکل دیتکت DVD witer SATA با لپ تاپ سونی
1943. نصب وینوز xp بر روی لپ تاپ های سرس جدید sony
1944. مشکل با Windows Aero در ویندوز 7
1945. تولبار بالای دسکتاپ ویندوز سون رو چگونه بیاورم؟
1946. کیبورد usb رو لپ تاپ نمیشناسه!کسی میدونه..
1947. sony vaio s111
1948. نصب ویندوز 7 32 بیتی در sony cw2dgx/b
1949. آیا گرافیک ایکسترنال وجود داره؟؟؟
1950. نصب ویندوز روی لب تاب 10 اینچی؟
1951. نحوه ريكاوري Eee PC 1005HA ؟
1952. نیاز به درایورهای 32 بیتی dell inspiron n 5010
1953. مشکل اتصال لپ تاپ به lcd tv
1954. 3 سوال مهم ( مشکل سخت افزار و پارتیشن و ... )
1955. مشکل گرافیکی دارم افسرده میشم
1956. پسورد بایوس دل e5500
1957. خش افتادن قاب لپ تاپ
1958. مشکل گرافیک hp-2190
1959. نیاز به آموزش لپ تاپ دارم
1960. کارنکردن موس و گرافیک در ابتدی روشن شدن سون
1961. سریال اکتیو کردن ویندوز؟
1962. كمك - اضطراري
1963. ریکاوری !
1964. مشکل اجرای بازی در dell inspiron N5010
1965. USB FAN 4 NOTEBOOK
1966. کمک!dvd رایتر رو لپتاپم نمیشناسه!!!!
1967. نحوه بکاپ vaio f11 dgx
1968. cd یه لب تاپ نباشه چطوری ویندوز رو عوض کنم
1969. پریدن ویندوز 7
1970. تنظیمات موس
1971. کانکت شدن ای دی اس ال
1972. Lenovo-Recovery Drive
1973. کمک برای نصب ویندوز7 روی لب تاب سونی VGN-SZ645p داره دیونم میکنه
1974. اورژانس یک لبتاپ ( help )
1975. چرا این دو جا تو لپ تاپم خالیه؟؟؟نکنه گولم زدند!!!!!!
1976. مشکل نصب XP روی DELL 1564
1977. مشكل در كنىي 1558
1978. پورت 1394
1979. اتصال به اینترنت
1980. پیغام عدم تطابق باتری!! vaio fw 190 nch
1981. چرا گهگداری از لپ تاپم یه صدای بوق تیز میاد ؟؟
1982. مشکل lag در ویندوز 7 و اجرای بازیها
1983. بعد از نصب ویندوز چه کار کنیم؟؟!
1984. گرافیک dell inspiron 1564
1985. آموزش کامل تصویری تعمیرات لپ تاپ
1986. مشکل در اجرای مایا روی لپ تاپ
1987. مشکلات سخت افزاری لپ تاپ
1988. آیا وصل کردن اسپیکر با آمپلی فایر به جای هدفون لپ تاپ مشکلی ایجاد میکنه ؟؟؟
1989. مشكل با dell 5010
1990. مشکل عدم حرکت موس لپ تاب hp6220
1991. پردازش cpu در ویندوز 32 بیت
1992. مشکل اجرای بازی با 7, 64 بیت
1993. یافتن درایورهای vaio s111
1994. چند مشکل نرم افزاری با لپ تاپ hp 2300
1995. وای!! یه مشکل جدی تو بوت شدن. لطفا کمک کنید.
1996. كمك !لپ تاپم نه cd ميخونه نه ويندوزش بالا مياد
1997. لپ تاپ cor i3 مدل hp توی ایکس پی به اینترنت وصل نمیشه (شبکه نصبه و پینگ سایت هم جواب میده)
1998. ایا وایرلس لپ تاپ VPCCW1AGX/U فقط گیرنده است؟
1999. مشکل در بلوتوث 1545
2000. شات داون نشدن لب تاپ دل
2001.   استفاده ار چند سیستم عامل در Dell D830؟؟
2002. sleep یا hibernate ؟
2003. مشکل لب تاب 5010 با اینترنت
2004. چرا بعضی مواقع ویندوز 7 سی دی رام لپتابم رو نمی شناسه ؟
2005. مشكل در فعال شدن واير لس hp چراغ ممتد قرمز
2006. هنگ کردن لپ تاپ بعد از 20 دقیقه کار نکردن با آن
2007. مشکل گرافیک DELL inspiron N5010 با بازی PES 2010
2008. نمی تونم کانکتشم
2009. صدای ویززززززز ویززززززززز لب تاپ asus k52jk!!!!
2010. شارژر فندکی لپ تاپ
2011. فرق بین سی پی یوهای سری T و Core i اینتل
2012. eject نشدن
2013. روشن نشدن lcd در لپ تاپ dell 1310
2014. Moshkele LogIn shodane naghes dar XP
2015. asus ux50v
2016. مشکل با vaio s111
2017. پاک کردن صفحه مانیتور 2770
2018. مشکل لپتاپ با هارد اکسترنال
2019. dell safemode یا ویندوز بالا نمیاد
2020. استفاده از داریو مخفی ریکواری در ایسر 5732z
2021. سیم کارت در Dell D830
2022. مشكل در نصب fprintو remote درhp dv3-2380 بعد از نصب ويندوز
2023. یه مشکل با وبکم hp
2024. نحوه تنظيم رنگ هاي lcd لپ تاپ
2025. سرويس تك DELL
2026. یک سوال در مورد نصب ویندوز 32 بیتی روی dell
2027. فوری!مشکل connectشدن با 1558
2028. مشکل رم
2029. مشکل با نصب ARC GIS
2030. مشكل با نصب ويندوز XP
2031. کمک درباره ریکاوری وایو
2032. مشکل در باتری vostro 1510
2033. ایا با ویندوز سون 32 بیتی میشه از 4 گیگ رم استفاده کرد.
2034. عدم کانکت با وایرلس
2035. لب تاب hp
2036. صدا داخل شارژر لپتاپ
2037. مشکلwin7 با HP touchsmart یا HP با win7
2038. امان از دست این گرافیک Intel 4500 MHD
2039. مشکل با اینترنت N61
2040. یک مشکل عجیب با باتری و لپ تاب ACER Aspire 4530
2041. مشکل عجیب در نصب 7 ...
2042. سوال در موردstudio xps1640
2043. یه ارور عجیب.ویندوز بالا نمیاد.خیلی فوری
2044. بلوتوث لب تاپ
2045. کمک در ریکاوری
2046. دلیل چک کردن فایل سیستم
2047. هنگ HP2150 در موقع استفاده از باتری
2048. نحوه نصب کردن گرافیک 310 m لب تاب f11dgx در ویندوز xp
2049. کمک فوری:پیکسل سوخته
2050. درخواست راهنمایی برای قطع صدای اسپیکرهای لپ تاپ
2051. مشکل در نصب ویندوز در لپ تاپ هارد شناسایی نمیشه
2052. کمک فوری در مورد لپ تاپ cw21fx
2053. مخفی شدن درایو دی وی دی رایتر
2054. مشکلات لپ تاپ 5010
2055. نشناختن هارد
2056. هنگ در 2170ee hp
2057. قيمت lcd لپ تاپ
2058. اجرا نشدن وب کم لپ تاپ Dell در ویندوز 7
2059. مشکلی بسیار جالب در مورد ایسر سری Aspire
2060. چشمک زدن چراغ نارنجی باتری در لپتاب دل 1520
2061. در آوردن دکمه های کیبرد
2062. ای بابا چه بد شانسی!! 1310 یهو شد 0010
2063. امکان تعمیر باتری لبتاپ هست؟
2064. خاموش شدن cs320j
2065. مشكل نصب ويندوز 7 روي دل 1558
2066. مشکل باتری Acer 5738
2067. چرا وقتی لپتاپ خاموش هست بازم باتری مصرف میشه ؟
2068. مشکل با کرک وین 7
2069. مشکل اساسی در دل اینیسپایرون 1564(لطفا کمک کنید!!!!!)
2070. مشکل در اپدیت درایور کارت گرافیک در مدل sony cw21fx
2071. help me please
2072. کمک **قابل توجه 5010 دارا ! * دمای لپتاب من زیاده یا مشکلی نداره ؟
2073. معرفی کارتهای توسعه ی لپتاپ (pci) ؟
2074. مشکل اینترنت دل 5010
2075. پاك شدن بايوس hp pavilion tx-1000
2076. ▌►▌► به دادم برسید LCD لپتاپ از دستم رفت
2077. سوال 5010
2078. از کار افتادن دکمه های لمسی hp 2020
2079. مشکل در Validity sensor hp2020
2080. مشکل بعد از نصب 7
2081. مشکل با asus n61jq
2082. کمک براب نصب ویندوز xp روی لب تاب سونی cw21fx
2083. محل معتبر برای تعمیر hp dv5 در تهران
2084. ساختن PDF در ویندوز 7 روی دل 1557
2085. مشکل در نصب تی وی کارت در لپ تاپ
2086. بازکردن لبتاب
2087. مشکل در روشن کردن لپ تاپ ایسوس n61jv
2088. هنگ کردن لپ تاپ
2089. کلی سوال و مشکل در رابطه با نصب ویندوز 7 و ریکاوری
2090. مشکل با ال سی دی
2091. وایرلس 5010
2092. ثبت لپ تاپ وایو در وب سایت سونی
2093. یه مشکل مسخره با یه لپ تاپ مسخره (کمککککک!!!)
2094. Wireless Dell inspiron 1420
2095. تعویض قطعات لپ تاپ Asus F83 SE
2096. مشکل با وصل شدن به اینترنت وایرلس
2097. راهنمایی : اتصال به اینترنت با خطوط ایرانسل
2098. لپ تابم مدام ری استارت میشود
2099. تورو خدا کمک لپ تاپ 5010
2100. تعمیرگاه
2101. مشکل در شناسایی پورت USB لپتاپ در نوکیا پی سی سویت
2102. لطفا كمك!!! در مورد پورتهاي usb لپتاپ hp
2103. لطفا كمك!!! در مورد پورتهاي usb لپتاپ hp
2104. مشکل plugged in, not charging
2105. تهیه ریکاوری از ویندوز
2106. کمک برای لبتابم
2107. ارتقاي گرافيك لپ تاپ كاري معقول يا نامعقول!
2108. لپ تاب با برق کار کنه بهتره یا باتری
2109. مشکل با dvd rom
2110. تغییر شکل نشانگر موس
2111. دسترسی به تنظیمات بایاس در سونی وایو Cw14FX
2112. help me !!!!
2113. راهنمای مورد dell 5010
2114. ال سي دي لپ تاپم Studio 1557 تاريك شده كمك كنيد.
2115. نصب xp روی sony EB11
2116. آيا dell 5010 سيم کارت ميخوره؟؟؟
2117. کمک برای نصب ویندوز روی لپ تاپ
2118. پیدا نکردن شبکه وایرلس پس از نصب ویندوز
2119. شارژرم کلافه ام کرده لطفا کمک کنید
2120. سوال در مورد fdisk کردن hp
2121. چگونه یه بک اپ فول بگیرم ؟؟؟؟
2122. مشکل با وبکم Dell Vostro 1500
2123. سوال در مورد os
2124. *لطفا راهنمايي كنيد - مشكل درباره dell 5010*
2125. مشكل عجيب با لپ تاپ !....!
2126. مشکل ریکاوری vaio ea15fg
2127. آداپتور فابریک مقدار وات بیشتر تولید میکنه و مشکل درست کرده!
2128. کمک فوری لبتابم نمیدونم چرا اینجوری شد
2129. سه تا مشکل در باره فوجیستو زیمنس(ترو خدا کمکم کنید)
2130. Share کردن رم برای کارت گرافیکی
2131. شکستن LCD لپ تاپ M1530 dell
2132. خارج شدن کارت گرافیک از مدار
2133. وقفه های کوتاه هنگام بازی با Acer 5741G
2134. کم و زیاد شدن خفیف نور مانیتور asus k52
2135. تغییر حجم درایو ها؟
2136. تغییر حجم درایو ها؟
2137. مشکل فوری نصب نشدن seven رو لپ تاپ
2138. کمممممممممممممممممممممممم مک
2139. بهتری روش برای نحوه شارژ لپ تاپ Dell
2140. مشکل در LCD
2141. help me
2142. مشکل صدای فن لپتاپ و ارتباطش با نیمسوز شدن CPU
2143. لطفا کمک کنید فوری و ضروری.
2144. دستم به دامنتون مشکل با windows 7
2145. Dell Inspiron 1564-K
2146. نصب ویندوز بر روی نوت بوکهای قدیمی
2147. غیر فعال کردن بلوتوث لپ تاپ
2148. دمای لپ تاپ 1558 دل
2149. یه سوال در مورد شارژ کاذب باتری لپ تاپ ؟
2150. چرا دسكتاپم اينجوري شده؟؟؟؟؟**DELETE**
2151. دردسر تعویض ویندوز
2152. ایســــــــــــــــــــــ ـــوس دروغ میگه ؟؟؟
2153. ---------- هنگ کردن لپ تاپ اپل
2154. کمک درمورد ((تمیز کردن هیتسینک لپ تاپ))
2155. wiFi acer Aspire One 10.1 inch
2156. تنظیمات Embassy Security در xp و 7 همزمان
2157. خاموش شدن لپ تاپ بعد از جدا کردن شارژر!!
2158. وصل نشدن 5741 به اینترنت
2159. هیچ ویندوزی روی لب تاپ من نصب نمی شه
2160. این پرش تصویر طبیعیه ؟
2161. به دادم برسید : لپتاپم(HP) روشن میشه (فن هاش و چراغاش ولی هیچ عکسالعملی نداره
2162. مشکلات بلوتوث dell 5010
2163. بالا نیامدن ویندوز بعد از در آوردن باطری
2164. مشكل در لپ تاپ dell (هنگام در آوردن از برق سرعت بازي كم مي شود)
2165. چشمک زدن چراغ 9 و روشن نشدن dell 1310
2166. مشکل در قفل شدن کامپیوتر
2167. نحوه resetدر Dell Vostro1520
2168. مشکل بایوس لب تاپ سونی cw2fgx
2169. نمایش وارونه در لپ تاپ asus k50i
2170. فن cs
2171. مشکل کشیدگی دسکتاپ
2172. اپدیت bios g560 lenovo ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2173. نحوه ی به اشتراک گذاشتن اینترنت
2174. فن لپ تاپ
2175. پاك شدن ويندوز اورجينال
2176. ناپدید شدن پارتیشن ها
2177. فینگرپرینت
2178. ریکاوری ویندوز 7 Dell 1558
2179. برنامه های لپتاپ سونی
2180. ایا خاصیت سیم کارت دانگل در ایران جواب می دهد؟
2181. مشکل مودم لپ تاپ
2182. مشکل مودم لپ تاپ
2183. تغییر پردازنده ی DELL Studio 1557 به i7-920
2184. cpu 3GHz
2185. نصب نشدن ویندوز در لپ تاپ SONY
2186. بلند شدن صدای نویز از لپتاپ
2187. پرش صفحه موقع استفاده از برق
2188. قطعات لپ تاپ کجادارن؟؟؟؟؟
2189. تغییر پردازنده ی DELL Studio 1557 از i7-720 به i7-840
2190. مکث 2 3 ثانیه ای حین انجام کار در سونی
2191. مشکل با دل 1558
2192. مشکل تاچ پد
2193. trend micro internet security در لپ تاپ ایسوس
2194. ;کمکم کنید: سوال در مورد مانیتور سونی وایو
2195. اشکال در روشن کردن wireless
2196. DVD Drive اکسترنال یا اینترنال؟
2197. درخواست کمک فوری در مورد ارتقای هارد لپ تاپ
2198. مشکل نصب صدا dell vostro 1015
2199. سي دي رام ندارم!
2200. کمک در مورد ارتقای لپ تاپ
2201. تعمیر لب تاپ Hp
2202. شارژ مداوم لب تاپ
2203. مشکل برای یافتن درایور windows seven در VIO-FZ190
2204. DVD ROM برای fz190 vio
2205. وایرلس dell studio 1558 رو چطور فعال کنم؟
2206. مشكل در نصب درايور Dell vostro 1015
2207. مشکل Hibernate دل استودیو 1558
2208. مشکل در Dell 1558
2209. explorer is restarting....
2210. تعویض رم لپتاپ
2211. ♣ شکل هنگ لپ تاپ ♣ لطفا سریع کمک کنید
2212. vram چیست
2213. هنگ کردن مداوم acer 5741g
2214. مشكل خروجي صدا dell
2215. سازگاری لپ تاپ های 64 بیتی با نرم افزار های 32 بیتی؟
2216. مشکل لپ تاپ اچ پی
2217. مشكل دررايت كردن
2218. ادرس گارانتي زیگورات بدين
2219. مشکل با ساعت و تاریخ لپتاپ
2220. وایرلس لپتاپم نا پدید شد!!!
2221. چه طوری اطلاعات کامپیوتر خانگی ام را رو لپ تاپم کپی کنم؟
2222. مشکل اساسی در اجرای بازی با fw 590 fzb
2223. اتصال یک هارد ساتا به DELL Studio 1557 i7
2224. مشکل دارم توی بلوتوث dell vostro 1510
2225. مشکل در ریکاوری dell studio 1557
2226. راهنمایی در مورد خمیر سیلیکون
2227. سوال در مورد پنکه های خنک کننده
2228. افتادن سیم کارت توی dell 5010
2229. بالا نیومدن ویندوز سون (کممممممممک)
2230. درایورها کجای ریکاوری هستند؟
2231. مشکل در اتصال adsl به لپ تاپ(کمک فوری)
2232. سری f هنگ میکنه!
2233. با 1520 دل وسترو میشه مافیا بازی کرد؟
2234. بدسکتور شدن هارد سریF12
2235. مشکل وب کم در ویندوز 7
2236. مشکل با kmplayer روی لب تاب
2237. صدای خروجی لپتاپ
2238. غیر فعال شدن WireLess در لپ تاپ hp
2239. غیر فعال کردن گرافیک آنبرد!!!
2240. کمک لپ تاپ1558
2241. درخواست نحوه شماتیک خوانی برد نوت بوک
2242. مشکل lcd لب تاب
2243. درخواست راهنمایی برای رجیستر کردن انتی ویروس vaio f116
2244. هارد f127hj
2245. شارژ لب تاپ
2246. مشكل در گرافيك Asus k42jc
2247. شارز نکردن باطری نوت بوک (فوری)
2248. مشکل صدا با در مانیتور ال جی w2261vp
2249. مشكل در پخش صدا
2250. ارتقاء کارت گرافیک
2251.   کمک فوری
2252. خاموش شدن نور پس زمینه صفحه نمایش
2253. بالا نیومدن لپ تاپ سونی سری Z
2254. پارتیشن بندی هارد در5010
2255. لپ تاپم روشن میشه ولی اصلا بالا نمیاد
2256. مشکل ویندوز xp با لب تاپ مدل vostro 1015
2257. چندتاسوال . . .
2258. مشکل بلوتوث vaio cw 14 fx
2259. xp در f12gfx
2260. اسامی درایورهای نا شناخته
2261. مشکل DVD Writer
2262. مشکل بایوس اچ پی با ویندوز سون
2263. نحوه استفاده از عينك هاي سه بعدي!؟**DELETE**
2264. پسورد بایوس
2265. بایوس
2266. پارتيشن بندي هارد ديسك توسطmanage خود ويندوز سون!؟ يك سوال؟!
2267. recovery HP
2268. مشکل "Dell vostro 1520"
2269. ریکاوری اطلاعات پاک شده و فرمت شده لپ تاپ وایو
2270. حرفه ایها بیایند تو<>
2271. مشكل با ويندوز Se7en
2272. وقتی لپتاپ خاموشه باتریش کم میشه
2273. مشکل عجیب با DVD-RAM لپ تاپ Acer 5738z
2274. چجوری باید بلوتوث ایسر 5741 رو فعال کنم?
2275. چجوری میشه از لپ تاب به جای تلفن ثابت و تلفن همراه استفاده کرد ?
2276. صفحه لمسی از کار افتاده
2277. صفحه لمسی از کار افتاده
2278. صفحه لمسی از کار افتاده
2279. صفحه لمسی از کار افتاده
2280. صفحه لمسی از کار افتاده
2281. صفحه لمسی از کار افتاده
2282. صفحه لمسی از کار افتاده
2283. لعنت به hp
2284. لعنت به hp
2285. حذف انتی ویروس نورتون در لبتاپ اچ پی-فوری
2286. کمک .ایا میتونم سی پی یو م رو از core 2 duo به core i7 ارتقا بدم خواهشا کمکم کنید
2287. Bluetooth
2288. صدای فن و هنگ کردن
2289. نصب xp برروی 7
2290. آپدیت بایوس 5741g
2291. مشکل بوت نشدن دی وی دی ویندوز 7 !
2292. نحوه وصل تلویزیون led به لپ تاپ latitude
2293. مشکل در scroll تاچ پد وایو
2294. ویندوز f123 sony
2295. مشکل با بلوتوث 1737 - دکمه خاموش/روشن نداره
2296. صدای عجیب مثل تق از لپ تاپ می یاد!!!
2297. مشکل عجیب در dell studio 1557
2298. وایرلس
2299. مشکل با گرافیک 5730 و نا امیدی در نصب کاتالیست.
2300. باتری!
2301. Dell 1558 دادن نمره ویندوز
2302. این باطری ایراد داره؟؟؟؟
2303. رمز بایوس مطمئن یا قابل شکستن؟
2304. قیمت باطری
2305. PowerSmart Manager چیست
2306. پسوردم یادم رفته!! مشکل بزرگ
2307. اپدیت بایوس لپ تاپ های سونی
2308. هنگ کردن لپ تاپ ASUS K42JC
2309. مشکل wifi لپتاپ dell 1520
2310. تبدیل ویندوز ویستا به 7
2311. پیدا کردن پسورد سیستم عامل مکینتاش در macbookpro
2312. پيکسل سوخته يا مشکل داره؟
2313. مشکل درکم نوربودن صفحه نمایش لپ تاپم در ویندوز اکس پی
2314. کمک در مورد لپ تاپ وایو....
2315. قفل کردن پورت میکروفون سیستم
2316. مشکل نصب ویندوز روی laptop HP G62 (تو رو خدا کمک کنید)
2317. کمک فوری درباره لپتاپ 11 سال پیش از ibm
2318. نحوه کارکرد و راه اندازی موس بیسیم
2319. shot down شدن دل 1558 هنگام بازی Need for speed shift
2320. مشکل جدیدی با 1737 دل
2321. Sata کردن هارد lenovo g550
2322. مشکلات لپ تاپ vaio سری EA2
2323. مشکل با vaio ea1a
2324. کمک فوری
2325. چندتا سوال راجع به تهیه ریکاوری و پارتیشن بندی
2326. مشکل ناشی از پروژکتور ... کمک
2327. سخت افزار سیم کارت 1520
2328. مشکل نصب درایور وایرلس (لطفا کمکم کنید)
2329. اتصال لپ تاپ به تلویزیون
2330. درخواست کمک برای ریکاوری لب تاپ Sony F12gfx به تنظیمات اولیه کارخانه
2331. مشکل ارتقاء رم در ASUS N82JQ
2332. حل مشکل تیک تیک یا تق تق لپتاپ به خصوص لپ تاپهای دل.
2333. مشکل در اتصال به شبکه توسط کابل در xps 1340
2334. کمک بایوسHP-DV4
2335. حرفه ایها بیان تو>>> تنظیم کردن یک Player خاص برای استفاده از GPU بجای CPU
2336. سی دی را میخوره بیرون نمیده
2337. كمك...بوت نشدن لپ تاپdell vostro 1320
2338. نبود صدا
2339. لاپ تاپم هنگ میکنه
2340. چشمک زدن چراغ شارژ باتری ؟؟؟
2341. vgn-fs8900p فورررری
2342. نصب نشدن Wireless روی لپ تاپ DELL
2343. اورکلاک لپ تاپ
2344. ریکاوری hp dv6 2155
2345. درخواست برنامه هاي سوني FZ190 براي ويندوز 7
2346. مشکل در LED لپ تاپ HP
2347. مشکل در اتصال به TV
2348. eror باطری توی ویندوز 7 .... از چیه؟
2349. سوال در مورد شارژ کردن باطری
2350. مشکل دوربین Fujitsu AH-513 در ویندوز 7
2351. کمک کمک کمک ثواب داره
2352. مشكل با بایوس Acer Aspire 5741g بعد از آپدیت كردن
2353. نحوه پاک کردن پسورد لپ تاپ
2354. مودم کارت بیسیم اینترنال برای لپتاپهای دل سیمکارت خور!
2355. .: كمك در مورد نصب درايور لپ تاپ بعد از نصب ويندوز :.
2356. مشکل ریکاوری و نصب ویندوز !
2357. مشکل در عمل نکردن دکمه اجکت(eject) در لپ تاپ فوجیتسو زیمنس(fujitsu Siemens )
2358. مشكل در كم نور بودن LCD
2359. هنگ در زمان نصب ويندوز
2360. مشکل در ریکاوری ویندوز Msi Gx740
2361. اگه لپ تاپ یک روز تمام روشن باشه مشکلی براش پیش میآد ؟؟
2362. مشکل افت سرعت؟؟؟
2363. کمک کمک ندادن تصویر در تلویزیون
2364. سوت كشيدن سوني vaio 12hfx
2365. backup and restore
2366. کمک در مورد نصب ویندوز
2367. بالا نیامدن لپ تاپ 1520 بعد آپدیت ناقص بایوس
2368. پیغام BOOTMGR IS MISSING
2369. خاموش نشدن لپ تاپ وقتی با باطری کار میکنه
2370. بهترین روش نصب xp
2371. نرم افزاری برای یافتن تعداد پیکسل سوخته یک دستگاه
2372. کمممک تاچ پدم کار نمیکنه :"(
2373. ---- داغ کردن لپ تاپ مک پرو
2374. مشکل گرافیک لپتاپ دل
2375. مشکل جابجائی حروفهای فارسی در کیبورد ایسر 5741G
2376. خاموش شدن لب تاپ
2377. رایتر لپتاپم
2378. درایور وایرلس آلفا برای ویندوز 7
2379. تنظمیات دستی برای Composer VGA
2380. فعال نبودن stand by در win 7 لپ تاپ
2381. مشکل بلوتوث dell 1520
2382. هنگ کردن sony vaio f111fx/b
2383. مشکل با وبکم در لپ تاپ VPCF12 FFx/B سونی
2384. مشکل با هارد لپ تاپ hp
2385. مشکل عجیب در dell 1555 کمک کنید .
2386. ری استارت شدن لپ تاپ - dell
2387. کمک کمک کمک دوستان فوری
2388. هنک کردن مینی لب تاب msi
2389. سرعت پایین vaio f125fx
2390. مشکل رم در ASUS k42jc
2391. آپدیت بایوس fw 590 fzb
2392. مشکل acer 5741G با sleep
2393. آپدیت بایوس بعد از نصب ویندوز و نیز نصب ویندوز
2394. ارتقای سیستم لپتاپ vostro 1510؟
2395. بالا نیامدن ویندوز بعد از نصب کارت گرافیک
2396. کمک فوری
2397. مشکل بالا امدن ویندوز
2398. عدم شناخت کارتهای گرافیکی asus k52jc
2399. سوال درمورد Acer Aspire 5738ZG
2400. بهترین روش ها برای طولانی کردن طول عمر باتری؟
2401. مشكل در ريكاوري كردن ويندوز 7 لب تاپ Sony VGN-FW520F
2402. مشکل ال سی دی در vaio F111fx
2403. مشکل چپه شدن تصویر وبکم لبتاپ asus
2404. مودم وایرلس تا 40 45؟؟؟؟؟
2405. مشکل درایور هارد dell 1012 در نصب xp
2406. اين چه نوع رمي هست؟؟؟
2407. هنگ کردن سی پی یو در acer aspire5315
2408. سؤالي در مورد باتري لپ تاپ
2409. هارد لب تاب
2410. مشکل فول اسکرین نشدن بازی در مانیتور واید
2411. كار نكردن دكمه ASSIST در سونی وایو
2412. جدا کردن چند پارتیشن در لپ تاپ Hp
2413. پخش فیلم از پرژکتور توسط لب تاپ
2414. مشکل با شارژر
2415. کار نکردن هات کی ها و عدم اتصال به ودیو پروژکتورFn+F8+رااه حل برای مینی
2416. فراموش کردن پسورد بایوس
2417. درخواست كمك در مورد ریكاوری سونی وایو
2418. سرعت كم لپتاپ f12gfx
2419. مشکل Asus N82J و نشناختن کارت گرافیک
2420. مشکل با dell inspiron 5010
2421. مشکل با hp pavilion dv6-2170
2422. مشکل اتصال لپ تاپ با vga to Component
2423. هنگ کردن ایسر 5741g
2424. قفل شدن کامپیوتر هنگام اتصال به اینترنت
2425. مشکل بلوتوث ایسوس 1201T
2426. مشکل میکروفن داخلی نتبوک MSI U200
2427. شکسته شدن HP Compaq 6735s
2428. مشکل با درایور کارت گرافیک
2429. کمک درمورد وب کم لپ تاپ Dell , Vostro 1500
2430. مشکل با وایرلس hp 2170
2431. vaio F12CFX و مشکل در نصب کردن نرم افزار ها
2432. مشکل با صدای 4230 acer
2433. نیاز به چند درایور
2434. پرپر زدن LCD ایسوس مدل k52jc
2435. سوال : ارتقا CPU لپ تاپ
2436. مشکل پد موس لپ تاپ
2437. کمک......عدم شناسایی و شارژ باتری لپتاپ
2438. مشکل در اجرای ویدیو موزیک ها با صدای بالا
2439. اقا اين كارت گرافيك vostro 1310 كجاست؟
2440. pci simple communication controller
2441. صدای بوق 1520
2442. vaio care ارور not responding میده و اجرا نمیشه VAIO VGN -FW550F
2443. مشکل در استفاده از shrink ویندوز 7
2444. نرم افزاری که در حالت AHCL بشه باهاش از ویندوز Backup گرفت میشناسین؟در win7 با VS کار کردین؟
2445. vostro 1310 dell سخت افزار
2446. مشکل در زمان Idle
2447. مشکل با LED acer 5741g
2448. مشکل در نصب ویندوز اکس پی بر اینسپایرون
2449. ریکاوری لپ تاپ
2450. فراموش کردن رمز ورود در ویندوز 7 لب تاب
2451. اتصال لپ تاپ به اینترنت
2452. مشکل با touchpad لپتاپ
2453. مشکل با Auto Optimus گرافیک!!!
2454. مشکل با لپ تاپ MSI U135
2455. مشكل در گرافيك لپ تاپ dell
2456. بیجاره شدم رفت 1250000 تومان پرید
2457. LCD لپتاپم ترکید???کمک
2458. دل1520 ویستا روش نصبه چه جوری روش ایکس پی نصب کنیم که ویستا نپره؟
2459. مشکل با موس روی لپ تاپ
2460. سوال در مورد خرید هارد لپ تاپ
2461. چجوری میشه با wifi اینترنت لب تاپ رو به گوشی فرستاد
2462. مشکل برای عوض کردن ویندوز وایو
2463. مشكل بالا نيامدن لپ تاپ dell vostro1510 وقتي كه سرده
2464. در خواست راهنمایی
2465. سیستم عامل لپ تاپ
2466. سیستم عامل لپ تاپ
2467. کمک در مورد dell inspiron 1545
2468. ضربه خوردن Dell vostro
2469. مشکل لپ تاپ دل لطفا کمک کنین؟
2470. چرا لپ تاپ من میره تو حالت هیبر نیت
2471. ضعف dell1525 با پردازنده ی 2 سلرون و ویستا
2472. 3ماه سرچ و آخر این !!!!!!!!!!
2473. لپ تاپم از طریق باتری روشن نمیشه ایرادش چیه؟لطفا راهنماییم کنید خیلی مهمه
2474. بلوتوث لپ تاپ sony vaio ee23fx/bi
2475. مشكل با دل
2476. خالی کردن باتری
2477. مشکل در لپ تاپ 2170 HP
2478. صدای ناهنجار از فن لپتاپ--خودم میتونم عوضش کنم؟!
2479. مشکل هنگ کردن سونی fw490
2480. ((( يه مشكل كوچولو )))
2481. کار نکردن تاچ پد inspiron n5010
2482. کمک خیلی فوری لپ تاپ پیغام...
2483. چشمک زدن چراغ باتری
2484. بالا امدن ویندوز
2485. مشکل با وایرلس fujitsu siemens amilo pro v2065
2486. آپدیت کردن کامل بایوس...
2487. روشن نشدن لپ تاپdell vostro 1510
2488. مشکل کم کردن صدای لپ تاپ hp در ویندوز اورجینال
2489. دیر بالا آمدن Asus U30jc
2490. بهترین زمان برای شارژ باطری...
2491. نحوه نصب ویندوز xp روی لب تاب asus مدل K40IJ
2492. سوال در مورد رابطه رم و كارت گرافيك
2493. نصب همزمان دو ویندوز
2494. راهنمایی آپدیت بایوس acer 5738G
2495. مشکل کیبرد درhp pavilion dv4
2496. وب کم لپ تاپ
2497. دور بالای فن لب تاپ MSI XSLIM 410 همراه با صدای زیاد که مرتبا هم کم و زیاد میشه!!!
2498. نوت بوک من دچار مشکل عجيبي شده است
2499. تعمیر لبتاپ
2500. هندزفری بلوتوث
2501.   مشکل با درب لپ تاپ ( نمیدونم مشکله یا عادیه ! )
2502. پاک شدن ریکاوری لپتاپ سونی fw 518 f
2503. کانکت نشدن هندزفری به بلوتوث لپ تاپ
2504. لطفا کمک کنید خیلی نگرانم
2505. ؟؟ یه سوال در مورد cpu داشتم
2506. برداشتن پسورد هارد Dell
2507. خاموش شدن مانيتور بعد از آپديت
2508. کمک، مشکل کارت گرافیک با ویندوز 7
2509. کمک برای تست لپ تاپ(فوری)
2510. مشکل USB و پیغام usb device not recognized
2511. باطری ASUS K52 JK
2512. مشکل در نصب بلوتوث در ویندوز 7 -Dell Vostro 3500
2513. مدت کارکرد لپتاپ
2514. هنگ ASUS K52JC و ارتباط آن با وایرلس!!!
2515. فعال کردن بلوتوثلب تاپ Vaio NW-150J
2516. ارور Consider Replacing Your Battery در ویندوز 7
2517. وایر لس لپ تاپ
2518. شارژر لپ تاپ
2519. مشکل هارد و اومدن پیغام قبل از starting windows
2520. هنگ dell inspiron n5010
2521. نصب آفیس در اپل
2522. صدای زیاد فن لپ تاپ HP
2523. نظر فوری در مورد ایسر 5736z
2524. .:: مشکل در نصب درایور ها و برنامه های جانبی vaio vgn-z26gn ::.
2525. نوت بوکم ethernet controller رو نمیشناسه!!!
2526. خرابی درایور
2527. كمك
2528. مشکل نصب ویندوز
2529. سیاه شدن صفحه لپ تاپ توشیبا
2530. از کار افتادن ویندوز 7 n5010
2531. مشکل بلوتوث
2532. مشکل باتری
2533. مشکل نصب نشدن هیچ گونه نرم افزار بر روی لپ تاپ dell-inspiron-5010
2534. مشکل تصویر
2535. مشکل فن
2536. explorer.exe
2537. فایلهای RECOVERY در لپتاب به چه دردی میخورن؟
2538. مشکل بلوتوث در لپ تاپ
2539. شارژ نشدن باطری
2540. چجوری میتونم ویندوز xp کنار ویندوز 7 در 5741 ایسر نصب کنم
2541. عدم خاموش شدن لب تاپ
2542. استفاده همزمان دو تا لپتاپ دل از adsl؟؟؟
2543. ویندوز xp , vista روی نت بوکم نصب نمیشه
2544. این مورد طبیعیه؟؟
2545. بلوتوث سونی vpccw2dgx/b
2546. درخواست کمک فوری
2547. صدای فن!
2548. کمک برای حل مشکل گیم پلی بازی های فونبال
2549. کمک در پاک کردن پسورد لپتاپ Fujitsu Siemens
2550. مشکل در سرعت لپ تاپ Sony Vaio CW2DGX/B
2551. مشکل در گراف یا ویندوز یا درایور؟؟؟؟؟
2552. هاردم هر چند دقیقه صدای تق میده ؟؟
2553. هنگ کردن لب تاپ VGN-CS16G
2554. چشمک نزدن چراغ باطری به هنگام تمام شدن باطری
2555. بلوتوث 1525
2556. اپدیت بایوس
2557. کار نکردن بلوتوث Dell studio 1555
2558. راهنمایی در مورد پارتیشن بندی لپ تاپ از طریق ویندوز
2559. آپدیت نشدن بایوس لپ تاپ5536 acer
2560. از کار افتادن کیبرد و تاچ پد وسط نصب ویندوز اکس پی
2561. سوال در مورد مشکل با ویندوز
2562. eject لپ تاپم کار نمیکنه
2563. درخواست کمک
2564. برق در بدنه نوت بوک
2565. مشکل هارد لپ تاپ
2566. Y560 Lenovo: صفحه نمایشش برفک داره!
2567. بالا نیامدن ویندوز در لپ تاپ Vaio
2568. مشکل با Asus 3238
2569. كمك و راهنمايي در باره نصب ويندوز
2570. مشکل باتری dell vostro1520
2571. برنامه برای پارتیشن بندی لب تاپ
2572. وصل نشدن ADSL به vpc ee23sx vaio
2573. دقیقا کدوم کدوم درایوها در 5741 نصب بشه (اسم درایو در dvd)
2574. مشکل برای لپتاپ ایسوز K52JK
2575. سوال در مورد اپدیت ویندوز 7
2576. مشكل در گرافيك لپ تاپ dell
2577. استفاده از لپ تاپ در اتوبوس، آری یا خیر؟
2578. کمک در مورد lcd
2579. استفاده از لپتاپ به عنوان مانيتور؟
2580. کمک در مورد تغییر زبان ویندوز 7
2581. پارتیشن
2582. اجرای برنامه ها با فینگر پرینت
2583. آپدیت کارت گرافیک لطفا راهنمایی کنید لبتابم داره میسوزه ...!!!
2584. عوض کردن ویندوز لب تاپ
2585. کمک و راهنمایی، نصب ویندوز xp بر روی لپ تاپ
2586. لپ تاپم اینترنت DIALup نداره
2587. سوال در مورد خشاب مموری کارت
2588. لپ تاپ روشن ميشه اما مانيتور هيچي نشون نميده حتي لوگوي ايسوس رو.
2589. DVD Writer لپ تاپ
2590. مشکل اساسی با HP Pavilion
2591. مشکل وایمکس در لپ تاپ Dell mini 1012
2592. مشکل fn در Acer Aspier one D260
2593. از کار افتادن بعضی قطعات لپ تاپ وایو-سونی
2594. DELL ISPIRON N5010 مشکل بسیار بسیار عجیب
2595. به صورت مداوم چند ساعت باید با لب تاپ کار کرد( کار سبک)
2596. طریقه ریکاور کردن ویندوز لپ تاپ
2597. بوت نشدن لپ تاب از روی فلش مموری
2598. مشکل خیلی خیلی عجیب در بالا آمدن
2599. قطع شدن صدای اسپیکر بعد از نصب ویندوز
2600. تغییر بک گراند لپ تاپ asus k40ij در ویندوز 7
2601. سوال در مورد ریکاوری لپ تاپ hp
2602. lcd شکست!هزینه درست کردنش چقدره؟
2603. Mini-cdاجرا نشدن روی دل 1558
2604. مشکل کرک ویندوز 7 واسه نوت بوکم!
2605. ویندوز ارجینال 7
2606. مشکل عجیب با LCD در Acer 4810
2607. کم شدن عمر باطری dell5010
2608. مشکل lcd لپتاپ مدل hp touchsmart tx2
2609. Dell Vostro 3300 و پیغام خطا
2610. تشخیص لپتاپ از روی ریزولیشن !
2611. بعد از پارتیشن بندی و ری استارت سیستم دیگه هارد رو نمی شناسه
2612. مشکل بک لایت در مدل VAIO F13QFX/B
2613. سوال درمورد رم netbook
2614. پيدا كردن لپ تاپ بعد از گم شدن.كمك فوري
2615. سوال درمورد ریکاوری لپ تاپ
2616. DVD ROM لپ تاپم سی دی رایت نمیکنه اما DVD رو رایت میکنه ؟؟؟
2617. تبدیل دکمهٔ fn به control
2618. روشن نشدن لپ تاب fujitsu Amilopro
2619. مشکل در لپ تاپ acer من...
2620. کسی با مشکل حاد باطری های Dell برخورد کرده؟
2621. حذف درایور ریکاوری
2622. ci7 2 یا ci5 2.5 کدام قوی تر است؟و اصولا" در انتخاب cpu مهمترین عامل چیست؟
2623. نحوه انجام آپديت بايوس
2624. سرعت کم در اجرای فیلم HD
2625. خواهش میکنم کمک کنید. Hibernate لپ تاپم رو پاک کردم
2626. هاردم موقع بیکاری هم کار میکنه !!!
2627. کمک! لپ تاپم بعد از یک دقیقه خاموش میشه!
2628. مشکل خنده دار در مک بوک
2629. چجوزی باید جاو اسکریپت رو لب تاپ نصب کرد؟
2630. کانکت نشدن
2631. سوال در مورد نصب ویندوز روی dell inspiron 1520
2632. سونی vpcf11cgx خاموش شده روشن نمیشه
2633. پيغام ابي رنگ در ويندوز سون(7)
2634. ااستفاده از برق مستقیم و ضعیف شدن باتری
2635. سوخت!!!
2636. لپتاپ تصویر نداره())کمک فوری))
2637. مشکل خاموش شدن ویندوز
2638. راهنمایی در مورد پارتیشن بندی لپ تاپ سونی
2639. کمک برای نصب ویندوز سون روی لپ تاپ asus !!!
2640. آموزش استفاده از درایو ریکاوری
2641. مشکل با بازی ها در Dell Vostro 1015
2642. نصب نشدن dell webcam central در دل 1558
2643. حرف "پ" در مک بوک نبست؟!
2644. لپ تاپ یا نوت بوک؟
2645. Restart شدن لپ تاپ پس از امدن صفحه آبی
2646. سوال درمورد نوت بوک
2647. چه طوری بر روی لپ تاب 7 ویندوز xp نصب کنیم ؟
2648. مشکل در مورد دکمه های تاچ بالای لبتاپ
2649. این چه پیغامی هست ؟؟
2650. مشكل در پسورد بايوس Sony Vaio
2651. Touchpad
2652. چرا انقدر process اضافه روی وایو هست؟
2653. باطری از کجا میشه خرید؟
2654. فراموش کردن پاسورد ورودی ویندوز7
2655. کمتر نشان دادن فضای هارد
2656. صدای غیر طبیعی از درون لب تاپ؟
2657. اتصال مودم ADSL به لپ تاپ
2658. کمک برای نصب xp روی لپ تاپ sony vaio
2659. هنگ کردم HP pavilion dv-6 3190
2660. مشکل نشان ندادن فلش مموری در لپ تاپ
2661. dell 1420
2662. مشکل در HPprobock
2663. ××××××مشکل در گرافیک لپ تاپ HP××××××
2664. سوال در مورد بکاپ
2665. کمک برای نصب ویندوز
2666. مشکل پر شدن درایو ریکاوری لپ تاب لنوو y550
2667. کندی شدید سرعت و هنگ کردن dv3 4170ee
2668. bluetooth vaio cs38
2669. جابه جایی حروف فارسی کیبورد!
2670. مهم: درخواست راهنمایی در مورد نحوه تهیه اسپیکر داخلی DELL XPS M1530
2671. مشکل در راه اندازی درایور Wireless لبتاپ ACER
2672. اين صفحه آبي رنگ چيه !؟ - كمك فوري
2673. hp pavilion dv4 مشکل باطری و فن
2674. روشن نشدن صفحه دل 1526
2675. مشکل با بلوتوث N5010
2676. مشكل در هارد دل 1525
2677. فورمت ویندوز لاپ تاپ Mini (کوچک)
2678. روشن نشدن LCD لب تاپ Dell Inspiron N 5010
2679. پرسشی درباره نصب مک بر روی پی سی در حالی که لینوکس اوبونتو و ویندوز 7 نیز نصب شده باشد
2680. مشکل در wirelless 1558 dell
2681. مشکل با سونی F134
2682. کمک کنبد بایوس رو اپ می کردم سیستم قفل کرد و دیگه بوت نشد
2683. لپتاپ به موبایل وصل نمیشه...
2684. مشكل در آپديت كردن بايوس گرافيك لپ تاپ
2685. microsoft office product key
2686. باتری لپ تاپ هنکام شارژ خراب میشه؟
2687. مشکل با اجرای بازی ها بصورت واید
2688. مشکل کارت گرافیک در acer 5742G
2689. در تعويض DVD-RAM Drive لپ تاپ كدام قسمتهاي آن تعويض ميشود؟
2690. disable شدن dvd-ram با هر بار restart
2691. از بین رفتن گزینه send to via bluetooth در لپ تاپ!
2692. مشکل در اسپیکر
2693. روشن نشدن لب تاپ msi
2694. روشن نشدن چراغهاي زير كي برد در دل بعد از نصب ويندوز سون1558
2695. روشن بودن مدام فن لپ تاپ
2696. Fingerprint
2697. Intel GMA 4500 MHD
2698. اضافه کردن بلوتوث به asuse a40ij
2699. لطفا کمک کنید
2700. مشکل در نصب win7 ultimat در لپتاپ asus A42J
2701. درایور مودم compaq presario 2100
2702. مشکل در گرافیک asus a42ja
2703. دما
2704. ریکاوری لپ تاپ HP-DV6 3190ee
2705. داستان غم انگیز روشن نشدن لپتاپ!!!
2706. سوال در مورد لپ تاپ اچ پی
2707. درایور Inspiron n5010
2708. پریدن یک درایو !!!
2709. مشکل وایرلس نوت بوک Vostro 1520
2710. مشکل با وایرلس لبتاب HP DV4
2711. مشکل بالا امدن ویندوز
2712. صدای " تق " بعد از ریست یا خاموش کردن
2713. كمك درباره نصب ويندوز xp بر روي لپ تاب HP با پردازش گر amd
2714. Operating system not found
2715. قطع صدای اسپیکر لب تاپ در ویندوز7
2716. ورود به setup در لپ تاپ toshiba
2717. 5 درخواست راهنمایی در مورد نحوه تهیه و تعویض اسپیکر داخلی DELL XPS M1530
+   چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۸   عارف رومیانی  | 

 
 
+   چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۸   عارف رومیانی  | 

1501.   مشکل سخت افزاری در ویندوز 7 برای لپ تاپ dell
1502. خرابی dvd-rom
1503. نصب ویندوز ویستا روی lap tab dell
1504. مشکل بزرگ روشن نشدن لب تاب dell1557
1505. استفاده از کابل hdmi منجر به از بین رفتن صفحه نمایش لب تاب من شد
1506. مشکل در ویندوز اکس پی بر روی اپ تاپ
1507. کمکککککککککک در usb bluetooth dongle
1508. نصب ویندوز اکس پی روی لپ تاپ با ویندوز 7
1509. لپ تاپم هیچ مودم وایرلسی را نمیشناسه !!!
1510. مشکل عجیب لپ تاپ asus
1511. راهنمایی در مورد بلوتوث و دی وی دی رام اکسترنال
1512. مشکل با ریکاوری ویندوز اورجینال لپتاپ سونی
1513. ناشناخته بودن باتری
1514. نصب اکس پی روی لپ تاپ
1515. مشکل در نصب شدن ویندوز در لوجیکال !
1516. لب تاپ من فنش خاموش نميشه
1517. ارتقا لب تاب
1518. باطری لپ تاپ
1519. بلوتوث لاب توبم کار نمیکنه کمک
1520. درخواست نصب ویندوز xp در لپ تاب جدید
1521. راهنمایی برای استفاده از لپ تاپ در منزل
1522. راهنمایی در مورد نمایش میزان رم
1523. بکاپ گیری از لپ تاپ
1524. windows 7 xp mode
1525. اینترنت وایمکس و لپ تاپ
1526. لپ تاپم کارنمی کنه
1527. صدای فن Sony VGN-CS325J
1528. مشگل در نصب ویندوز XP در لبتاپ دل مدل Latitude E5500
1529. مشکل بلوتوث
1530. مشکل در آوردن باتری
1531. دیشب sony vio CW1 CGX خریدم اما انگار مشکل داره...کمک!
1532. مشکل در نصب ویندوز XP در لبتاب مدل Sony Vaio FW590 FBZ
1533. برداشتن پسورد بایوس لپتاپ سونی مدل vgn cr390
1534. low level format
1535. چه جوری ADSL رو به لپ تاپم وصل کنم؟
1536. سوال در مورد کالیبره کردن باطری !
1537. تقریبا هیچ برنامه مورد نیازم رو لپ تاپ نصب نمیشه
1538. آموزش نصب درایور finger print نوت بوک dell vostro 1520
1539. low level format لپتاپ acer
1540. کمک:اموزش بازکردن لپ تاپ برای تعویض فنpresario f700
1541. مشكل با كيبورد Vaio Cw
1542. باتری لپ تاپم (سوزوکی) بیشتر از 20 دقیقه شارژ نگه نمیداره
1543. طولانی بوت شدن اسوس
1544. لپ تاپمو 4 روزه خریدم باتریش شارژ نمیشه
1545. VAIO 46GJ/B و دمای CPU 65 درجه!!!
1546. پورت usb بعداز تعویض ویندوز فلش رو نمی خونه
1547. نصب finger print لپ تاپ سوني مدل CW 1JGX/U
1548. هنگ كردن لپتاپ پس از بالا آمدن ويندوز
1549. مشكل نصب ويندوز روي لپ تاپي كه لينوكس دارد
1550. ويندوز Xp لپ تاپ Lenovo
1551. 21 گیگ لعنتی...
1552. كمك درباره نصب ويندوز xp بر روي لپ تاب هاي HP با پردازش گر amd
1553. كمك،TouchPad لپ تاپ Lenovo
1554. لپ تاپ sony vaio fw 590 fzb
1555. 2 مشکل با لپ تاپ 1537
1556. hdd password in 1564
1557. باتری دل 1564
1558. فن لپ تاپ
1559. مشكل با وايرلس لن acerr اسپير 5738z
1560. شارژ لپ تاپ
1561. error 680 در لپ تاپ hp هنگام وصل شدن به اينترنت
1562. مشکل ری استارت شدن لب تاپ Acer5715z به جای خاموش شدن
1563. شبکه های م ا ه و ا ر ه ا ی در لپ تاپ
1564. تفاوت ویندوز 7 Ultimate با home Premium
1565. لب تاپم turn off نميشه !!!
1566. esata و استفاده از آن به عنوان usb
1567. نصب ویندوز سون روی لپ تاپ دل 1420
1568. درایور های لپ تاپ
1569. درخواست کمک فوری ASUS F83SE
1570. Express Card
1571. حذف پسورد هارد
1572. نصب ویندوز xp بر روی 7
1573. مشکل در window start up
1574. ریکاوری به تنظیمات کارخونه در Win7 تو لپ تاپ؟
1575. نصب ويندوز 7 روي Lenovo
1576. DVD writer مکشی
1577. بالا نيامدن لپ تاپ وايو
1578. acer aspire 5738z قابليت ارتقاء داره ؟
1579. کارت وایرلس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1580. مشکل خاموش شدن لب تاپ acer و گرم شدن بیش از حد
1581. مشکل وایرلس و درایور لپ تاپم
1582. update windows
1583. اتصال به اينترنت با سيم کارت
1584. فعال نبودن پلوتوث Dell 1510
1585. مشكل با كارت شبكه 2170
1586. پر شدن بدون علت هارد
1587. مشکل با بلوتوس 5738zg
1588. ارور عجیب در نصب vaio utility
1589. تعویض کارت گرافیک لپ تاپ
1590. نداشتن تصویر
1591. سوال درباره ریکاوری
1592. خاموش شدن خود به خود لپ تاپ
1593. bt لپ تاپم کجاست ؟ (hp 2180)
1594. چجوری میتونم از TV TUNER نوت بوک مدل Hp Pavilion dv6000 استفاده کنم؟
1595. نرم افزار های VAIO
1596. آیا باتری لپ تاپم به دیار باقی شتافته است ؟!!
1597. اتصال باند به لپ تاپ
1598. دمای قطعات لب تاب
1599. buddau44
1600. budau44
1601. ناپديد شدن 180 گيگ از هارد در Dell Latitude E6400
1602. راهنمایی در مورد تنظیم بایوس
1603. صدای عجیب هارد دیسک و هنگ کردن سیستم عامل در XPS 1530
1604. الکتریسته بدنه لپ تاپ
1605. DVD Writer
1606. نصب ویندوز
1607. گرافيكVostro 1510
1608. شارژ و باتری
1609. ويروسي شدن لپ تاپ
1610. اشکال درسی پی یو لب تاب
1611. باتری 1564
1612. مشکل عجیب با 1510
1613. مشکل با ریکاوری hp -2170ee
1614. تاچ پد 1510 و ویندوز 7
1615. نشان ندادن عگس ها در windows
1616. مشکل در کلیدهای کیبورد
1617. مشکل روشن نماندن لپ تاپ
1618. مودم های اکسترنال لپ تاب
1619. صدای بلند فن لپ تاپ
1620. نصب XP روی لپ تاپ باویندوز Seven x64
1621. اتصال به اینترنت
1622. مشکل در stand bye شدن لپ تاپ
1623. نشناختن رایتر در presario f700
1624. مشکل در راه اندازی bluetooth 1564
1625. نشناختن کارت گرافیک در Dell 1520
1626. کمک کنید خیلی فوریه نمیزاره ویندوز نصب کنم
1627. مشکل لپ تاپ hp
1628. مشكل با راه اندازي بلوتوث Hyundai 745 TU
1629. فوری!!!!!!!!!!!!!!!!
1630. سوال درباره کارت گرافیک
1631. داغ شدن بيش از حد اداپتور 1557 دل
1632. مشکل در بوت ...
1633. مشکل فوری: باتری لبتاپ hp
1634. لب تاپ dell studio 1557
1635. چطور Recovery رو رایت کنم؟
1636. مشکل با Safe mode
1637. تعویض ویندوز لپ تاپ
1638. نحوه استفاده ریکاوری لپ تاپ دل .... کمک !
1639. نصب ویندوز بدون درایو ریکاوری!
1640. حل مشکله BLUETOOTH لپ تاپ INSPIRON 1564 در ویندوز7 - 32 بیتی
1641. اشکال در کیبورد
1642. اومدن پیاپی صفحه آبی
1643. نصب کردن ویندوز xp کنار ویندوز 7 روی acer 5738
1644. مشکل restart شدن لپ تاپ
1645. در خواست راهنمايي در مورد مدل سوني وايو vpcf113fx
1646. مشکل در WLAN نوت بوک Dell Studio 1557
1647. قدرت cpu
1648. نصب ویندوز xp رویه لب تاپ سونی ؟؟
1649. تعمیر یک سیستم قدیمی.
1650. سرعت کپی انواع فایلهای موجود در cd یا dvd روی هارد چنده؟
1651. Pinnacle Game Profile?
1652. مشکل هنگ در hp-2170ee
1653. سه تا مشکل با hp
1654. بازگرداندن Dell Studio 1557 به فرمت کارخانه
1655. از کار افتادن touch لپ تاپ hp
1656. Toshiba FingerPrint
1657. آیا میشه ویندوز سون و لینوکس رو نصب کرد ؟
1658. حتما به ذهن شما هم رسیده
1659. خسته شدم از بس دنبال باطری 9 یا 12 سلولی سونی گشتم
1660. کیف خورشیدی برای شارژ لب تاپ
1661. مشکل با پارتیشن بندی
1662. راهنمایی در مورد سیستم عامل موبیلین برای نت بوک
1663. کانکت نشدن با وایرلس
1664. هارد من ای دی ای نداره؟؟
1665. کمک فوری برای حل مشکل کارت گرافیکی ATI 4570 در لپ تاب دل استدیو 1555
1666. خرید DVD Writer
1667. HDMI
1668. کمک درباره لپ تاپ HP
1669. یه مشکل عجیب با cpu در hp!
1670. temporary profile چیه؟
1671. کمک برای کارت حافظه خوان 1510
1672. بالا نیامدن ویندوز
1673. چگونه مانیتور LED را از LCD تشخیص دهیم ؟
1674. کند شدن ناگهانی لپ تاپم
1675. چرا پرینتر تو لپ تاپ تصب نمی شود؟ کمک..
1676. ایراد لپ تاپ های acer aspiro one
1677. مشکل با برنامه phone try dialup
1678. روش خاموش کردن مانیتور
1679. از این بچه سست عنصر دلم گرفت
1680. اورژانسی: چند ساعته لپ تاپ رو خریدم ویندوز نصب نمیشه روش!
1681. روشن نشدن لپ تاپ Del XPS 1530l
1682. آیا گولم زدن ؟!!
1683. اتصال لپ تاپ به کامپیوتر
1684. مشکل اساسی با لپ تاپ در ویندوز 7
1685. سرعت تبادل اطلاعات در شبكه وايرلس لپ تاپ
1686. displayport to hdmi
1687. هنگ کردن HP-nc6220
1688. این مشکل سخت افزاری ماله چیه؟
1689. چند سوال در مورد باطری نت بوک
1690. مشکل ویندوز
1691. مشکل ویندوز
1692. ارتباط نت بوک و pc با کابل؟
1693. وندوز log on نمي شه
1694. مشکل در نصب ویندوز روی لپ تاپ (یه صفحه ابی باز میشه)
1695. مشاوره فوری و خیلی سریع در مورد ویندوز 7
1696. تقسیم بندی هارد در ویندوز سون 64 بیتی
1697. نصب درايو هاي لپ تاپ
1698. مورد جالب بازیابی اطالاعات گم شده در لینوکس
1699. سوالی در مورد ویندوز 7 اورجینال نت بوکم
1700. >> سوال: سر و صدای لپتاپ
1701. مشکل با دروایورهای لپ تاپ hp pavilion 6500 در ویندوز 7
1702. سیستم برق ایران برای macbook pro دردسر درست نمی کنه ؟
1703. مشکل در نصب ویندوز Seven 32 bit
1704. مناسب ترین نسخه ویندوز 7 برای نت بوک
1705. چگونگی فعال کردن بلوتوث؟
1706. کمک
1707. یه سوال خیلیییی ساده ؟!!!
1708. مشکل اورژانسی 1525 == لطفا حتما مطالعه و راهنمایی کنید
1709. 2 تا سوال دارم
1710. مشکل با مدیاپلیر
1711. این Error از چی میتونه باشه ؟
1712. نصب ویندوز xp روی لپ تاپی که ویندوز 7 64بیت اورجینال داره؟
1713. ویندوز سون
1714. روشن نشدن لپتاپ دل مدل وسترو 1510 لطفا کمک کنید
1715. برچسب گارانتی لپ تاپ
1716. مشكل با صداي DELL 1015
1717. مشکل با Vaio FW-590 GIB
1718. درايور vpccw16fg
1719. درخواست برنامه و یا یک کرک برای عوض کردن لوگوی لبتاب سونی
1720. کارت گرافیک dell vestro 1510 عوض میشه؟؟
1721. دوستان بشتابید برای کمک :: مشکل در نصب درایور سونی
1722. خیلی گیج شدم:: فقط بگو آره یا نه ؟!
1723. کمک برای باز کردن dell vestro 1510 ؟
1724. مشاوره : یه مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ دل میخوام .!
1725. غیر فعال شدن Sleep پس از نصب ویندوز 7 در لپ تاب Sony VGN-Z530
1726. مشکل وب کم در dell 1400
1727. موس از کار افتاده ؟! کمک کنید
1728. کلید fn لپ تاپ
1729. نمیتونم از وایرلس لبتابم استفاده کنم!
1730. نصب ویندوز 7 و بالا نیامدن سیستم
1731. ويندوز ايكس پي براي سوني core i7
1732. 2 تا DVD مرموز ؟!!!
1733. مموری rs-mms کردم تو نوت بوکم ولی نمیتونم درش بیارم؟
1734. مشکل wireless
1735. مشکل در نصب XP بر روی HP DV4
1736. کار کردن مداوم فن لپ تاپ
1737. اولین استفاده از ویندوز
1738. حذف ویستا و نصب xp بر روی Dell چگونه ؟
1739. مشكل
1740. سوالی در مورد لپ تاپ دل 1564
1741. هنگ پس از مدتی
1742. باتری vaio cs280
1743. نصب ویندوز 7 بدون برنامه های اضافه در VAIO
1744. bootmgr is missing ...مشکل اینه که نمیتونم برم توی تنظیمات بایوس
1745. راهنمایی برای متصل شدن لپتاپ به اینترنت خانگی
1746. نحوه پارتیشن بندی هارد 500 گیگ لبتاپ
1747. فوري فوري-چطور ميشه برچسب گارانتي و هولوگرام رو بدون آسيب رساندن به آن، باز كرد؟
1748. فراموش كردن رمز
1749. hibernate نشدن لپ تاپ
1750. هماهنگ نکردن بلوتوث دل 1510 وسترو با گوشی
1751.   ریکاوری لپ تاپ ایسوس
1752. مشکل با HP PAVILIAN DV 1000
1753. استندبای نشدن لپ تاب
1754. مشکل با DVD Writter
1755. backup از asus 1005
1756. ریکاوری از روی هارد برای لپ تاپ 1640
1757. عوض کردن گرافیک لپ تاپ
1758. مشکل با وایرلس 1564
1759. کمک کنید، خیلی فوری
1760. بالا نیامدن سون بعد از نصب مجدد xp
1761. کمک فوری لپ تاپ دل : TIME OF DAY CLOCK IS STOPPED
1762. مشکل با wireless لبتاپ dell vostro 150
1763. کمک
1764. سوال در مورد cpu لب تاب
1765. dvb-t برای 1640
1766. سئوالی در مورد Core i7 استفاده شده در سری f سونی
1767. بالا نیامدن XP به علت خرابی ریجستری
1768. پنجره ی dial up connection
1769. خرابی چیپ گرافیک و تعویض مادربورد
1770. راه حل مشکل صدای هارد در لب تاپهای dell
1771. مشکل نصب وایرلس مدل M1330
1772. مشکل با باطری لپ تاپ
1773. کمک
1774. مشکل در رایت DVD
1775. درخواست درایور
1776. نصب نشدن درایور ها پس از نصب کامل ویندوز indego edition 2008
1777. نظر در مورد Acer Aspire 5738Z
1778. مشکل با باطری
1779. مشکل مشترک با باطری در سه لپ تاپ مختلف
1780. نصب نشدن ویندوز 7 بر روی Sony PCG-61411L
1781. سوال در مورد تبدیل ویندوز 7 از home به ultmite
1782. blutose
1783. من یه hp-dv6 1375dx از دبی خریدم الان لپ تاپم زبان فارسی نداره کسی هست منو راهنمایی کنه
1784. نحوه نصب وایرلس وفینگر پرینت
1785. بلوتوث studio 1557
1786. >>کمک : وصل کردن keyboard به لب تاپ<<
1787. كمك در مورد ريست شدن سيستم من
1788. مشکل باتری لپ تاپ
1789. مشکل نصب دوباره ویندوز برروی لپ تاب hp
1790. مودم لپ تاپ
1791. خطا در نصب وایرلس در وسترو 1015
1792. مشکل رایتر نوت بوک dell inspiron 1564
1793. حذف کردن پسورد هارد
1794. Sleep نشدن لبتاپ
1795. FINGER PRINT
1796. رستارت شدن خود به خود به خودی لپ تاپ سونی
1797. امکان تعمیر لپ تاپ hp pavillion dv5
1798. مشکل wireless در asus F3sr
1799. بلوتوث ارور میده: bluetooth device not found.
1800. ایجاد ریکاوری مستقل
1801. استفاده از usb در dos
1802. یه سوال از اساتید ؟
1803. مشکل در نصب سیستم عامل روی Sony Vaio Cw2dgx/b
1804. مشکل webcam dell vostro 1520
1805. مشکل در نمایش رم لپ تاپ Asus
1806. میزان رم قابل ساپورت وایو vgn-fz290
1807. مشكل خاموش شدن خودبخودي لپ تاپ(acer)
1808. وب کم دل وسترو 1520
1809. مشکل در نصب xp بر روی msi
1810. مشکل کانکت شدن با مودم وایرلس
1811. سوالات درباره hp dv6000
1812. به اشتراک گذاشتن اطلاعات دو سیستم
1813. مشکله داغ شدن و خاموش شدن خودبخودی لپ تاپ
1814. CPU Usage بالا در استارت آپ
1815. هر كي گرافيك سري f را توي Xp نصب كرده بگه
1816. سفید شدن صفحه XPS 1330
1817. مشکل در لب تاب سونی
1818. خرابی چیپ ست لپ تاپ دل
1819. امروز مشکل کرش پیدا کردم
1820. مشکل صدا در dell studio 1558
1821. سون در کنار ويندوز اورجينال
1822. فن cs280
1823. درخواست راهنمایی برای نصب xp بروی 7
1824. مشاوره و کمک درباره مشکلی عجیب !
1825. عدم نشان دادن شبکه های WIFI در دل مدل 1557
1826. چطور با لبتاب به اینترنت متصل بشم؟
1827. روشن نشدن sony f111
1828. رسیت شدن لب تاپ HP 2020ev
1829. از بین رفتن fn در لبتاپ aser مدل ao751h
1830. سیستم روشن می شه چیزی بالا نمیاد .کمک.
1831. مشکل با لپ تاپ Vaio
1832. مشکل فونت فارسی در 1558 دل
1833. حل دو مشکل در hp2170
1834. مشکل در نصب ویندوز روی نوت بوک سونی وایو
1835. .:: آموزش ها ، سئوالات و اشکال های سخت افزاری و نرم افزاری Apple iPad ::.
1836. نصب لئوپارد روی PC (اینتل و AMD)
1837. مشکل Wi-Fi در Dell Latitude E6500
1838. پارتیشن بندی هارد
1839. windows error report>>>??
1840. لینوکس یا مک؟
1841. bluepage موقع نصب ویندوز؟؟؟؟
1842. چرا DELL 1015 ریست میشه وسط فیلم؟
1843. مشکل بلوتوث در 1558 دل
1844. کار با بلوتوث 1564
1845. خراب شدن bios در هنگام آپ دیت
1846. بوت نشدن لپتاب hp
1847. صدای عجیب از درون لب تاپ
1848. جلوگیری از غیر فعال شدن فرم استارت آپ اکسس
1849. سوال درباره شارژ لب تاب
1850. درخواست کمک مشکل ریکاوری f11dgx وایو
1851. مشکل در ارتباط Wireless
1852. دیتا شیت برد لپ تاپ
1853. مشکل نصب درایور بلوتوث dell vostro 1520(فوری)
1854. طریقه روشن کردن وبکم سونی
1855. طریقه روشن کردن وبکم سونی
1856. ماوس پد acer 5738g
1857. مشکل باتری
1858. نحوه ساخت کانکشن درویندوز7
1859. مشکل فن vaio
1860. مشكل با ريكاوري منيجر لپ تاپ ايسر 5740جي
1861. registry booster
1862. Local user and Grops کجاست؟
1863. مشکل در رزولیشن لپ تاب
1864. درایور 1530 دل
1865. درایور بلوتوث
1866. دماي مجاز قطعات اصلي سيستم ؟؟؟
1867. مشكل hidden شدن پارتيشن در acer 5471g
1868. مشکل در رم acer aspire 4710
1869. مشکل با کیبود لپ تاپ
1870. وایرلس لپ تاپم کار نمیکنه
1871. مشکل در بوت نشدن لب تاپ Inspiron 1520
1872. ریکاوری ویندوز 7 سونی وایو
1873. خرابی باتری hp pavilion 1330ev
1874. سفید شدن صفحه لب تاب اچ پی کمک
1875. شناخته نشدن هارد و طریقه نصب ویندوز 7
1876. چرا فن cpu داره اينقدر كار ميكنه ديوونه شدم به خدا
1877. ارتقا رم در لپ تاپ سونیcr205eو انتخاب باس مناسب رم
1878. نیاز به درایور های Sony Vaio Cw2dgx/B
1879. asus n61(x64) مشکل با درایور گرافیکی
1880. مشکل در شارژ لپ تاپ (Fujitsu siemens)
1881. Apple
1882. آپدیت آفیس 2007
1883. مشکل با حالت Sleep!!!
1884. مشکل ریکاوری در لب تاپ lenovo با ویندوز 7
1885. مشکل در اتصال به اینترنت
1886. مشکل هارد
1887. ارتقاء رم لپ تاپ دل
1888. مشکل هنگ لپ تاپ HP کمممک!
1889. سوال در مورد گرافیک لب تاپ
1890. سوالات من در مورد وايرلس و مودم وايرلس؟؟!!
1891. سیم کارت لپ تاپ!
1892. مشکل باطری لب تاب
1893. سوال (نصب ویندوز XP از روی USB )
1894. سریال نامبر Acronis True Image Home 2010 v 13.0.0.7046
1895. سئوالي درباره گرافيك بعضي لپ تاپ؟
1896. نصب نرم افزار روی windows 7
1897. مشکل شارژ HP 2300
1898. خاموش شدن خود به خودی 1557
1899. @@@@مشکل نصب درایور های 1564 در ویندوز 7 32 بیتی@@@@
1900. >> مشکلات نرم افزاری Asus N Series <<
1901. این دکمه چیه در لپتاب ها؟
1902. چگونه در بایوس وارد پاور منیجر بشم؟dv6870
1903. تصویر وارونه وبکم - Asus K40 IE -
1904. من مشکل Hibrenate باطریه لپ تاپ دارم!!
1905. کمک فوری!
1906. عدم اتصال لپ تاب به اینترنت
1907. HP pavilion_web cam
1908. مشکل لب تاب
1909. مشکل خاموش شدن ناگهانی مانیتور لپ تاپ
1910. مشکل شارژر
1911. قاب لپ تاپ
1912. پاک شدن دریور USB
1913. استفاده از وب کم
1914. مشکل در اجرای فایل های یوتوب و ویدیو های فیس بوک
1915. روش روشن کردن آداپتر بلوتوث؟
1916. یک مشکل عجیب
1917. پاک شدن گزینه های power management در win7
1918. مشکل بعد از نصب ویندوز 7 در لپ تاپ
1919. مشکل گرافیکی
1920. مشکل گرافیکی خیلی خیلی عجیب
1921. بازگرداندن ویندوز 7 به حالت اولیه ...
1922. خاموش روشن شدن صفحه (مشکل گرافیکی) لطفا منو راهنمایی کنید
1923. تفاوت WXGA Bright و Bright LED , HD چی هست؟
1924. معنی چند اصطلاح در لیست لپتاپ فروشندگان
1925. کار نکردن دوربین لبتاپ acer a0751h
1926. مانیتور مات (no glassy)
1927. تفاوت چیپست ها
1928. درایور ویندوز 7 32 بیتی جهت لپ تاپ sony vio cw 2pfx/r
1929. کمک
1930. خاموش شدن لپ تاپ HP با 90 درصد شارژ
1931. تعمیر ایسر
1932. راه اندازی Bluetooth و WebCam در Sony Vaio cw2dgx/b
1933. درخواست کمک
1934. درخواست کمک
1935. شارژ نشدن لپتاپ
1936. ارتقا hp compaq nc6000
1937. هارد لبتاپ من
1938. مشکل عجیب در کیبورد
1939. مشکل نصب ویندوز 7 بر روی لپ تاپ dell vostro 1015
1940. مشکل با vga به component
1941. یه فلش مموری 16 گیگ دارم بعد از عکاسی باز نمیشه ( اطلاعاتش برام مهمه )
1942. مشکل دیتکت DVD witer SATA با لپ تاپ سونی
1943. نصب وینوز xp بر روی لپ تاپ های سرس جدید sony
1944. مشکل با Windows Aero در ویندوز 7
1945. تولبار بالای دسکتاپ ویندوز سون رو چگونه بیاورم؟
1946. کیبورد usb رو لپ تاپ نمیشناسه!کسی میدونه..
1947. sony vaio s111
1948. نصب ویندوز 7 32 بیتی در sony cw2dgx/b
1949. آیا گرافیک ایکسترنال وجود داره؟؟؟
1950. نصب ویندوز روی لب تاب 10 اینچی؟
1951. نحوه ريكاوري Eee PC 1005HA ؟
1952. نیاز به درایورهای 32 بیتی dell inspiron n 5010
1953. مشکل اتصال لپ تاپ به lcd tv
1954. 3 سوال مهم ( مشکل سخت افزار و پارتیشن و ... )
1955. مشکل گرافیکی دارم افسرده میشم
1956. پسورد بایوس دل e5500
1957. خش افتادن قاب لپ تاپ
1958. مشکل گرافیک hp-2190
1959. نیاز به آموزش لپ تاپ دارم
1960. کارنکردن موس و گرافیک در ابتدی روشن شدن سون
1961. سریال اکتیو کردن ویندوز؟
1962. كمك - اضطراري
1963. ریکاوری !
1964. مشکل اجرای بازی در dell inspiron N5010
1965. USB FAN 4 NOTEBOOK
1966. کمک!dvd رایتر رو لپتاپم نمیشناسه!!!!
1967. نحوه بکاپ vaio f11 dgx
1968. cd یه لب تاپ نباشه چطوری ویندوز رو عوض کنم
1969. پریدن ویندوز 7
1970. تنظیمات موس
1971. کانکت شدن ای دی اس ال
1972. Lenovo-Recovery Drive
1973. کمک برای نصب ویندوز7 روی لب تاب سونی VGN-SZ645p داره دیونم میکنه
1974. اورژانس یک لبتاپ ( help )
1975. چرا این دو جا تو لپ تاپم خالیه؟؟؟نکنه گولم زدند!!!!!!
1976. مشکل نصب XP روی DELL 1564
1977. مشكل در كنىي 1558
1978. پورت 1394
1979. اتصال به اینترنت
1980. پیغام عدم تطابق باتری!! vaio fw 190 nch
1981. چرا گهگداری از لپ تاپم یه صدای بوق تیز میاد ؟؟
1982. مشکل lag در ویندوز 7 و اجرای بازیها
1983. بعد از نصب ویندوز چه کار کنیم؟؟!
1984. گرافیک dell inspiron 1564
1985. آموزش کامل تصویری تعمیرات لپ تاپ
1986. مشکل در اجرای مایا روی لپ تاپ
1987. مشکلات سخت افزاری لپ تاپ
1988. آیا وصل کردن اسپیکر با آمپلی فایر به جای هدفون لپ تاپ مشکلی ایجاد میکنه ؟؟؟
1989. مشكل با dell 5010
1990. مشکل عدم حرکت موس لپ تاب hp6220
1991. پردازش cpu در ویندوز 32 بیت
1992. مشکل اجرای بازی با 7, 64 بیت
1993. یافتن درایورهای vaio s111
1994. چند مشکل نرم افزاری با لپ تاپ hp 2300
1995. وای!! یه مشکل جدی تو بوت شدن. لطفا کمک کنید.
1996. كمك !لپ تاپم نه cd ميخونه نه ويندوزش بالا مياد
1997. لپ تاپ cor i3 مدل hp توی ایکس پی به اینترنت وصل نمیشه (شبکه نصبه و پینگ سایت هم جواب میده)
1998. ایا وایرلس لپ تاپ VPCCW1AGX/U فقط گیرنده است؟
1999. مشکل در بلوتوث 1545
2000. شات داون نشدن لب تاپ دل
2001.   استفاده ار چند سیستم عامل در Dell D830؟؟
2002. sleep یا hibernate ؟
2003. مشکل لب تاب 5010 با اینترنت
2004. چرا بعضی مواقع ویندوز 7 سی دی رام لپتابم رو نمی شناسه ؟
2005. مشكل در فعال شدن واير لس hp چراغ ممتد قرمز
2006. هنگ کردن لپ تاپ بعد از 20 دقیقه کار نکردن با آن
2007. مشکل گرافیک DELL inspiron N5010 با بازی PES 2010
2008. نمی تونم کانکتشم
2009. صدای ویززززززز ویززززززززز لب تاپ asus k52jk!!!!
2010. شارژر فندکی لپ تاپ
2011. فرق بین سی پی یوهای سری T و Core i اینتل
2012. eject نشدن
2013. روشن نشدن lcd در لپ تاپ dell 1310
2014. Moshkele LogIn shodane naghes dar XP
2015. asus ux50v
2016. مشکل با vaio s111
2017. پاک کردن صفحه مانیتور 2770
2018. مشکل لپتاپ با هارد اکسترنال
2019. dell safemode یا ویندوز بالا نمیاد
2020. استفاده از داریو مخفی ریکواری در ایسر 5732z
2021. سیم کارت در Dell D830
2022. مشكل در نصب fprintو remote درhp dv3-2380 بعد از نصب ويندوز
2023. یه مشکل با وبکم hp
2024. نحوه تنظيم رنگ هاي lcd لپ تاپ
2025. سرويس تك DELL
2026. یک سوال در مورد نصب ویندوز 32 بیتی روی dell
2027. فوری!مشکل connectشدن با 1558
2028. مشکل رم
2029. مشکل با نصب ARC GIS
2030. مشكل با نصب ويندوز XP
2031. کمک درباره ریکاوری وایو
2032. مشکل در باتری vostro 1510
2033. ایا با ویندوز سون 32 بیتی میشه از 4 گیگ رم استفاده کرد.
2034. عدم کانکت با وایرلس
2035. لب تاب hp
2036. صدا داخل شارژر لپتاپ
2037. مشکلwin7 با HP touchsmart یا HP با win7
2038. امان از دست این گرافیک Intel 4500 MHD
2039. مشکل با اینترنت N61
2040. یک مشکل عجیب با باتری و لپ تاب ACER Aspire 4530
2041. مشکل عجیب در نصب 7 ...
2042. سوال در موردstudio xps1640
2043. یه ارور عجیب.ویندوز بالا نمیاد.خیلی فوری
2044. بلوتوث لب تاپ
2045. کمک در ریکاوری
2046. دلیل چک کردن فایل سیستم
2047. هنگ HP2150 در موقع استفاده از باتری
2048. نحوه نصب کردن گرافیک 310 m لب تاب f11dgx در ویندوز xp
2049. کمک فوری:پیکسل سوخته
2050. درخواست راهنمایی برای قطع صدای اسپیکرهای لپ تاپ
2051. مشکل در نصب ویندوز در لپ تاپ هارد شناسایی نمیشه
2052. کمک فوری در مورد لپ تاپ cw21fx
2053. مخفی شدن درایو دی وی دی رایتر
2054. مشکلات لپ تاپ 5010
2055. نشناختن هارد
2056. هنگ در 2170ee hp
2057. قيمت lcd لپ تاپ
2058. اجرا نشدن وب کم لپ تاپ Dell در ویندوز 7
2059. مشکلی بسیار جالب در مورد ایسر سری Aspire
2060. چشمک زدن چراغ نارنجی باتری در لپتاب دل 1520
2061. در آوردن دکمه های کیبرد
2062. ای بابا چه بد شانسی!! 1310 یهو شد 0010
2063. امکان تعمیر باتری لبتاپ هست؟
2064. خاموش شدن cs320j
2065. مشكل نصب ويندوز 7 روي دل 1558
2066. مشکل باتری Acer 5738
2067. چرا وقتی لپتاپ خاموش هست بازم باتری مصرف میشه ؟
2068. مشکل با کرک وین 7
2069. مشکل اساسی در دل اینیسپایرون 1564(لطفا کمک کنید!!!!!)
2070. مشکل در اپدیت درایور کارت گرافیک در مدل sony cw21fx
2071. help me please
2072. کمک **قابل توجه 5010 دارا ! * دمای لپتاب من زیاده یا مشکلی نداره ؟
2073. معرفی کارتهای توسعه ی لپتاپ (pci) ؟
2074. مشکل اینترنت دل 5010
2075. پاك شدن بايوس hp pavilion tx-1000
2076. ▌►▌► به دادم برسید LCD لپتاپ از دستم رفت
2077. سوال 5010
2078. از کار افتادن دکمه های لمسی hp 2020
2079. مشکل در Validity sensor hp2020
2080. مشکل بعد از نصب 7
2081. مشکل با asus n61jq
2082. کمک براب نصب ویندوز xp روی لب تاب سونی cw21fx
2083. محل معتبر برای تعمیر hp dv5 در تهران
2084. ساختن PDF در ویندوز 7 روی دل 1557
2085. مشکل در نصب تی وی کارت در لپ تاپ
2086. بازکردن لبتاب
2087. مشکل در روشن کردن لپ تاپ ایسوس n61jv
2088. هنگ کردن لپ تاپ
2089. کلی سوال و مشکل در رابطه با نصب ویندوز 7 و ریکاوری
2090. مشکل با ال سی دی
2091. وایرلس 5010
2092. ثبت لپ تاپ وایو در وب سایت سونی
2093. یه مشکل مسخره با یه لپ تاپ مسخره (کمککککک!!!)
2094. Wireless Dell inspiron 1420
2095. تعویض قطعات لپ تاپ Asus F83 SE
2096. مشکل با وصل شدن به اینترنت وایرلس
2097. راهنمایی : اتصال به اینترنت با خطوط ایرانسل
2098. لپ تابم مدام ری استارت میشود
2099. تورو خدا کمک لپ تاپ 5010
2100. تعمیرگاه
2101. مشکل در شناسایی پورت USB لپتاپ در نوکیا پی سی سویت
2102. لطفا كمك!!! در مورد پورتهاي usb لپتاپ hp
2103. لطفا كمك!!! در مورد پورتهاي usb لپتاپ hp
2104. مشکل plugged in, not charging
2105. تهیه ریکاوری از ویندوز
2106. کمک برای لبتابم
2107. ارتقاي گرافيك لپ تاپ كاري معقول يا نامعقول!
2108. لپ تاب با برق کار کنه بهتره یا باتری
2109. مشکل با dvd rom
2110. تغییر شکل نشانگر موس
2111. دسترسی به تنظیمات بایاس در سونی وایو Cw14FX
2112. help me !!!!
2113. راهنمای مورد dell 5010
2114. ال سي دي لپ تاپم Studio 1557 تاريك شده كمك كنيد.
2115. نصب xp روی sony EB11
2116. آيا dell 5010 سيم کارت ميخوره؟؟؟
2117. کمک برای نصب ویندوز روی لپ تاپ
2118. پیدا نکردن شبکه وایرلس پس از نصب ویندوز
2119. شارژرم کلافه ام کرده لطفا کمک کنید
2120. سوال در مورد fdisk کردن hp
2121. چگونه یه بک اپ فول بگیرم ؟؟؟؟
2122. مشکل با وبکم Dell Vostro 1500
2123. سوال در مورد os
2124. *لطفا راهنمايي كنيد - مشكل درباره dell 5010*
2125. مشكل عجيب با لپ تاپ !....!
2126. مشکل ریکاوری vaio ea15fg
2127. آداپتور فابریک مقدار وات بیشتر تولید میکنه و مشکل درست کرده!
2128. کمک فوری لبتابم نمیدونم چرا اینجوری شد
2129. سه تا مشکل در باره فوجیستو زیمنس(ترو خدا کمکم کنید)
2130. Share کردن رم برای کارت گرافیکی
2131. شکستن LCD لپ تاپ M1530 dell
2132. خارج شدن کارت گرافیک از مدار
2133. وقفه های کوتاه هنگام بازی با Acer 5741G
2134. کم و زیاد شدن خفیف نور مانیتور asus k52
2135. تغییر حجم درایو ها؟
2136. تغییر حجم درایو ها؟
2137. مشکل فوری نصب نشدن seven رو لپ تاپ
2138. کمممممممممممممممممممممممم مک
2139. بهتری روش برای نحوه شارژ لپ تاپ Dell
2140. مشکل در LCD
2141. help me
2142. مشکل صدای فن لپتاپ و ارتباطش با نیمسوز شدن CPU
2143. لطفا کمک کنید فوری و ضروری.
2144. دستم به دامنتون مشکل با windows 7
2145. Dell Inspiron 1564-K
2146. نصب ویندوز بر روی نوت بوکهای قدیمی
2147. غیر فعال کردن بلوتوث لپ تاپ
2148. دمای لپ تاپ 1558 دل
2149. یه سوال در مورد شارژ کاذب باتری لپ تاپ ؟
2150. چرا دسكتاپم اينجوري شده؟؟؟؟؟**DELETE**
2151. دردسر تعویض ویندوز
2152. ایســــــــــــــــــــــ ـــوس دروغ میگه ؟؟؟
2153. ---------- هنگ کردن لپ تاپ اپل
2154. کمک درمورد ((تمیز کردن هیتسینک لپ تاپ))
2155. wiFi acer Aspire One 10.1 inch
2156. تنظیمات Embassy Security در xp و 7 همزمان
2157. خاموش شدن لپ تاپ بعد از جدا کردن شارژر!!
2158. وصل نشدن 5741 به اینترنت
2159. هیچ ویندوزی روی لب تاپ من نصب نمی شه
2160. این پرش تصویر طبیعیه ؟
2161. به دادم برسید : لپتاپم(HP) روشن میشه (فن هاش و چراغاش ولی هیچ عکسالعملی نداره
2162. مشکلات بلوتوث dell 5010
2163. بالا نیامدن ویندوز بعد از در آوردن باطری
2164. مشكل در لپ تاپ dell (هنگام در آوردن از برق سرعت بازي كم مي شود)
2165. چشمک زدن چراغ 9 و روشن نشدن dell 1310
2166. مشکل در قفل شدن کامپیوتر
2167. نحوه resetدر Dell Vostro1520
2168. مشکل بایوس لب تاپ سونی cw2fgx
2169. نمایش وارونه در لپ تاپ asus k50i
2170. فن cs
2171. مشکل کشیدگی دسکتاپ
2172. اپدیت bios g560 lenovo ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2173. نحوه ی به اشتراک گذاشتن اینترنت
2174. فن لپ تاپ
2175. پاك شدن ويندوز اورجينال
2176. ناپدید شدن پارتیشن ها
2177. فینگرپرینت
2178. ریکاوری ویندوز 7 Dell 1558
2179. برنامه های لپتاپ سونی
2180. ایا خاصیت سیم کارت دانگل در ایران جواب می دهد؟
2181. مشکل مودم لپ تاپ
2182. مشکل مودم لپ تاپ
2183. تغییر پردازنده ی DELL Studio 1557 به i7-920
2184. cpu 3GHz
2185. نصب نشدن ویندوز در لپ تاپ SONY
2186. بلند شدن صدای نویز از لپتاپ
2187. پرش صفحه موقع استفاده از برق
2188. قطعات لپ تاپ کجادارن؟؟؟؟؟
2189. تغییر پردازنده ی DELL Studio 1557 از i7-720 به i7-840
2190. مکث 2 3 ثانیه ای حین انجام کار در سونی
2191. مشکل با دل 1558
2192. مشکل تاچ پد
2193. trend micro internet security در لپ تاپ ایسوس
2194. ;کمکم کنید: سوال در مورد مانیتور سونی وایو
2195. اشکال در روشن کردن wireless
2196. DVD Drive اکسترنال یا اینترنال؟
2197. درخواست کمک فوری در مورد ارتقای هارد لپ تاپ
2198. مشکل نصب صدا dell vostro 1015
2199. سي دي رام ندارم!
2200. کمک در مورد ارتقای لپ تاپ
2201. تعمیر لب تاپ Hp
2202. شارژ مداوم لب تاپ
2203. مشکل برای یافتن درایور windows seven در VIO-FZ190
2204. DVD ROM برای fz190 vio
2205. وایرلس dell studio 1558 رو چطور فعال کنم؟
2206. مشكل در نصب درايور Dell vostro 1015
2207. مشکل Hibernate دل استودیو 1558
2208. مشکل در Dell 1558
2209. explorer is restarting....
2210. تعویض رم لپتاپ
2211. ♣ شکل هنگ لپ تاپ ♣ لطفا سریع کمک کنید
2212. vram چیست
2213. هنگ کردن مداوم acer 5741g
2214. مشكل خروجي صدا dell
2215. سازگاری لپ تاپ های 64 بیتی با نرم افزار های 32 بیتی؟
2216. مشکل لپ تاپ اچ پی
2217. مشكل دررايت كردن
2218. ادرس گارانتي زیگورات بدين
2219. مشکل با ساعت و تاریخ لپتاپ
2220. وایرلس لپتاپم نا پدید شد!!!
2221. چه طوری اطلاعات کامپیوتر خانگی ام را رو لپ تاپم کپی کنم؟
2222. مشکل اساسی در اجرای بازی با fw 590 fzb
2223. اتصال یک هارد ساتا به DELL Studio 1557 i7
2224. مشکل دارم توی بلوتوث dell vostro 1510
2225. مشکل در ریکاوری dell studio 1557
2226. راهنمایی در مورد خمیر سیلیکون
2227. سوال در مورد پنکه های خنک کننده
2228. افتادن سیم کارت توی dell 5010
2229. بالا نیومدن ویندوز سون (کممممممممک)
2230. درایورها کجای ریکاوری هستند؟
2231. مشکل در اتصال adsl به لپ تاپ(کمک فوری)
2232. سری f هنگ میکنه!
2233. با 1520 دل وسترو میشه مافیا بازی کرد؟
2234. بدسکتور شدن هارد سریF12
2235. مشکل وب کم در ویندوز 7
2236. مشکل با kmplayer روی لب تاب
2237. صدای خروجی لپتاپ
2238. غیر فعال شدن WireLess در لپ تاپ hp
2239. غیر فعال کردن گرافیک آنبرد!!!
2240. کمک لپ تاپ1558
2241. درخواست نحوه شماتیک خوانی برد نوت بوک
2242. مشکل lcd لب تاب
2243. درخواست راهنمایی برای رجیستر کردن انتی ویروس vaio f116
2244. هارد f127hj
2245. شارژ لب تاپ
2246. مشكل در گرافيك Asus k42jc
2247. شارز نکردن باطری نوت بوک (فوری)
2248. مشکل صدا با در مانیتور ال جی w2261vp
2249. مشكل در پخش صدا
2250. ارتقاء کارت گرافیک
2251.   کمک فوری
2252. خاموش شدن نور پس زمینه صفحه نمایش
2253. بالا نیومدن لپ تاپ سونی سری Z
2254. پارتیشن بندی هارد در5010
2255. لپ تاپم روشن میشه ولی اصلا بالا نمیاد
2256. مشکل ویندوز xp با لب تاپ مدل vostro 1015
2257. چندتاسوال . . .
2258. مشکل بلوتوث vaio cw 14 fx
2259. xp در f12gfx
2260. اسامی درایورهای نا شناخته
2261. مشکل DVD Writer
2262. مشکل بایوس اچ پی با ویندوز سون
2263. نحوه استفاده از عينك هاي سه بعدي!؟**DELETE**
2264. پسورد بایوس
2265. بایوس
2266. پارتيشن بندي هارد ديسك توسطmanage خود ويندوز سون!؟ يك سوال؟!
2267. recovery HP
2268. مشکل "Dell vostro 1520"
2269. ریکاوری اطلاعات پاک شده و فرمت شده لپ تاپ وایو
2270. حرفه ایها بیایند تو<>
2271. مشكل با ويندوز Se7en
2272. وقتی لپتاپ خاموشه باتریش کم میشه
2273. مشکل عجیب با DVD-RAM لپ تاپ Acer 5738z
2274. چجوری باید بلوتوث ایسر 5741 رو فعال کنم?
2275. چجوری میشه از لپ تاب به جای تلفن ثابت و تلفن همراه استفاده کرد ?
2276. صفحه لمسی از کار افتاده
2277. صفحه لمسی از کار افتاده
2278. صفحه لمسی از کار افتاده
2279. صفحه لمسی از کار افتاده
2280. صفحه لمسی از کار افتاده
2281. صفحه لمسی از کار افتاده
2282. صفحه لمسی از کار افتاده
2283. لعنت به hp
2284. لعنت به hp
2285. حذف انتی ویروس نورتون در لبتاپ اچ پی-فوری
2286. کمک .ایا میتونم سی پی یو م رو از core 2 duo به core i7 ارتقا بدم خواهشا کمکم کنید
2287. Bluetooth
2288. صدای فن و هنگ کردن
2289. نصب xp برروی 7
2290. آپدیت بایوس 5741g
2291. مشکل بوت نشدن دی وی دی ویندوز 7 !
2292. نحوه وصل تلویزیون led به لپ تاپ latitude
2293. مشکل در scroll تاچ پد وایو
2294. ویندوز f123 sony
2295. مشکل با بلوتوث 1737 - دکمه خاموش/روشن نداره
2296. صدای عجیب مثل تق از لپ تاپ می یاد!!!
2297. مشکل عجیب در dell studio 1557
2298. وایرلس
2299. مشکل با گرافیک 5730 و نا امیدی در نصب کاتالیست.
2300. باتری!
2301. Dell 1558 دادن نمره ویندوز
2302. این باطری ایراد داره؟؟؟؟
2303. رمز بایوس مطمئن یا قابل شکستن؟
2304. قیمت باطری
2305. PowerSmart Manager چیست
2306. پسوردم یادم رفته!! مشکل بزرگ
2307. اپدیت بایوس لپ تاپ های سونی
2308. هنگ کردن لپ تاپ ASUS K42JC
2309. مشکل wifi لپتاپ dell 1520
2310. تبدیل ویندوز ویستا به 7
2311. پیدا کردن پسورد سیستم عامل مکینتاش در macbookpro
2312. پيکسل سوخته يا مشکل داره؟
2313. مشکل درکم نوربودن صفحه نمایش لپ تاپم در ویندوز اکس پی
2314. کمک در مورد لپ تاپ وایو....
2315. قفل کردن پورت میکروفون سیستم
2316. مشکل نصب ویندوز روی laptop HP G62 (تو رو خدا کمک کنید)
2317. کمک فوری درباره لپتاپ 11 سال پیش از ibm
2318. نحوه کارکرد و راه اندازی موس بیسیم
2319. shot down شدن دل 1558 هنگام بازی Need for speed shift
2320. مشکل جدیدی با 1737 دل
2321. Sata کردن هارد lenovo g550
2322. مشکلات لپ تاپ vaio سری EA2
2323. مشکل با vaio ea1a
2324. کمک فوری
2325. چندتا سوال راجع به تهیه ریکاوری و پارتیشن بندی
2326. مشکل ناشی از پروژکتور ... کمک
2327. سخت افزار سیم کارت 1520
2328. مشکل نصب درایور وایرلس (لطفا کمکم کنید)
2329. اتصال لپ تاپ به تلویزیون
2330. درخواست کمک برای ریکاوری لب تاپ Sony F12gfx به تنظیمات اولیه کارخانه
2331. مشکل ارتقاء رم در ASUS N82JQ
2332. حل مشکل تیک تیک یا تق تق لپتاپ به خصوص لپ تاپهای دل.
2333. مشکل در اتصال به شبکه توسط کابل در xps 1340
2334. کمک بایوسHP-DV4
2335. حرفه ایها بیان تو>>> تنظیم کردن یک Player خاص برای استفاده از GPU بجای CPU
2336. سی دی را میخوره بیرون نمیده
2337. كمك...بوت نشدن لپ تاپdell vostro 1320
2338. نبود صدا
2339. لاپ تاپم هنگ میکنه
2340. چشمک زدن چراغ شارژ باتری ؟؟؟
2341. vgn-fs8900p فورررری
2342. نصب نشدن Wireless روی لپ تاپ DELL
2343. اورکلاک لپ تاپ
2344. ریکاوری hp dv6 2155
2345. درخواست برنامه هاي سوني FZ190 براي ويندوز 7
2346. مشکل در LED لپ تاپ HP
2347. مشکل در اتصال به TV
2348. eror باطری توی ویندوز 7 .... از چیه؟
2349. سوال در مورد شارژ کردن باطری
2350. مشکل دوربین Fujitsu AH-513 در ویندوز 7
2351. کمک کمک کمک ثواب داره
2352. مشكل با بایوس Acer Aspire 5741g بعد از آپدیت كردن
2353. نحوه پاک کردن پسورد لپ تاپ
2354. مودم کارت بیسیم اینترنال برای لپتاپهای دل سیمکارت خور!
2355. .: كمك در مورد نصب درايور لپ تاپ بعد از نصب ويندوز :.
2356. مشکل ریکاوری و نصب ویندوز !
2357. مشکل در عمل نکردن دکمه اجکت(eject) در لپ تاپ فوجیتسو زیمنس(fujitsu Siemens )
2358. مشكل در كم نور بودن LCD
2359. هنگ در زمان نصب ويندوز
2360. مشکل در ریکاوری ویندوز Msi Gx740
2361. اگه لپ تاپ یک روز تمام روشن باشه مشکلی براش پیش میآد ؟؟
2362. مشکل افت سرعت؟؟؟
2363. کمک کمک ندادن تصویر در تلویزیون
2364. سوت كشيدن سوني vaio 12hfx
2365. backup and restore
2366. کمک در مورد نصب ویندوز
2367. بالا نیامدن لپ تاپ 1520 بعد آپدیت ناقص بایوس
2368. پیغام BOOTMGR IS MISSING
2369. خاموش نشدن لپ تاپ وقتی با باطری کار میکنه
2370. بهترین روش نصب xp
2371. نرم افزاری برای یافتن تعداد پیکسل سوخته یک دستگاه
2372. کمممک تاچ پدم کار نمیکنه :"(
2373. ---- داغ کردن لپ تاپ مک پرو
2374. مشکل گرافیک لپتاپ دل
2375. مشکل جابجائی حروفهای فارسی در کیبورد ایسر 5741G
2376. خاموش شدن لب تاپ
2377. رایتر لپتاپم
2378. درایور وایرلس آلفا برای ویندوز 7
2379. تنظمیات دستی برای Composer VGA
2380. فعال نبودن stand by در win 7 لپ تاپ
2381. مشکل بلوتوث dell 1520
2382. هنگ کردن sony vaio f111fx/b
2383. مشکل با وبکم در لپ تاپ VPCF12 FFx/B سونی
2384. مشکل با هارد لپ تاپ hp
2385. مشکل عجیب در dell 1555 کمک کنید .
2386. ری استارت شدن لپ تاپ - dell
2387. کمک کمک کمک دوستان فوری
2388. هنک کردن مینی لب تاب msi
2389. سرعت پایین vaio f125fx
2390. مشکل رم در ASUS k42jc
2391. آپدیت بایوس fw 590 fzb
2392. مشکل acer 5741G با sleep
2393. آپدیت بایوس بعد از نصب ویندوز و نیز نصب ویندوز
2394. ارتقای سیستم لپتاپ vostro 1510؟
2395. بالا نیامدن ویندوز بعد از نصب کارت گرافیک
2396. کمک فوری
2397. مشکل بالا امدن ویندوز
2398. عدم شناخت کارتهای گرافیکی asus k52jc
2399. سوال درمورد Acer Aspire 5738ZG
2400. بهترین روش ها برای طولانی کردن طول عمر باتری؟
2401. مشكل در ريكاوري كردن ويندوز 7 لب تاپ Sony VGN-FW520F
2402. مشکل ال سی دی در vaio F111fx
2403. مشکل چپه شدن تصویر وبکم لبتاپ asus
2404. مودم وایرلس تا 40 45؟؟؟؟؟
2405. مشکل درایور هارد dell 1012 در نصب xp
2406. اين چه نوع رمي هست؟؟؟
2407. هنگ کردن سی پی یو در acer aspire5315
2408. سؤالي در مورد باتري لپ تاپ
2409. هارد لب تاب
2410. مشکل فول اسکرین نشدن بازی در مانیتور واید
2411. كار نكردن دكمه ASSIST در سونی وایو
2412. جدا کردن چند پارتیشن در لپ تاپ Hp
2413. پخش فیلم از پرژکتور توسط لب تاپ
2414. مشکل با شارژر
2415. کار نکردن هات کی ها و عدم اتصال به ودیو پروژکتورFn+F8+رااه حل برای مینی
2416. فراموش کردن پسورد بایوس
2417. درخواست كمك در مورد ریكاوری سونی وایو
2418. سرعت كم لپتاپ f12gfx
2419. مشکل Asus N82J و نشناختن کارت گرافیک
2420. مشکل با dell inspiron 5010
2421. مشکل با hp pavilion dv6-2170
2422. مشکل اتصال لپ تاپ با vga to Component
2423. هنگ کردن ایسر 5741g
2424. قفل شدن کامپیوتر هنگام اتصال به اینترنت
2425. مشکل بلوتوث ایسوس 1201T
2426. مشکل میکروفن داخلی نتبوک MSI U200
2427. شکسته شدن HP Compaq 6735s
2428. مشکل با درایور کارت گرافیک
2429. کمک درمورد وب کم لپ تاپ Dell , Vostro 1500
2430. مشکل با وایرلس hp 2170
2431. vaio F12CFX و مشکل در نصب کردن نرم افزار ها
2432. مشکل با صدای 4230 acer
2433. نیاز به چند درایور
2434. پرپر زدن LCD ایسوس مدل k52jc
2435. سوال : ارتقا CPU لپ تاپ
2436. مشکل پد موس لپ تاپ
2437. کمک......عدم شناسایی و شارژ باتری لپتاپ
2438. مشکل در اجرای ویدیو موزیک ها با صدای بالا
2439. اقا اين كارت گرافيك vostro 1310 كجاست؟
2440. pci simple communication controller
2441. صدای بوق 1520
2442. vaio care ارور not responding میده و اجرا نمیشه VAIO VGN -FW550F
2443. مشکل در استفاده از shrink ویندوز 7
2444. نرم افزاری که در حالت AHCL بشه باهاش از ویندوز Backup گرفت میشناسین؟در win7 با VS کار کردین؟
2445. vostro 1310 dell سخت افزار
2446. مشکل در زمان Idle
2447. مشکل با LED acer 5741g
2448. مشکل در نصب ویندوز اکس پی بر اینسپایرون
2449. ریکاوری لپ تاپ
2450. فراموش کردن رمز ورود در ویندوز 7 لب تاب
2451. اتصال لپ تاپ به اینترنت
2452. مشکل با touchpad لپتاپ
2453. مشکل با Auto Optimus گرافیک!!!
2454. مشکل با لپ تاپ MSI U135
2455. مشكل در گرافيك لپ تاپ dell
2456. بیجاره شدم رفت 1250000 تومان پرید
2457. LCD لپتاپم ترکید???کمک
2458. دل1520 ویستا روش نصبه چه جوری روش ایکس پی نصب کنیم که ویستا نپره؟
2459. مشکل با موس روی لپ تاپ
2460. سوال در مورد خرید هارد لپ تاپ
2461. چجوری میشه با wifi اینترنت لب تاپ رو به گوشی فرستاد
2462. مشکل برای عوض کردن ویندوز وایو
2463. مشكل بالا نيامدن لپ تاپ dell vostro1510 وقتي كه سرده
2464. در خواست راهنمایی
2465. سیستم عامل لپ تاپ
2466. سیستم عامل لپ تاپ
2467. کمک در مورد dell inspiron 1545
2468. ضربه خوردن Dell vostro
2469. مشکل لپ تاپ دل لطفا کمک کنین؟
2470. چرا لپ تاپ من میره تو حالت هیبر نیت
2471. ضعف dell1525 با پردازنده ی 2 سلرون و ویستا
2472. 3ماه سرچ و آخر این !!!!!!!!!!
2473. لپ تاپم از طریق باتری روشن نمیشه ایرادش چیه؟لطفا راهنماییم کنید خیلی مهمه
2474. بلوتوث لپ تاپ sony vaio ee23fx/bi
2475. مشكل با دل
2476. خالی کردن باتری
2477. مشکل در لپ تاپ 2170 HP
2478. صدای ناهنجار از فن لپتاپ--خودم میتونم عوضش کنم؟!
2479. مشکل هنگ کردن سونی fw490
2480. ((( يه مشكل كوچولو )))
2481. کار نکردن تاچ پد inspiron n5010
2482. کمک خیلی فوری لپ تاپ پیغام...
2483. چشمک زدن چراغ باتری
2484. بالا امدن ویندوز
2485. مشکل با وایرلس fujitsu siemens amilo pro v2065
2486. آپدیت کردن کامل بایوس...
2487. روشن نشدن لپ تاپdell vostro 1510
2488. مشکل کم کردن صدای لپ تاپ hp در ویندوز اورجینال
2489. دیر بالا آمدن Asus U30jc
2490. بهترین زمان برای شارژ باطری...
2491. نحوه نصب ویندوز xp روی لب تاب asus مدل K40IJ
2492. سوال در مورد رابطه رم و كارت گرافيك
2493. نصب همزمان دو ویندوز
2494. راهنمایی آپدیت بایوس acer 5738G
2495. مشکل کیبرد درhp pavilion dv4
2496. وب کم لپ تاپ
2497. دور بالای فن لب تاپ MSI XSLIM 410 همراه با صدای زیاد که مرتبا هم کم و زیاد میشه!!!
2498. نوت بوک من دچار مشکل عجيبي شده است
2499. تعمیر لبتاپ
2500. هندزفری بلوتوث
2501.   مشکل با درب لپ تاپ ( نمیدونم مشکله یا عادیه ! )
2502. پاک شدن ریکاوری لپتاپ سونی fw 518 f
2503. کانکت نشدن هندزفری به بلوتوث لپ تاپ
2504. لطفا کمک کنید خیلی نگرانم
2505. ؟؟ یه سوال در مورد cpu داشتم
2506. برداشتن پسورد هارد Dell
2507. خاموش شدن مانيتور بعد از آپديت
2508. کمک، مشکل کارت گرافیک با ویندوز 7
2509. کمک برای تست لپ تاپ(فوری)
2510. مشکل USB و پیغام usb device not recognized
2511. باطری ASUS K52 JK
2512. مشکل در نصب بلوتوث در ویندوز 7 -Dell Vostro 3500
2513. مدت کارکرد لپتاپ
2514. هنگ ASUS K52JC و ارتباط آن با وایرلس!!!
2515. فعال کردن بلوتوثلب تاپ Vaio NW-150J
2516. ارور Consider Replacing Your Battery در ویندوز 7
2517. وایر لس لپ تاپ
2518. شارژر لپ تاپ
2519. مشکل هارد و اومدن پیغام قبل از starting windows
2520. هنگ dell inspiron n5010
2521. نصب آفیس در اپل
2522. صدای زیاد فن لپ تاپ HP
2523. نظر فوری در مورد ایسر 5736z
2524. .:: مشکل در نصب درایور ها و برنامه های جانبی vaio vgn-z26gn ::.
2525. نوت بوکم ethernet controller رو نمیشناسه!!!
2526. خرابی درایور
2527. كمك
2528. مشکل نصب ویندوز
2529. سیاه شدن صفحه لپ تاپ توشیبا
2530. از کار افتادن ویندوز 7 n5010
2531. مشکل بلوتوث
2532. مشکل باتری
2533. مشکل نصب نشدن هیچ گونه نرم افزار بر روی لپ تاپ dell-inspiron-5010
2534. مشکل تصویر
2535. مشکل فن
2536. explorer.exe
2537. فایلهای RECOVERY در لپتاب به چه دردی میخورن؟
2538. مشکل بلوتوث در لپ تاپ
2539. شارژ نشدن باطری
2540. چجوری میتونم ویندوز xp کنار ویندوز 7 در 5741 ایسر نصب کنم
2541. عدم خاموش شدن لب تاپ
2542. استفاده همزمان دو تا لپتاپ دل از adsl؟؟؟
2543. ویندوز xp , vista روی نت بوکم نصب نمیشه
2544. این مورد طبیعیه؟؟
2545. بلوتوث سونی vpccw2dgx/b
2546. درخواست کمک فوری
2547. صدای فن!
2548. کمک برای حل مشکل گیم پلی بازی های فونبال
2549. کمک در پاک کردن پسورد لپتاپ Fujitsu Siemens
2550. مشکل در سرعت لپ تاپ Sony Vaio CW2DGX/B
2551. مشکل در گراف یا ویندوز یا درایور؟؟؟؟؟
2552. هاردم هر چند دقیقه صدای تق میده ؟؟
2553. هنگ کردن لب تاپ VGN-CS16G
2554. چشمک نزدن چراغ باطری به هنگام تمام شدن باطری
2555. بلوتوث 1525
2556. اپدیت بایوس
2557. کار نکردن بلوتوث Dell studio 1555
2558. راهنمایی در مورد پارتیشن بندی لپ تاپ از طریق ویندوز
2559. آپدیت نشدن بایوس لپ تاپ5536 acer
2560. از کار افتادن کیبرد و تاچ پد وسط نصب ویندوز اکس پی
2561. سوال در مورد مشکل با ویندوز
2562. eject لپ تاپم کار نمیکنه
2563. درخواست کمک
2564. برق در بدنه نوت بوک
2565. مشکل هارد لپ تاپ
2566. Y560 Lenovo: صفحه نمایشش برفک داره!
2567. بالا نیامدن ویندوز در لپ تاپ Vaio
2568. مشکل با Asus 3238
2569. كمك و راهنمايي در باره نصب ويندوز
2570. مشکل باتری dell vostro1520
2571. برنامه برای پارتیشن بندی لب تاپ
2572. وصل نشدن ADSL به vpc ee23sx vaio
2573. دقیقا کدوم کدوم درایوها در 5741 نصب بشه (اسم درایو در dvd)
2574. مشکل برای لپتاپ ایسوز K52JK
2575. سوال در مورد اپدیت ویندوز 7
2576. مشكل در گرافيك لپ تاپ dell
2577. استفاده از لپ تاپ در اتوبوس، آری یا خیر؟
2578. کمک در مورد lcd
2579. استفاده از لپتاپ به عنوان مانيتور؟
2580. کمک در مورد تغییر زبان ویندوز 7
2581. پارتیشن
2582. اجرای برنامه ها با فینگر پرینت
2583. آپدیت کارت گرافیک لطفا راهنمایی کنید لبتابم داره میسوزه ...!!!
2584. عوض کردن ویندوز لب تاپ
2585. کمک و راهنمایی، نصب ویندوز xp بر روی لپ تاپ
2586. لپ تاپم اینترنت DIALup نداره
2587. سوال در مورد خشاب مموری کارت
2588. لپ تاپ روشن ميشه اما مانيتور هيچي نشون نميده حتي لوگوي ايسوس رو.
2589. DVD Writer لپ تاپ
2590. مشکل اساسی با HP Pavilion
2591. مشکل وایمکس در لپ تاپ Dell mini 1012
2592. مشکل fn در Acer Aspier one D260
2593. از کار افتادن بعضی قطعات لپ تاپ وایو-سونی
2594. DELL ISPIRON N5010 مشکل بسیار بسیار عجیب
2595. به صورت مداوم چند ساعت باید با لب تاپ کار کرد( کار سبک)
2596. طریقه ریکاور کردن ویندوز لپ تاپ
2597. بوت نشدن لپ تاب از روی فلش مموری
2598. مشکل خیلی خیلی عجیب در بالا آمدن
2599. قطع شدن صدای اسپیکر بعد از نصب ویندوز
2600. تغییر بک گراند لپ تاپ asus k40ij در ویندوز 7
2601. سوال در مورد ریکاوری لپ تاپ hp
2602. lcd شکست!هزینه درست کردنش چقدره؟
2603. Mini-cdاجرا نشدن روی دل 1558
2604. مشکل کرک ویندوز 7 واسه نوت بوکم!
2605. ویندوز ارجینال 7
2606. مشکل عجیب با LCD در Acer 4810
2607. کم شدن عمر باطری dell5010
2608. مشکل lcd لپتاپ مدل hp touchsmart tx2
2609. Dell Vostro 3300 و پیغام خطا
2610. تشخیص لپتاپ از روی ریزولیشن !
2611. بعد از پارتیشن بندی و ری استارت سیستم دیگه هارد رو نمی شناسه
2612. مشکل بک لایت در مدل VAIO F13QFX/B
2613. سوال درمورد رم netbook
2614. پيدا كردن لپ تاپ بعد از گم شدن.كمك فوري
2615. سوال درمورد ریکاوری لپ تاپ
2616. DVD ROM لپ تاپم سی دی رایت نمیکنه اما DVD رو رایت میکنه ؟؟؟
2617. تبدیل دکمهٔ fn به control
2618. روشن نشدن لپ تاب fujitsu Amilopro
2619. مشکل در لپ تاپ acer من...
2620. کسی با مشکل حاد باطری های Dell برخورد کرده؟
2621. حذف درایور ریکاوری
2622. ci7 2 یا ci5 2.5 کدام قوی تر است؟و اصولا" در انتخاب cpu مهمترین عامل چیست؟
2623. نحوه انجام آپديت بايوس
2624. سرعت کم در اجرای فیلم HD
2625. خواهش میکنم کمک کنید. Hibernate لپ تاپم رو پاک کردم
2626. هاردم موقع بیکاری هم کار میکنه !!!
2627. کمک! لپ تاپم بعد از یک دقیقه خاموش میشه!
2628. مشکل خنده دار در مک بوک
2629. چجوزی باید جاو اسکریپت رو لب تاپ نصب کرد؟
2630. کانکت نشدن
2631. سوال در مورد نصب ویندوز روی dell inspiron 1520
2632. سونی vpcf11cgx خاموش شده روشن نمیشه
2633. پيغام ابي رنگ در ويندوز سون(7)
2634. ااستفاده از برق مستقیم و ضعیف شدن باتری
2635. سوخت!!!
2636. لپتاپ تصویر نداره())کمک فوری))
2637. مشکل خاموش شدن ویندوز
2638. راهنمایی در مورد پارتیشن بندی لپ تاپ سونی
2639. کمک برای نصب ویندوز سون روی لپ تاپ asus !!!
2640. آموزش استفاده از درایو ریکاوری
2641. مشکل با بازی ها در Dell Vostro 1015
2642. نصب نشدن dell webcam central در دل 1558
2643. حرف "پ" در مک بوک نبست؟!
2644. لپ تاپ یا نوت بوک؟
2645. Restart شدن لپ تاپ پس از امدن صفحه آبی
2646. سوال درمورد نوت بوک
2647. چه طوری بر روی لپ تاب 7 ویندوز xp نصب کنیم ؟
2648. مشکل در مورد دکمه های تاچ بالای لبتاپ
2649. این چه پیغامی هست ؟؟
2650. مشكل در پسورد بايوس Sony Vaio
2651. Touchpad
2652. چرا انقدر process اضافه روی وایو هست؟
2653. باطری از کجا میشه خرید؟
2654. فراموش کردن پاسورد ورودی ویندوز7
2655. کمتر نشان دادن فضای هارد
2656. صدای غیر طبیعی از درون لب تاپ؟
2657. اتصال مودم ADSL به لپ تاپ
2658. کمک برای نصب xp روی لپ تاپ sony vaio
2659. هنگ کردم HP pavilion dv-6 3190
2660. مشکل نشان ندادن فلش مموری در لپ تاپ
2661. dell 1420
2662. مشکل در HPprobock
2663. ××××××مشکل در گرافیک لپ تاپ HP××××××
2664. سوال در مورد بکاپ
2665. کمک برای نصب ویندوز
2666. مشکل پر شدن درایو ریکاوری لپ تاب لنوو y550
2667. کندی شدید سرعت و هنگ کردن dv3 4170ee
2668. bluetooth vaio cs38
2669. جابه جایی حروف فارسی کیبورد!
2670. مهم: درخواست راهنمایی در مورد نحوه تهیه اسپیکر داخلی DELL XPS M1530
2671. مشکل در راه اندازی درایور Wireless لبتاپ ACER
2672. اين صفحه آبي رنگ چيه !؟ - كمك فوري
2673. hp pavilion dv4 مشکل باطری و فن
2674. روشن نشدن صفحه دل 1526
2675. مشکل با بلوتوث N5010
2676. مشكل در هارد دل 1525
2677. فورمت ویندوز لاپ تاپ Mini (کوچک)
2678. روشن نشدن LCD لب تاپ Dell Inspiron N 5010
2679. پرسشی درباره نصب مک بر روی پی سی در حالی که لینوکس اوبونتو و ویندوز 7 نیز نصب شده باشد
2680. مشکل در wirelless 1558 dell
2681. مشکل با سونی F134
2682. کمک کنبد بایوس رو اپ می کردم سیستم قفل کرد و دیگه بوت نشد
2683. لپتاپ به موبایل وصل نمیشه...
2684. مشكل در آپديت كردن بايوس گرافيك لپ تاپ
2685. microsoft office product key
2686. باتری لپ تاپ هنکام شارژ خراب میشه؟
2687. مشکل با اجرای بازی ها بصورت واید
2688. مشکل کارت گرافیک در acer 5742G
2689. در تعويض DVD-RAM Drive لپ تاپ كدام قسمتهاي آن تعويض ميشود؟
2690. disable شدن dvd-ram با هر بار restart
2691. از بین رفتن گزینه send to via bluetooth در لپ تاپ!
2692. مشکل در اسپیکر
2693. روشن نشدن لب تاپ msi
2694. روشن نشدن چراغهاي زير كي برد در دل بعد از نصب ويندوز سون1558
2695. روشن بودن مدام فن لپ تاپ
2696. Fingerprint
2697. Intel GMA 4500 MHD
2698. اضافه کردن بلوتوث به asuse a40ij
2699. لطفا کمک کنید
2700. مشکل در نصب win7 ultimat در لپتاپ asus A42J
2701. درایور مودم compaq presario 2100
2702. مشکل در گرافیک asus a42ja
2703. دما
2704. ریکاوری لپ تاپ HP-DV6 3190ee
2705. داستان غم انگیز روشن نشدن لپتاپ!!!
2706. سوال در مورد لپ تاپ اچ پی
2707. درایور Inspiron n5010
2708. پریدن یک درایو !!!
2709. مشکل وایرلس نوت بوک Vostro 1520
2710. مشکل با وایرلس لبتاب HP DV4
2711. مشکل بالا امدن ویندوز
2712. صدای " تق " بعد از ریست یا خاموش کردن
2713. كمك درباره نصب ويندوز xp بر روي لپ تاب HP با پردازش گر amd
2714. Operating system not found
2715. قطع صدای اسپیکر لب تاپ در ویندوز7
2716. ورود به setup در لپ تاپ toshiba
2717. 5 درخواست راهنمایی در مورد نحوه تهیه و تعویض اسپیکر داخلی DELL XPS M1530
+   چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۸   عارف رومیانی  | 

عباس میرهاشمی/چندسالی می شودکه گردوغبارمهمان ناخوانده ی خانه های مردم غرب وجنوب کشورمان شده است.دراین مدت مسوولان کشوری گاه وبیگاه ازحل مشکل گفته وازاقدامات عنقریبشان نوشته اندامادرعمل هرروزبروخامت اوضاع افزوده شده است.البته بارسیدن گردوغباربه تهرانومهم ترازان تبریزبه احتمال زیادشاهدکارهای عملی هم خواهیم بود!دراین میان نوع واکنش مسوولان نمایندگان وشبکه استانی افلاک بسیارقابل توجه است.درحالیکه دراستانهای همجوارواخیرا"آذربایجانهابه محض خروج گردوغبارازحدنرمال مدارس وادارات تعطیل می شوندتامردم درخانه بمانندوآسیب کمتری ببیننددرلرستان حتاغلظت40برابری آلاینده هامسوولان راواداربه واکنش نمی کندوآنهااصرارزیادی برکتمان هرنوع مشکلی دارند.دراین مدت برخلاف استانهای همسایه هیچ خبری ازماسک رایگان نیست وشبکه افلاک بنحوی عمل نموده که هیچکس نمی داندلرستان نوک پیکان گردوغباراست.جالب اینجاست که برخی اوقات گردوغبارایلام درغرب استان ومرکزی درشرق آن دررسانه ملی انعکاس می یابدامانامی ازلرستان نیست وانسان حیران می ماندکه چطوراین گردوغبارازغرب مابه شرقمان رفته ولی به مانرسیده!!!!

نتایج عملی این تعامل سه گانه افلاک وکلاومسوولان حتما"درآـینده نتایج شوم خودرانشان خواهددادچه اینکه مثل روزروشنستکه استانهای دیگرقضیه گردوغبارراحتما"بهانه ای برای یارانه ی برق کولرهای آبی یامسایل درمانی می نمایند وآنگاه هم مثل همیشه سرمابی کلاه خواهدماند!

درهفته های اخیراتفاق دیگری هم درحوزه حقوق مردم لرستان افتاد.درحالیکه هنوزکویرنشینان درمستی آب کوهستانهای لرستان به سرمی برندباپیشنهادنماینده ی اصفهان ورای موافق دیگرنمایندگان راه اهن لرستان ازردیف بودجه 90حذف شد!دراعتراض به این تصمیم بسیارناعادلانه مجلس اصولی –رحمانی نماینده شجاع الیگودرز-بشدت واکنش نشان دادامادرکمال تعجب وتاسف هیچکدام ارنمایندگان لرستان اوراهمراهی نکردندچون یادرمجلس نبودندیااگربودندبه دلایل مختلف این کارراکم اهمیت ترازهمه مسایلی دانستندکه به خاطرش کفن می پوشند!جالب تروتاسف انگیزتراینکه این مساله هم درشبکه مثلابومی افلاک شایستگی حتااندکی توجه رابدست نیاورد!

درمجموع به نظرمی رسداگرمردم لرستان خودشان به خویشتن نیایندوخواستارمطالبات بحق وقانونی خودنباشندهیچ نماینده مسوول یارسانه ای برایشان تره ای خردنخواهدکرد.لهذاباتوجه به نزدیکی انتخابات خوبست مردم ماکسانیراکه درحوزه های انتخابیه به پشتوانه ی سادگی وصداقت مردم لرزبانی درازودرمجلس شورای اسلامی ودرمیان نخبگان ملت لسانی الکن دارندبه چالش بکشندوازانهابخواهندبیلان کاری واقدامات عملی خودرادرمسایلی چون انتقال اب لرستان بدون کمترین حقابه وبدون نام بردن ازلرستان،حذف بودجه راه اهن لرستان،رتبه ی اول بیکاری،برگشت بودجه درعین نیاز،سرنوشت نیروگاه خرم ابادوپالایشگاه پلدخترارایه دهند.....

+   چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۸   عارف رومیانی  | 

 


+   چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۸   عارف رومیانی  | 

شماره دوم دور جدید مجله سوره که با نام «سوره اندیشه» منتشر می شود، همراه با ضميمه کتاب اسفار و ضميمه ادبي هنري اقاليم قلم منتشر شد.
 
به گزارش «تابناک»، بخش تحلیلی این مجله شامل حوزه های: سبک زندگي، نظام اجتماعي، نظريه اجتماعي، تفکر، هنر و ادب، تاريخ است و اهم مطالب آن عبارتند از: «خاطرات یک شبه انقلابی»، «جبهه علمی انقلاب از دیروز تا امروز (گفت وگوی آیت الله مصباح یزدی و حجت الاسلام میرباقری)»، «نسبت شغل های ما با انقلاب اسلامی»، «انقلاب، گشایش افق تاریخی (گفت وگو با دکتر مرادخانی)»، «ولایت فقیه یا ولایت حکیم (گفت وگو با حجت الاسلام میرباقری)»، «انقلاب های ناتمام در ایران (گفت وگو با دکتر کوشکی)»، «مقایسه رابطه فلسفه و انقلاب در انقلاب های مدرن و انقلاب اسلامی (گفت وگو با حجت الاسلام رهدار)»، «مختصات زندگی انسان انقلاب اسلامی (در گفت وگو با حجت الاسلام احمد پناهیان)»، «جدال موسیقی اسلامی با موسیقی یونانی»، «تفاوت تاریخ وحیانی و تاریخ غربی».
 
همچنین اهم مطالب بخش خبري مجله از اين قرار است: پرونده ای برای «دکتر ابراهيم فياض» و «راشد الغنوشي»، ويژه نامه تصويب نقشه جامع علمي کشور، گزارش از مناظرات برگزار شده، یادداشت هایی در باب جشنواره فیلم و تئاتر فجر.
 
ضميمه کتاب این مجله که با نام «اسفار» به سوره اندیشه پیوست می شود در این شماره به معرفی دکتر عمید زنجانی پرداخته و ميزگردی در نقد و بررسي کتاب «تطورات گفتمان هاي هويتي در ايران» برگزار کرده است. کتاب شناسي «جريان هاي هويتي در ايران» و بريده اي از کتاب «ما و تاريخ فلسفه اسلامي» دکتر داوری اردکانی از دیگر مطالب این ضمیمه است.
 
همچنین ضميمه ادبي هنري مجله با عنوان «اقاليم قلم» نیز منتشر شده و مانند گذشته با عناوین «طليعه و طلايه»، «ساحت سياحت»، «آستان داستان»، «نما نماي»، «چامه و چکامه»، «طرايف و ظرايف» و «نگاره ها و نگره ها» منتشرشده است.
 
در سرمقاله‌ اين شماره از مجله سوره‌ انديشه به قلم دبير تحريريه آمده است: «مجله‌ سوره بر اساس ترویج تفکر و شناخت راستین مسائل جامعه‌مان شکل گرفته ‌است. لذا ملزم است با تمام موضوعات اجتماعی به شکل قاعده‌مند مواجه شود.

از این روی، مجله تحلیلی به حوزه‌های سبک زندگي، نظام اجتماعي، نظريه اجتماعي، تفکر، هنر و تاريخ سازمان یافته است. سبک زندگي، ظاهر تمدن و مرئي‌ترين وجه آن است و تجلي آنچه تمدن در باطن دارد، مي‌باشد. نظام اجتماعي وجه باطني سبک زندگي است و سبک زندگي را در ميان خود گرفته است و بر اساس مبنا، غايت و ساختار آن، شيوه و سبک زندگي رقم مي‌خورد. نظام اجتماعي، لايه‌اي عميق‌تر از سبک زندگي در واکاوي جامعه است و هر دو حوزه تشکيل‌دهنده عمل اجتماعي‌ هستند. زيربناي نظام اجتماعي نيز نظريه‌هاي اجتماعي‌اند که آن را شکل داده‌اند.

نظريه کاربردي‌ترين لايه نظر است و تفصيل، تنظيم و ساخت‌وساز و سامان دادن به عينيت را بر عهده دارد. تفکر ره‌آموز نظريه‌ها و عمل اجتماعي است. تفکر است که امکان‌هاي گوناگون را در اختيار نظريه و عمل مي‌گذارد و باطني‌ترين حوزه نظري است. عرفان، باطني‌ترين وجه تمدن است که در هنر تجلي مي‌يابد و تفکر که ره‌آموز تمدن است خود رهين ذکر و عرفان است. تاريخ هم تمام ساحات فوق را به شيوه‌اي تحليلي تطبيقي در طول زمان مورد بررسي قرار خواهد داد.

در تمام اين حوزه‌ها بر اساس افق ترسيم ‌شده، سعي بر آن است که به صورت‌بندي مؤلفه‌هاي هر ساحت اشاره شود که ماهيت امروزين آن چيست؟ چگونه و در چه بستر تاريخي و بر اثر چه عوامل فلسفي، جامعه‌شناختي و تاريخي اين‌ گونه شده است؟ با اين وضعيت به چه سو مي‌رود و چه چشم‌انداز و آينده‌اي براي آن قابل تصور است؟ چگونه نسبتي با صورت‌بندي‌هاي حوزه‌هاي ديگر و با حوزه‌هاي رقيب خود در تمدن ديگر دارد؟ طرح‌هاي تحول‌آفرين و نو در آن حوزه چيست و ارزيابي از آن چگونه است؟ بدين‌سان رويکرد ما در بررسي ساحات اجتماعي فوق، تاريخي، جامعه‌شناختي و فلسفي است. هر حوزه نیز در ساختار تأمل، غرب، ایران، اسلام و آینده سامان یافته است.»
 
اين مجله را مي‌توانيد از دفتر تشکل هاي دانشجويي در دانشگاه ها و يا از دکه هاي روزنامه فروشي تهيه کنيد.
+   چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۸   عارف رومیانی  | 

افکار نیوز: انوش معظمی (بازیگر نقش حرمله در سریال مختار نامه) یكی از بازیگران قدیمی تئاتر و یكی از كارگردانان صاحب سبک در نمایش كودكان است.

+   چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۸   عارف رومیانی  | 

اشک‌های حاجی مایلی درد مشترک همه کسانی بود و هست که از وضع موجود و سقوط شتاب‌آلود اخلاق و ارزش‌های اخلاقی رنج می‌برند و به اقلیتی در برابر کسانی تبدیل شده‌اند که ریا، تزویر، دروغ، هتاکی به نوامیس را بی‌محابا در جامعه نشر می‌دهند.
روزهای پایانی لیگ برتر، همیشه حساسیت‌های ویژه خود را داشت و رخدادهایی که در نوع خود جدید است؛ اما هفته سی و سوم لیگ، رخدادی را رقم زد که نه تنها بیان‌کننده دردی مهلک در ورزش، بلکه تلنگری بود به جامعه‌ای که گویی ره گم کرده است.

به گزارش «تابناک»، اشک‌های «محمد مایلی کهن» در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی تراکتورسازی با سایپا، اشک‌های مقدسی بود که متأسفانه کمتر دیده شد؛ اشک‌هایی که جا داشت تیتر یک همه روزنامه‌های ورزشی و غیرورزشی باشد.

پیش از پرداختن بیشتر به موضوع، شاید شرح آنچه اشک مایلی کهن را در برابر خبرنگاران و دوربین‌ها درآورد، مفید فایده باشد. در کنفرانس مطبوعاتی بازی حساس تراکتورسازی ـ سایپا که با نتیجه مساوی دو، دو به پایان رسید، محمد مایلی‌کهن، پس از توضیحات فنی سراغ انتقاد از جو ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز رفت و آنگاه که خواست دشنام‌های بینندگان به داور مسابقه را نکوهش کند، بغضش ترکید و با جملاتی همراه با اشک ابراز داشت که به چه جرمی آنان از پیش از آغاز مسابقه، محسن قهرمانی و خانواده‌اش را با بدترین دشنام‌ها مورد هتک حرمت قرار دادند؟

«حاجی مایلی» با سخنی تأثربرانگیز یادآور شد: مگر ناموس قهرمانی به عنوان یک هم‌وطن و هم‌نوع، ناموس همه ما به شمار نمی‌رود؟

او در حالی که کنترلی بر بغض ترکیده‌اش نداشت، فریاد زد: غیرت مردم غیور تبریز را چه شده که عده‌ای این ‌گونه به ناموس و شرف آدم‌ها تعرض می‌کنند و آنها به راحتی از کنارش می‌گذرند؟

آنچه در بالا اشاره شد، مضمونی بود از سخنان سرمربی سایپا که به دنبال حادثه تلخ ورزشگاه یادگار امام تبریز گفته شد.

این نوشتار فارغ از اینکه سابقه و عملکرد محمد مایلی کهن در ورزش کشور چه بوده و هست و این ‌که از نظر فنی داور مسابقه چگونه رفتار کرده است، تنها به احترام یک اصل اخلاقی در جامعه و سخنان بحق و دردمندانه یک انسان نگاشته شده که واقعیت تلخ جامعه امروز ماست؛ واقعیتی که نه تنها در جو ورزشگاه‌ها رخ می‌دهد، بلکه با ابراز تأسف، باید بگوییم به رویه‌ای عرفی در مجامع عمومی تبدیل شده است.عفت در کلام، رعایت احترام متقابل، حرمت ناموس و خانواده، اینها ارزش‌های عمیقی است که در فرهنگ و تمدن ایرانی و آموزه‌های دینی ایرانیان، چه پیش و چه پس از اسلام همواره به عنوان شاخصه‌های فرهنگی و هویتی مطرح بوده است.

کمی به مرور وقایعی که در پیرامون ما در حال گذر است، بنگرید؛ شعارهایی که در ورزشگاه‌ها از سوی بیننده های باشگاه‌ها علیه یکدیگر، بازیکنان، هویت باشگاه‌ها، مربی‌ها و داوران مسابقات داده می‌شود، کلمات و جملاتی که در دعوای لفظی میان دو شهروند در حادثه‌ای مانند یک تصادف جزیی رد و بدل می‌شود، الفاظ و تشبیه‌هایی که طرفداران جریان‌های سیاسی رقیب به یکدیگر نسبت می‌دهند و...، مروری گذرا بر چنین برخوردهایی، به خوبی نشان می‌دهد که ارزش‌های اخلاقی نزد عموم به چه میزان کاهش پیدا کرده است.

براستی، جامعه ما را چه شده است؟ شاید بی‌ربط نباشد که اشک‌های از سر درد و دغدغه حاجی مایلی درباره هتاکی به ناموس یک هم‌نوع، هم‌وطن و هم‌کیش خود را استعاره‌ای بگیریم از فرمایش پندآموز مولا علی(ع) آنگاه که فرمودند: اگر مسلمانی از غصه درآوردن خلخالی از پای زنی یهودی در بلاد اسلامی، دق کند و بمیرد، جا دارد.

فارغ از این‌که محمد مایلی کهن، همواره حاشیه‌های خبرسازی داشته، هر شهروند ایرانی که سخنان وی در آن کنفرانس مطبوعاتی را شنیده باشد، به خوبی می‌تواند شهادت دهد که به واقع، اشک‌های او از سر درد بود تا دستاویزی برای رسیدن به مقصود شخصی‌اش.

باید بپذیریم که جو امروز ورزشگاه‌ها، محیط‌های عمومی و فرهنگ عامه، نه بیان‌کننده فرهنگ ایرانی ماست، نه نشان‌دهنده ارزش‌های دینی.

غم بارتر اما آن‌که رسانه‌های ما از همه حرف‌های «حاجی مایلی» تنها و تنها تصویر متفاوت او را که در حال گریه بود، منتشر کردند، به گونه‌ای که در نگاه نخست، پنداشته می‌شد اشک‌های او برای مظلومیت باشگاهش و یا احیانا خورده شدن حقش بود و متأسفانه برخی افراد و رسانه‌ها به جای آن‌ که این درد بزرگ را تیتر یک رسانه‌ هایشان کنند، حتی به کنایه رفتار او را به تمسخر گرفتند.

اف بر آنها و اف بر همه کسانی که این درد مشترک را ندیدند و یا نادیده گرفتند.

اشک‌های حاجی مایلی، درد مشترک همه کسانی بود و هست که از وضع موجود و سقوط شتاب‌آلود اخلاق و ارزش‌های اخلاقی رنج می‌برند و به اقلیتی در برابر کسانی تبدیل شده‌اند که ریا، تزویر، دروغ، هتاکی به نوامیس را بی‌محابا در جامعه نشر می‌دهند.

آری، همه باید بایستیم به حرمت و احترام اشک‌های «حاجی مایلی» که درد مشترک کسانی را فریاد کشید که هنوز باور دارند، هویت و فرهنگ ایرانی- با همه تنوع قومیتی اش -  و آموزه‌های دین مبین اسلام، رفتار چنین جامعه‌ای را برنمی‌تابد. مردم، در سراسر ایران، برای خانواده و حریم خصوصی یکدیگر احترامی در حد تقدس قائلند. اشک های مایلی کهن، بانگ بلند اما روشن این تقدس بود!
+   چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۸   عارف رومیانی  | 

از وحید شنیدم پدر و مادرش در خارج زندگی می‌کنند و منتظر است آنها به ایران سفر کنند و سریع به خواستگاری‌ام بیاید، من اعتماد کاملی به او داشتم تا اینکه یکی از روز‌ها وقتی خانواده‌ام به مسافرت رفته بودند از وحید دعوت کردم به خانه‌ام بیاید و عکس‌‌های تازه‌ام را ببیند.
وطن امروز: دختر عکاس وقتی پسر مورد علاقه‌اش را دعوت کرد تا در خانه‌اش عکس‌های هنری را ببیند، نمی‌دانست فریب جوان تبهکار را خورده است.

هیچکس در خانه نبود و پسر شیطان‌صفت با اجرای نقشه سیاه خود وقتی دختر تنها را تسلیم نیت شوم خود کرد دست به سرقت میلیونی‌ زد.

در مسیر رفت و آمد به نمایشگاه بود که دختر 28 ساله با پسری که می‌گفت دانشجوی رشته گرافیک است، آشنا شد. هر دو به هنر عکاسی علاقه‌مند بودند و همین کافی به نظر می‌رسید که احساس کنند زندگی رویایی‌ای پس از ازدواج خواهند داشت.

همه‌چیز خوب پیش می‌رفت تا اینکه یک میهمانی آن هم به بهانه دیدن عکس‌های اماکن تاریخی چهره واقعی جوان خواستگار را فاش کرد.

دختر عکاس گریه‌کنان پیش‌روی افسر پلیس نشسته بود، وی داستان تلخی داشت که در آن همه رویاهایش رنگ سیاه گرفته بودند.

«سحر» در تحقیقات گفت: «در رشته عکاسی درس خوانده‌ام، در جریان رفت و آمد‌هایم به نمایشگاه‌های عکاسی با «وحید» آشنا شدم که وی نیز به هنر عکاسی علاقه‌مند بود. پسر خوبی به نظر می‌رسید، من و وحید نقاط اشتراک فکری زیادی داشتیم و همین موجب شد به سمت وی جذب شوم به گونه‌ای که هر روز همدیگر را می‌دیدیم و شب‌ها ساعت‌های زیادی با هم تلفنی حرف می‌زدیم».

دختر عکاس افزود: «از وحید شنیدم پدر و مادرش در خارج زندگی می‌کنند و منتظر است آنها به ایران سفر کنند و سریع به خواستگاری‌ام بیاید، من اعتماد کاملی به او داشتم تا اینکه یکی از روز‌ها وقتی خانواده‌ام به مسافرت رفته بودند از وحید دعوت کردم به خانه‌ام بیاید و عکس‌‌های تازه‌ام را ببیند. خیلی زود پذیرفت و به خانه‌ام آمد، از وقتی من و او در خانه تنها شدیم رفتارهایش عوض شد، اگر از من خواستگاری نمی‌کرد و قرار نبود همسر آینده‌ام باشد هیچگاه او را به خانه‌ام دعوت نمی‌کردم اما وحید چهره عوض کرد، باور نمی‌کردم یک شیطان را به خانه‌ام راه داده باشم با تهدید ابتدا به اذیت و آزارم پرداخت و سپس با سرقت جواهرات و دوربین عکاسی‌ام که 2 میلیون تومان قیمت دارد پا به فرار گذاشت. از ترس آبرویم نمی‌خواستم شکایت کنم، امیدوار بودم وحید پشیمان شده و با خواستگاری رسمی خاطره آن روز سیاه را پاک کند به‌خاطر همین با موبایلش تماس گرفتم، یک مرد جوان که می‌گفت برادرش است جوابم را داد، باور نمی‌کردم وحید به تایلند رفته و مرا تنها گذاشته باشد. وقتی دیدم فریب خورده‌ام تصمیم گرفتم نزد پلیس آمده و شکایت کنم».

با ادعاهای عجیب دختر عکاس، بازپرس دادسرای ناحیه 6 تهران دستور بازداشت مرد فریبکار را صادر کرد و خیلی زود وحید بازداشت شد و ادعای بی‌گناهی کرد. پسر 30 ساله وقتی پیش‌روی بازپرس پرونده ایستاد، گفت: «6 ماه پیش در نمایشگاه با سحر آشنا شدم و به این دختر پیشنهاد دوستی دادم، بعد از مدتی پیشنهاد دادم به خواستگاری‌اش بروم و پذیرفت».

وحید افزود: «آخرین‌بار «سحر» به من زنگ زد و گفت از یک جای تاریخی عکاسی کرده و خواست به خانه‌اش بروم و عکس‌هایش را ببینیم، من هم قبول کردم در آنجا بود که سحر خواست زود به خواستگاری‌اش بروم. شرایط تشکیل زندگی مشترک را نداشتم، خواستم صبر کند، همین موجب درگیری‌مان شد. وقتی سحر شنید من بی‌پولی را بهانه می‌کنم دوربین عکاسی و جواهراتش را به من داد تا آنها را بفروشم و خانه‌ای اجاره کنم،‌ اصرار داشت سریع عروسی کنیم».

پسر فریبکار ادامه داد: «ابتدا جواهرات را فروختم و برای سفر کاری به تایلند رفتم، پس از یک هفته به تهران بازگشتم و بازداشت شدم، من هیچگاه سرقتی نکرده‌ام».

با وجود دفاعیات این پسر، دختر عکاس هنوز اصرار دارد فریب خورده و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

+   چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۸   عارف رومیانی  | 

خرم آباد _ با بهره برداري از شبكه گاز رساني به شهر چغابل از توابع شهرستان كوهدشت چهار هزار يكصد خانوار اين شهر از نعمت گاز طبيعي برخودارشدند.
طرح گازرساني به روستاي چغابل شهرستان كوهدشت به بهره برداري رسيد
به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ايرنا مديرعامل شركت گاز لرستان در مراسم افتتاح اين طرح گفت :انجام عمليات گاز رساني به اين شهر و 45ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.
علي گودرزي افزود: براي اجراي گاز رساني به شهر چغابل و روستاي سوري كه در مسير آن قرار گرفته است 23كيلومتر خط تغذيه فلزي 12اينچ گاز 38كيلومتر شبكه توزيع پلي اتيلن كار گذاشته شده است .
وي اظهار داشت : همچنين : يك ايستگاه CGS (تقليل فشار گاز ) در دوراهي بازوند و دو ايستگاه TBS (تقليل فشار گاز درون شهري) نيز در شهر چغابل و روستاي سوري راه اندازي شده است .
گودرزي تعداد انشعابات مورد نياز را يكهزار و 650انشعاب عنوان كرد و گفت: نصب انشعاب هاي اين طرح نيز در آينده نزديك انجام خواهد شد.
+   سه شنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۷   عارف رومیانی  | 

 
خرم آباد - مديرعامل شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران گفت: سد سيمره در حد فاصل استانهاي ايلام و لرستان امسال آبگيري مي شود.
سد سيمره امسال آبگيري مي شود
به گزارش روز دوشنبه ايرنا از روابط عمومي شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران 'محمدرضا رضا زاده' افزود: نخستين مرحله آبگيري سد سيمره آغاز شده و بزودي در مراسمي عمليات آبگيري سد بتني دو قوسي 180 متري سيمره به عنوان بلندترين سد استان ايلام آغاز مي شود.
وي گفت: ساختگاه سد 180 متري سيمره در فاصله تقريبي 700 كيلومتري جنوب غربي تهران، حد فاصل دو استان ايلام و لرستان و 40 كيلومتري شمال غربي شهرستان دره شهر بر روي رودخانه سيمره در حال احداث است.
مديرعامل شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران يادآور شد: مدت زمان آبگيري مخزن 8/2 ميليارد مترمكعبي سد سيمره در شرايط معمول حداقل دو سال به طول مي انجامد.
وي با اشاره به پيشرفت 84 درصدي عمليات اجرايي طرح سد و نيروگاه سيمره بيان كرد: حجم بتن ريزي بدنه سد سيمره 578 هزار متر مكعب است كه تاكنون 545 هزار مترمكعب معادل 94 درصد آن اجرا شده است. رضازاده با بيان اينكه نيروگاه سيمره نيز با سه واحد 160 مگاواتي ظرفيت توليد سالانه 850 گيگاوات ساعت برق را دارد، افزود: تاكنون 92 درصد عمليات اجرايي ساختمان نيروگاه و 49 درصد تجهيزات آن نيز نصب و تكميل شده است.
وي اظهار داشت: بر اساس برنامه مرحله نخست نيروگاه سيمره تا پايان سال 1391 و واحدهاي ديگر نيز هر يك به فاصله دو ماه وارد مدار مي شود.
وي گفت: تنظيم و كنترل سيلاب ها، توليد انرژي پاك برق آبي، تعادل بار شبكه سراسري برق، امكان تبادل برق با كشور هاي همسايه همچنين بهبود شرايط عمران منطقه و اشتغالزايي از جمله مهمترين مزيت هاي اجراي طرح سد و نيروگاه سيمره است.
رضازاده يادآور شد: در دوران پيك كار حدود 2500 نفر در كارگاه سيمره مشغول فعاليت بودند و اكنون كه طرح در مرحله آبگيري قرار دارد حدود 1500 نفر در آن مشغول به كار هستندكه بالغ بر 80 درصد آنها را نيروهاي بومي منطقه تشكيل مي دهند.
وي اجراي دستورالعمل ها و آموزشهاي دوره اي در راستاي كاهش ريسك و خطرات را در كارگاه سد و نيروگاه سيمره مهم دانست و گفت: اين امر باعث شده تا با توجه به نوع كار و تعدد جبهه هاي كاري ،اين طرح از وضعيت منطقي در بروز حوادث برخوردار باشد.
رضازاده با بيان اينكه تجربه مطالعات باستان شناسي در سد سيمره نمونه موفقي در همكاري صنعت سدسازي با بخش ميراث فرهنگي كشور بوده است، خاطرنشان ساخت: توسعه وقتي پايدار خواهد بود كه در كنار فعاليت هاي عمراني توجه جدي به مسايل فرهنگي و اجتماعي هم مدنظر باشد.
مديرعامل شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران همچنين يادآور شد: ساخت سد سيمره و عقد قرارداد مطالعات باستان شناسي در محدوده اين سد توسط آب و نيرو با پژوهشكده باستان شناسي موجب شناسايي و حفظ آثار باستاني اين منطقه شد به گونه اي كه اگر اين سد ساخته نمي شد شايد تا سال ها اين محوطه هاي باستاني مورد كاوش قرار نمي گرفت.
وي گفت: در كنار سد و نيروگاه سيمره، اجراي طرح نيروگاه تلمبه ذخيره اي ايلام نيز با ظرفيت يك هزار مگاوات شامل يك مخزن در بالادست با سدي خاكي به ارتفاع 75 متر و مخزني به حجم 5 ميليون متر مكعب نيز پيش بيني شده است.
مدير عامل شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران علاوه براين به بند تنظيمي سيمره كه در 8 كيلومتري پايين دست اين طرح ساخته خواهد شد، اشاره كرد و افزود: مطالعات مرحله اول بند تنظيمي سيمره از نوع خاكي با هسته رسي و به ارتفاع 23 متر به پايان رسيده است.
رضازاده يادآورشد: حجم خاكريزي بدنه اين بند حدود يك ميليون متر مكعب و حجم مخزن ايجاد شده 20 ميليون متر مكعب خواهد بودكه هم اكنون در مرحله برگزاري مناقصه است.
وي گفت: تاكنون 570 ميليارد تومان در اين طرح هزينه شده و براي اتمام آن نيز به 300 ميليارد تومان اعتبار نياز است.
+   سه شنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۷   عارف رومیانی  | 

با دستور استاندار لرستان/
خرم آباد- به منظور تسريع در روند اجرايي عمليات احداث سد معشوره استان و براساس تاكيد جدي استاندار لرستان، عمليات برق رساني به كارگاه اجرايي اين طرح بزرگ ملي و عمراني اجرا و به بهره برداري رسيد.
عمليات برقرساني به كارگاه اجرايي سد معشوره اجرا و به بهره برداري رسيد
به گزارش روز دوشنبه ايرنا، مدير توزيع برق شهرستان نور آباد گفت: برغم صعب العبور بودن منطقه، عمليات برق رساني به محوطه كارگاه اجرايي قرارگاه خاتم الانبياء (مجري طرح) در منطقه تنگه گاو شمار، اين طرح در يك اقدام ضربتي با بسيج امكانات و نيروها در مدت مدت سه روز انجام شد.
اسكندري افزود: در عمليات برقرساني به كارگاه مذكور به دليل كوهستاني بودن منطقه و نبود راه دسترسي مناسب و عدم امكان استفاده از جرثقيل و ديگر امكانات، تيرهاي برق شبكه توسط پرسنل به نقاط تعيين شده انتقال داده شد.
وي اظهار داشت :طرح برقرساني به كارگاه اجرايي طرح سد معشوره با احداث 1600 متر شبكه فشار متوسط نصب دو دستگاه ترانس با ظرفيت 340 كيلو وات و با اعتباري بالغ بر 700 ميليون ريال اجرا شد.
عمليات اجرايي سد معشوره فروردين ماه امسال با احداث كارگاه توسط قرارگاه خاتم الانبياء به عنوان مجري طرح در منطقه تنگه گاوشمار نورآباد آغاز شد.
با احداث اين سد علاوه بر آبياري 36 هزار هكتار اراضي كشاورزي ديم ، 298 گيگاوات برق سالانه توليد مي شود.
سد معشوره با حجم مخزن بيش از يك ميليارد متر مكعب و 114 متر ارتفاع ، از نوع بتوني دو قوسي است كه بر روي رودخانه كشكان احداث مي شود
+   سه شنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۷   عارف رومیانی  | 

جزئیات نشت گاز در کوهدشت/
خرم آباد - خبرگزاری مهر: در پی گزارشهای متعدد خبرگزاری مهر بالاخره جلسه ای با حضور کارشناسان و مسئولان شرکت نفت در بخشداری رومشکان برگزار شد که در این جلسه کارشناسان شرکت نفت عنوان کردند که نشت گاز ارتباطی به چاه بابا حبیب 3 ندارد و با این حساب وضعیت در این زمینه پیچیده تر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر در خرم آباد، در حالیکه پس از انتشار گزارشهای خبرگزاری مهر و پیگیریها در این زمینه مسئولان ترتیب جلسه ای را با حضور متولیان شرکت نفت ایران دادند که با وجود اعلام قبلی برای حضور خبرنگار مهر در جلسه از ورود وی به دلیل آنچه محرمانه بودن جلسه عنوان شد جلوگیری به عمل آمد.

در این راستا بخشدار رومشکان وعده کرد که پس از پایان جلسه مشروح این نشست را در اختیار خبرنگار مهر قرار دهد که در نهایت ماحصل جلسه یاد شده به گفته بخشدار رومشکان این بود که کارشناسان اعلام کردند که نشت گاز در منطقه ربطی به چاه نفت حفر شده ندارد.

نشت گاز در منطقه هیچگونه ارتباطی با چاه شماره 3 ندارد

نورخدا نوریان که در این رابطه با خبرنگار مهر در رومشکان گفتگو می کرد، اظهار داشت: در جلسه تشکیل شده کارشناسان و مدیران شرکت ملی اکتشاف نفت ایران، فرماندار کوهدشت و مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان حضور داشتند.

وی ادامه داد: در این نشست کارشناسان شرکت نفت اعلام کردند که نشت گاز در منطقه هیچگونه ارتباطی با چاه حفاری شماره 3 در منطقه باباحبیب ندارد و شرکت ملی حفاری نفت ایران از زمان مشاهده پدیده تاکنون کلیه نکات احتمالی در این زمینه را بررسی کرده است.

بخشدار رومشکان افزود: کارشناسان شرکت نفت در این جلسه تاکید کردند که هیچگونه موردی از نشت گاز در محدوده چاه نفت شماره 3 باباحبیب مشاهده نشده است و پدیده نشت گاز در کوهها "درمره" یک پدیده طبیعی است و به احتمال قوی از مخزن پایداری برخوردار نمی باشد.

آتش سوزی پس از تمام شدن گاز خاموش می شود

نوریان تصریح کرد: فشار گازهای خروجی از شکاف صخره ها ضعیف و تاحدودی نیز کاهش یافته است؛ بنابر این به اعتقاد کارشناسان شرکت نفت این آتش سوزی پس از تمام شدن گاز خاموش خواهد شد.

وی یادآور شد: در عین حال این شرکت با توجه به پیگیریهای مسئولین استانی و شهرستانی به منظور جلوگیری از آتش سوزی مزارع و مراتع اقدام به فنس کشی محدوده آتش سوزی کرده است.

این سخنان بخشدار رومشکان در حالی مطرح می شود که اظهارات مردم محلی و مشاهدات خبرنگار مهر حکایت از استمرار آتش سوزی در کوههای اطراف بخش مرکزی رومشکان دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان نیز در این رابطه به خبرنگار مهر در خرم آباد گفت: مطابق اظهارات کارشناسان شرکت ملی حفاری نشت گاز ارتباطی به محل چاه ندارد ولی به حفاریهای انجام شده در منطقه بی ارتباط نیست.

نشت گاز مربوط به خود چاه نیست مربوط به اطراف چاه است

رضا آریایی با تاکید بر اینکه خود چاه دچار نشتی نشده است، بیان داشت: بعضی اوقات در اطراف چاه نشت گاز رخ می دهد که در این مورد در شهرستان کوهدشت این اتفاق رخ داده است.

وی با بیان اینکه مخزن گاز موجود در محل حجم کمی دارد، تصریح کرد: شعله های گاز ایجاد شده در محل کوه "درمره" چندان بالا نیست و طی روزهای اخیر شدت این شعله ها نیز کمتر شده است.

ایجاد آتش بر در منطقه به منظور جلوگیری از سرایت آتش به اراضی

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان با اشاره به فنس کشی اطراف شعله های آتش، یادآور شد: همچنین به منظور جلوگیری از سرایت آتش به مزارع و مراتع مقرر شده است که در نزدیکی این منطقه "آتش بر" هایی احداث شود.

آریایی ادامه داد: البته خوشبختانه در این منطقه مراتع پرتراکمی وجود ندارد و محدوده آتش نیز کاملا کنترل و محصور شده است.

چاره ای نداریم به جز اینکه بگذاریم گاز بسوزد تا تمام شود

وی افزود: با توجه به اینکه محل نشت گاز بیش از دو هزار و 500 متر زیر زمین است چاره ای نداریم به جز اینکه بگذاریم گاز بسوزد تا تمام شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان با تاکید دوباره بر طبیعی بودن این پدیده، تصریح کرد: به عنوان مثال ما در آغاجری استان خوزستان با پدیده خروج گاز از دل زمین مواجه هستیم و این موضوع در مناطق نفتی کاملا طبیعی است.

آریایی در مورد میزان گاز در حال سوختن در منطقه نیز عنوان کرد: این رقم قابل اندازه گیری نیست ولی به نظر نمی رسد مقدار زیادی باشد.

وی از ادامه عملیات اکتشاف برای برآورد حجم این میدان نفتی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که به زودی حجم این میدان تعیین شود.

این سخنان در حالی مطرح می شود که صبح امروز گفتگویی از مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت بر روی خروجی خبرگزاری مهر قرار گرفت که از جزئیات کشف پنج میدان جدید نفت و گاز در غرب ایران و استان فارس خبر داده و میزان ذخایر این میادین را "نیم میلیارد بشکه نفت و 5 تریلیون فوت مکعب گاز" اعلام کرده بود.

بنابر این گزارش شعله ور شدن زبانه های آتش در دل کوه "درمره" بخش رومشکان شهرستان کوهدشت از 28 فروردین ماه سالجاری آغاز شده و به گفته کارشناسان گازی که در منطقه مشتعل شده گاز طبیعی است که این امر حکایت از وجود یک میدان نفت و گاز در منطقه دارد.

عملیات اکتشاف نفت در شهرستان کوهدشت سالهاست که توسط شرکت اکتشافی "سی ان پی سی" وابسته به شرکت نفت متشکل از کارشناسان ایرانی و چینی مستقر آغاز شده و پیش بینی می شود این میدان نفتی حداقل قابلیت استخراج روزانه 10 هزار بشکه نفت را داشته باشد.

+   سه شنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۷   عارف رومیانی  | 


طرح گازرسانی به شهرهای “گراب” و “کوهنانی” و چند روستای دیگر..شروع می شود

ندای زاگرسی: طرح گاز رسانی به روستای “ولی عصر” و “مرکز شهر چغابل” از توابع شهرستان کوهدشت که ده ماه پیش آغاز به کار کرده بود، امروز با حضور شاهرخی قبادی(نماینده ی کوهدشت) ، فرماندار و مدیرکل گاز استان افتتاح گردید.

در این افتتاحیه ،شاهرخی قبادی،نماینده ی مردم شهرستان کوهدشت در مجلس،ضمن تقدیر از کارکنان و زحمت کشان این عرصه، گفت:طرح گازرسانی “ثامن”خرم آباد از شهرستان کوهدشت عبور خواهد کرد و در آینده ای نه چندان دور ،این شهر از گستره ی گازرسانی بیشتری برخوردار خواهد بود که سعی ما تا حد امکان بر گازرسانی به کل شهرستان می باشد.

فرماندار کوهدشت نیز در ادامه افزود: به امید خدا و با همت مسوولان امر،طرح گازرسانی به شهرهای “گراب” و “کوهنانی” و جند روستای دیگر این دوشهر،شروع می شود و مردم این مناطق نیز به زودی از این نعمت برخوردار خواهند شد.


+   دوشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۶   عارف رومیانی  | 

به گزارش ايرنا، به باور بسياري از كارشناسان و متخصصان حوزه انرژي و منابع آبي ، تامين آب شرب مصرفي شهرها و آبياري اراضي كشاورزي مستلزم استفاده بهينه از منابع آبي و مهار روان آب ها با احداث سدهاي خاكي، مخزني و بندهاي انحرافي است.
برهمين اساس و با توجه به اقليم استان لرستان و واقع شدن در ناحيه مياني زاگرس و دو توده هوا، اجراي طرح هاي سد سازي در اين استان بسيار مهم و ضروري است.
دراين ميان و براي تحقق اين مهم، عمليات اجرايي احداث سد معشوره به عنوان بزرگترين سد چند منظوره تاريخ استان لرستان در سايه تلاش شبانه روزي و جهادگونه مديريت اجرايي استان، توسط قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء با ايجاد و تجهيز كارگاه و احداث راه دسترسي در تنگه گاو شمار از فروردين ماه امسال آغاز شد.
آغاز عمليات اجرايي سد معشوره، اقدام ديگري از سوي مديريت اجرايي استان لرستان در سايه عنايت و تلاش ويژه دولتمردان خدوم جمهوري اسلامي ايران براي خدمت رساني بيشتر به مردم لرستان است.
نكته بسيار مهم و قابل توجه دراين خصوص، زمان آغاز اجراي طرح سد معشوره در استان لرستان است، چراكه طرح سد معشوره از جمله مصوبات مهم سفر سوم هيات دولت به لرستان است، سفري كه 11 اسفندماه سال گذشته انجام شد.
آغاز عمليات اجرايي اين طرح عظيم و مهم عمراني در مدتي كمتر از دو ماه از زمان تصويب طرح در سفر سوم دولت به لرستان كه بخشي از اين زمان نيز به دليل تقارن با آغاز سال نو و ايام نوروز تعطيل رسمي بود، نشاندهنده تلاش گسترده ، پيگيري شبانه روزي و اقدام جهادگونه مديريت ارشد اجرايي استان لرستان در سال جاري كه با عنوان 'جهاد اقتصادي' نامگذاري شده، مي باشد.
آغاز عمليات اجرايي سد معشوره در كوتاهترين زمان ممكن پس از انجام سفر سوم هيات دولت به لرستان، مايه افتخار و نشانه اي از عزم جدي دولتمردان به ويژه رييس جمهور و تلاش بي وقفه مديران اجرايي استان براي عمران و آباداني لرستان است و به قول معاون عمراني استانداري لرستان، عمليات اجرايي سد معشوره در شرايطي آغاز شده كه هنوز جوهر اين مصوبه بر روي كاغذ خشك نشده است.
اجراي اين طرح مهم و بزرگ عمراني را قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء به عنوان يك پيمانكار توانمند برعهده دارد، عمليات احداث سد معشوره كه يكي از آرزوهاي ديرين مردم استان لرستان است، امروز و در سايه همت و عنايت ويژه دولت دهم و با تلاش و پيگيري مجموعه مديريتي استان با استفاده از تمامي ظرفيت ها و قابليت هاي موجود، اجرايي شده است.
استاندار لرستان در خصوص اجراي اين طرح گفت: تسريع در احداث كارگاه و احداث جاده دسترسي براي آغاز عمليات اجرايي اين طرح توسط قرارگاه خاتم الانبياء ، گامي مهم در راستاي عملي شدن يكي از مطالبات بحق مردم لرستان است و با احداث كارگاه و جاده دسترسي، عمليات اجرايي اين سد بزرگ از 17 فروردين ماه امسال به صورت رسمي در لرستان و بر روي رودخانه كشكان كليد خورده است.
'حبيب الله دهمرده'، احداث سد معشوره را منشا بركات بيشماري براي اين استان دانست و افزود: تامين آب زراعي مورد نياز 36 هزار هكتار از اراضي ديم منطقه و توليد سالانه 298 گيگاوات ساعت برق ، كنترل سيلاب هاي مخرب و همچنين ايجاد شرايط مناسب براي رونق اقتصادي لرستان از جمله مزاياي احداث اين سد مي باشد.
وي، اعتبار اوليه احداث سد معشوره لرستان را 10 هزار ميليارد ريال عنوان كرد و گفت: احداث اين سد طي چندين مرحله انجام خواهد شد.
استاندار لرستان افزود: با آغاز عمليات اجرايي سد معشوره به عنوان يكي از مصوبات مهم سفر سوم هيات دولت به استان لرستان؛ مردم اين استان به اين باور خواهند رسيد كه اجراي مصوبات سفر در استان لرستان در كوتاهترين زمان ممكن انجام خواهد شد.
معاون امور عمراني استانداري لرستان نيز دراين خصوص گفت: با احداث سد معشوره 36 هزار هكتار از اراضي ديم اين استان تحت پوشش قرار گرفته و به كشت آبي تبديل مي شود.
'اميرحمزه حقي آبي' افزود: با احداث سد مخزني معشوره و احداث شبكه هاي آبياري و زهكشي آن، امكان آبياري 36 هزار هكتار از اراضي دشت هاي كشاورزي كوهدشت ، رومشكان و طرهان فراهم مي شود.
وي رونق بخش كشاورزي، ايجاد فرصت هاي شغلي جديد و همچنين رونق اقتصادي منطقه را از ديگر مزايايي احداث سد مخزني معشوره عنوان كرد و افزود: حجم مخزن اين سد افزون بر يك ميلون متر مكعب گنجايش ذخيره سازي آب دارد كه از خروجي آب آن 250 ميليون مترمكعب براي مصارف كشاورزي، 17 ميليون متر مكعب آن براي تامين آب آشاميدني و شش ميليون متر مكعب نيز براي بخش صنعت مصرف خواهد شد.
معاون امور عمراني استاندار لرستان خاطر نشان كرد: در طرح مصوب سد مخزني معشوره تصريح شده كه كار آبياري تمامي 36 هزار هكتار اراضي زير پوشش اين سد از طريق شبكه هاي آبياري تحت فشار انجام خواهد شد و به منظور استفاده بهينه از منابع آبي آن، كشت گلخانه اي در اراضي زير پوش اين سد توسعه خواهد يافت.
حقي آبي، توسعه بخش كشاورزي ، توليد انرژي برق آبي ، تامين آب مورد نياز بخش صنعت ، كنترل سيلاب ها و ايجاد مناطق گردشگري و ورزش هاي آبي در درياچه سد را از جمله ديگر مزاياي احداث اين سد عنوان كرد و گفت: با احداث دو كارگاه توسط قرارگاه خاتم الانبياء به عنوان پيمانكار و شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران به عنوان كارفرما، عمليات اجرايي اين سد عملا از 17 فروردين ماه جاري در استان لرستان آغاز شده و كار احداث جاده هاي دسترسي براي انتقال تجهيزات نيز شروع شده است. وي حضور قرارگاه خاتم الانبياء به عنوان مجري و پيمانكار طرح سد معشوره را اقدامي مهم در راستاي توسعه استان لرستان و اجراي طرح ها و پروژه هاي بزرگ اين استان دانست و گفت : قرارگاه خاتم الانبياء كه سابقه درخشاني در اجراي پروژه هاي بزرگ عمراني كشور دارد، با تلاش استاندار لرستان اجراي اين سد بزرگ را برعهده گرفته، بطوري كه عمليات اجرايي سد پيش از موعد مقرر و قبل از تامين اعتبار لازم ، از سوي اين قرارگاه كليد خورده است.
معاون امور عمراني استاندار لرستان در ادامه تصريح كرد: با احداث اين سد ، امكان تامين آب اراضي بالادست سد مخزني معشوره نيز فراهم خواهد شد.
احداث سد براي جمع آوري روان آبها و آبهاي سطحي در راستاي توسعه بخش كشاورزي و تغييير شيوه كشاورزي از روش فعلي سنتي به شبوه هاي مدرن و مكانيزه كشت آبي، از مهمترين ضرورت هاي استان لرستان با هدف ايجاد فرصت هاي شغلي جديد و شكوفايي اقتصاد است كه در سفرهاي استاني هيات دولت به لرستان مورد توجه جدي قرار گرفته است.
سد معشوره ، سدي از نوع بتوني دو قوسي است كه بر روي رودخانه كشكان احداث مي شود، ارتفاع اين سد از پي 114 متر و حجم مخزن بيش از يك ميليارد متر مكعب است.
سد و نيروگاه تنگ معشوره با هدف توليد انرژي برق آبي و تامين آب 36 هزار هكتار اراضي كشاورزي دشت كوهدشت ، رومشكان و طرحان احداث مي شود، با احداث اين سد 12 هزار فرصت شغلي جديد در سطح استان لرستان ايجاد مي شود.
به گزارش ايرنا، به باور بسياري از كارشناسان و متخصصان حوزه انرژي و منابع آبي ، تامين آب شرب مصرفي شهرها و آبياري اراضي كشاورزي مستلزم استفاده بهينه از منابع آبي و مهار روان آب ها با احداث سدهاي خاكي، مخزني و بندهاي انحرافي است.
برهمين اساس و با توجه به اقليم استان لرستان و واقع شدن در ناحيه مياني زاگرس و دو توده هوا، اجراي طرح هاي سد سازي در اين استان بسيار مهم و ضروري است.
دراين ميان و براي تحقق اين مهم، عمليات اجرايي احداث سد معشوره به عنوان بزرگترين سد چند منظوره تاريخ استان لرستان در سايه تلاش شبانه روزي و جهادگونه مديريت اجرايي استان، توسط قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء با ايجاد و تجهيز كارگاه و احداث راه دسترسي در تنگه گاو شمار از فروردين ماه امسال آغاز شد.
آغاز عمليات اجرايي سد معشوره، اقدام ديگري از سوي مديريت اجرايي استان لرستان در سايه عنايت و تلاش ويژه دولتمردان خدوم جمهوري اسلامي ايران براي خدمت رساني بيشتر به مردم لرستان است.
نكته بسيار مهم و قابل توجه دراين خصوص، زمان آغاز اجراي طرح سد معشوره در استان لرستان است، چراكه طرح سد معشوره از جمله مصوبات مهم سفر سوم هيات دولت به لرستان است، سفري كه 11 اسفندماه سال گذشته انجام شد.
آغاز عمليات اجرايي اين طرح عظيم و مهم عمراني در مدتي كمتر از دو ماه از زمان تصويب طرح در سفر سوم دولت به لرستان كه بخشي از اين زمان نيز به دليل تقارن با آغاز سال نو و ايام نوروز تعطيل رسمي بود، نشاندهنده تلاش گسترده ، پيگيري شبانه روزي و اقدام جهادگونه مديريت ارشد اجرايي استان لرستان در سال جاري كه با عنوان 'جهاد اقتصادي' نامگذاري شده، مي باشد.
آغاز عمليات اجرايي سد معشوره در كوتاهترين زمان ممكن پس از انجام سفر سوم هيات دولت به لرستان، مايه افتخار و نشانه اي از عزم جدي دولتمردان به ويژه رييس جمهور و تلاش بي وقفه مديران اجرايي استان براي عمران و آباداني لرستان است و به قول معاون عمراني استانداري لرستان، عمليات اجرايي سد معشوره در شرايطي آغاز شده كه هنوز جوهر اين مصوبه بر روي كاغذ خشك نشده است.
اجراي اين طرح مهم و بزرگ عمراني را قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء به عنوان يك پيمانكار توانمند برعهده دارد، عمليات احداث سد معشوره كه يكي از آرزوهاي ديرين مردم استان لرستان است، امروز و در سايه همت و عنايت ويژه دولت دهم و با تلاش و پيگيري مجموعه مديريتي استان با استفاده از تمامي ظرفيت ها و قابليت هاي موجود، اجرايي شده است.
استاندار لرستان در خصوص اجراي اين طرح گفت: تسريع در احداث كارگاه و احداث جاده دسترسي براي آغاز عمليات اجرايي اين طرح توسط قرارگاه خاتم الانبياء ، گامي مهم در راستاي عملي شدن يكي از مطالبات بحق مردم لرستان است و با احداث كارگاه و جاده دسترسي، عمليات اجرايي اين سد بزرگ از 17 فروردين ماه امسال به صورت رسمي در لرستان و بر روي رودخانه كشكان كليد خورده است.
'حبيب الله دهمرده'، احداث سد معشوره را منشا بركات بيشماري براي اين استان دانست و افزود: تامين آب زراعي مورد نياز 36 هزار هكتار از اراضي ديم منطقه و توليد سالانه 298 گيگاوات ساعت برق ، كنترل سيلاب هاي مخرب و همچنين ايجاد شرايط مناسب براي رونق اقتصادي لرستان از جمله مزاياي احداث اين سد مي باشد.
وي، اعتبار اوليه احداث سد معشوره لرستان را 10 هزار ميليارد ريال عنوان كرد و گفت: احداث اين سد طي چندين مرحله انجام خواهد شد.
استاندار لرستان افزود: با آغاز عمليات اجرايي سد معشوره به عنوان يكي از مصوبات مهم سفر سوم هيات دولت به استان لرستان؛ مردم اين استان به اين باور خواهند رسيد كه اجراي مصوبات سفر در استان لرستان در كوتاهترين زمان ممكن انجام خواهد شد.
معاون امور عمراني استانداري لرستان نيز دراين خصوص گفت: با احداث سد معشوره 36 هزار هكتار از اراضي ديم اين استان تحت پوشش قرار گرفته و به كشت آبي تبديل مي شود.
'اميرحمزه حقي آبي' افزود: با احداث سد مخزني معشوره و احداث شبكه هاي آبياري و زهكشي آن، امكان آبياري 36 هزار هكتار از اراضي دشت هاي كشاورزي كوهدشت ، رومشكان و طرهان فراهم مي شود.
وي رونق بخش كشاورزي، ايجاد فرصت هاي شغلي جديد و همچنين رونق اقتصادي منطقه را از ديگر مزايايي احداث سد مخزني معشوره عنوان كرد و افزود: حجم مخزن اين سد افزون بر يك ميلون متر مكعب گنجايش ذخيره سازي آب دارد كه از خروجي آب آن 250 ميليون مترمكعب براي مصارف كشاورزي، 17 ميليون متر مكعب آن براي تامين آب آشاميدني و شش ميليون متر مكعب نيز براي بخش صنعت مصرف خواهد شد.
معاون امور عمراني استاندار لرستان خاطر نشان كرد: در طرح مصوب سد مخزني معشوره تصريح شده كه كار آبياري تمامي 36 هزار هكتار اراضي زير پوشش اين سد از طريق شبكه هاي آبياري تحت فشار انجام خواهد شد و به منظور استفاده بهينه از منابع آبي آن، كشت گلخانه اي در اراضي زير پوش اين سد توسعه خواهد يافت.
حقي آبي، توسعه بخش كشاورزي ، توليد انرژي برق آبي ، تامين آب مورد نياز بخش صنعت ، كنترل سيلاب ها و ايجاد مناطق گردشگري و ورزش هاي آبي در درياچه سد را از جمله ديگر مزاياي احداث اين سد عنوان كرد و گفت: با احداث دو كارگاه توسط قرارگاه خاتم الانبياء به عنوان پيمانكار و شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران به عنوان كارفرما، عمليات اجرايي اين سد عملا از 17 فروردين ماه جاري در استان لرستان آغاز شده و كار احداث جاده هاي دسترسي براي انتقال تجهيزات نيز شروع شده است. وي حضور قرارگاه خاتم الانبياء به عنوان مجري و پيمانكار طرح سد معشوره را اقدامي مهم در راستاي توسعه استان لرستان و اجراي طرح ها و پروژه هاي بزرگ اين استان دانست و گفت : قرارگاه خاتم الانبياء كه سابقه درخشاني در اجراي پروژه هاي بزرگ عمراني كشور دارد، با تلاش استاندار لرستان اجراي اين سد بزرگ را برعهده گرفته، بطوري كه عمليات اجرايي سد پيش از موعد مقرر و قبل از تامين اعتبار لازم ، از سوي اين قرارگاه كليد خورده است.
معاون امور عمراني استاندار لرستان در ادامه تصريح كرد: با احداث اين سد ، امكان تامين آب اراضي بالادست سد مخزني معشوره نيز فراهم خواهد شد.
احداث سد براي جمع آوري روان آبها و آبهاي سطحي در راستاي توسعه بخش كشاورزي و تغييير شيوه كشاورزي از روش فعلي سنتي به شبوه هاي مدرن و مكانيزه كشت آبي، از مهمترين ضرورت هاي استان لرستان با هدف ايجاد فرصت هاي شغلي جديد و شكوفايي اقتصاد است كه در سفرهاي استاني هيات دولت به لرستان مورد توجه جدي قرار گرفته است.
سد معشوره ، سدي از نوع بتوني دو قوسي است كه بر روي رودخانه كشكان احداث مي شود، ارتفاع اين سد از پي 114 متر و حجم مخزن بيش از يك ميليارد متر مكعب است.
سد و نيروگاه تنگ معشوره با هدف توليد انرژي برق آبي و تامين آب 36 هزار هكتار اراضي كشاورزي دشت كوهدشت ، رومشكان و طرحان احداث مي شود، با احداث اين سد 12 هزار فرصت شغلي جديد در سطح استان لرستان ايجاد مي شود.

+   دوشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۶   عارف رومیانی  | 

سایت جهان نوشت: رئیس جمهور در ایامی که 11 روز خانه نشین بود با چند تن از نمایندگان و شخصیت های سیاسی دیدار داشت که محتوای این دیدار ها کمتر در معرض اطلاع و افکار عمومی قرار گرفت.

علی رضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اخیرا طی یادداشتی به بخش هائی از این دیدارها و اظهارات رئیس جمهور در آن جلسات پرداخته است که در یکی از این دیدارها رئیس جمهور به چند تن از ملاقات شوندگان گفته است که اگر همین الان انتخابات شود،من 35 میلیون رای دارم.

در بخش از یادداشت زاکانی آمده است:گرچه اخبار ملاقات اشخاص مختلف با ریاست‎جمهوری و سخنان صریح ایشان خطاب به چند نفر از ملاقات‎کنندگان با وی، حساسیت‎‎ها را بیشتر برانگیخت و اظهارات‎شان در داشتن ۳۵ میلیون رأی و اهتمام‎شان در مقاومت در برابر انجام این حکم حکومتی به سبب صیانت از جایگاه رییس‎جمهوري! عمق القائات نادرست و خطرناک را به ظهور رساند، لیکن بعد از طی مسیر عادی کشور در فقدان وی و شدت ناراحتی عمومی و بالا رفتن سطح انذار‎ها از عدم تمکین ایشان، جناب آقای دکتر احمدی‎نژاد پس از یازده روز در هیأت دولت حاضر و اظهارات شفافی را در حمایت از ولایت فقیه و ضرورت تبیین آن برای جلوگیری از سوءاستفاده عناصر سیاسی و ممانعت از دفاع بد از این‎جایگاه مهم ابراز داشتند.

+   شنبه ۱۳۹۰/۰۲/۲۴   عارف رومیانی  | 

مطالب قدیمی‌تر